reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

HDD, nenabehne Windows

Sunshine (103)|9.1.2010 23:24
Hoj,

tak abych to ujasnil. Pracka schodila v byte pojisty, kdyz byl pocitac aktivni, ale kdzy se pokousim pocitac zapnout bootovani OK, vyber rezimu OS OK, ale hned co vyberu rezim naskoci BSOD a pocitac se restartuje. Napsal bych chybu BSOD, ale je tam ve zlomku vteriny.

Muzete radit, ale musim to mit hotovy do 11 do rana :( Jinak kdyz ho napojim jako Slave tak we winech mi ho to normalne najde takze mam uz vsechno zalohovany, ale jeste pred formatovanim pisu sem, abych nemusel zas vsechno potom instalovat...

Jinak je problem jen v HDD, konfiguraci jsme menil a bez zmeny. Uz hledam Hiren's Boot, tak kdyztak reknete co v nem... :)
hl.hl (1387)|9.1.2010 23:35
Jestli ho mas teda moznost jako druhy disk, tak udelej kontrolu disku nebo pres CHKDSK v cmd okne. Vetsinou to pomuze po takovych vypadkach.

Edit:
Do nouzoveho rezimu ta taky nejde? Zde by se dalo nastavit aby se to nerestartovalo automaticky
Neni v startovacim menu moznost Nerestartovat v pripade chyby (nebo tak nejak)
Sunshine (103)|9.1.2010 23:47
Dobre ten CKDSK zkusim... Jinak jsme zapomnel, ze mi to nejakou kontrolu delalo kdyz jsme tam zapojil ten HDD jako druhy, protoze kdyz jsem to tam napojil a sel na zachod, tak kdyz jsme se vratil, tak jsem videl cerny obraz a nejaky kontrolovany jednotky dobehly a hned se vyplo, ale netusim vubec co to bylo, prootze jsem to videl asi tak ve 3 vterinach.

Jinak nozovy rezim taky nejde a ta moznost tam neni, jen neco ve Posledni mozna koonfigurace... Ale tu uz jsme zkousel.

Jeste me napada... Dokazes pracovat s ASR, nebo repair consoli od Winu??
hl.hl (1387)|9.1.2010 23:51
Ja bych jeste nepanikaril. Uz jsi mel ten disk v pocitaci jako hlavni po tom co to udelalo tu kontrolu? Ony totiz Windows zjistili, ze je na disku D nejaky problem a zpustily kontrolu disku. Takze uz to muze byt OK. Jinak pres tu kontrolu jsem zatim rozzil podobne nefunkcni pocitac minimalne 20x. Vetsinou lidem, kterym se vypl pocitac presne takto nestandartne.
Sunshine (103)|10.1.2010 00:01
Ano zkousel, tak mi to tu porad bezi :) Ted jdu zkusit spustit ten chkdsk pres konzoli pro zotaveni, prootze cmd si stezuje na opravneni a ja se jeste moc v tech Win7 neorientuji, tak nevim kde ten profil nastavim. Nez bych to nasel, tak to budu mit pres consoli 3x :D
hl.hl (1387)|10.1.2010 00:05
[quote=Sunshine;336095]Ano zkousel, tak mi to tu porad bezi :) Ted jdu zkusit spustit ten chkdsk pres konzoli pro zotaveni, prootze cmd si stezuje na opravneni a ja se jeste moc v tech Win7 neorientuji, tak nevim kde ten profil nastavim. Nez bych to nasel, tak to budu mit pres consoli 3x :D[/quote]

Konzoli znam ale jen z WinXP. Na kontrolu pouzivam vzdy CHKDSK /P (doufam ze je to spravne). Jeste jsem to parkrat udelal pres Mini XP z Hirens boot CD kde je v menu kontrola disku a taky to pomohlo.
Sunshine (103)|10.1.2010 00:13
Ano je to spravne /P kontorluje i jednotky, ktere nejsou vadne taky to pouzivam, ale vzniknul tu mensi problem s kterym mi stejne vy neporadite a to je heslo, ktere nevim :D No nezbude mi nic nez si najit to opravneni ve Winech. Nebo to v Hirens Boot jde bez hesla?
hl.hl (1387)|10.1.2010 00:23
[quote=Sunshine;336099]Ano je to spravne /P kontorluje i jednotky, ktere nejsou vadne taky to pouzivam, ale vzniknul tu mensi problem s kterym mi stejne vy neporadite a to je heslo, ktere nevim :D No nezbude mi nic nez si najit to opravneni ve Winech. Nebo to v Hirens Boot jde bez hesla?[/quote]

Zkus ten Hirens Mini XP. Jsou to Windows samy pro sebe. Akorat to neni CHKDSK ale tusim se to jmenuje kontrola disku a po spusteni se zvoli jednotka C + ENTER (bez dvojtecky). Zkus, kdyby neco tak napis, ja bych kdyztak ten Hirens nabootoval.
Sunshine (103)|10.1.2010 00:36
Dostal jsem se na kontrolu CHKDSK (chytraci meli heslo 1234...) Nejdriv jsme zkusil CHKDSK, to mi rekl ze bez problemu, tak jsem si dal vynucenou pres /P a ze pry bez chyb. Restartoval jsem a zase se to nedostane ani knacitani OS ale tesne pred tim bsod ve zlomku vteriny pak restart... Nejaky dalsi napady? :D Predpokladam ze Hirens je z principu stejny jak CHKDS tak to neni ani potreba zkouset.
hl.hl (1387)|10.1.2010 01:04
[quote=Sunshine;336104]Dostal jsem se na kontrolu CHKDSK (chytraci meli heslo 1234...) Nejdriv jsme zkusil CHKDSK, to mi rekl ze bez problemu, tak jsem si dal vynucenou pres /P a ze pry bez chyb. Restartoval jsem a zase se to nedostane ani knacitani OS ale tesne pred tim bsod ve zlomku vteriny pak restart... Nejaky dalsi napady? :D Predpokladam ze Hirens je z principu stejny jak CHKDS tak to neni ani potreba zkouset.[/quote]

Zkusil bych jeste neco s registrama. Za chvilku az to zkusim to sem napisu do Editu.

Edit: Zkus toto:
- Spust to Mini XP z Hirens
- Zvol ikonu HBCD Menu
- Vyber Menu > Registry > Registry Editor PE
- Zvol adresar Windows (C:\Windows) a dej OK
- Stejne zvol soubory SAM, SECURITY, SOFTWARE, SYSTEM (melo by to vybrat rovnou spravny adresar a staci dat jen OPEN)
- Zvolit profil (NTUSER.DAT) tlacitkem YES pro administratora - adresar by mel byt c:\Documents and Settings\Administrator\ + tlacitko OPEN
- Zvolit postupne profil (NTUSER.DAT) tlacitkem YES pro uzivatele ktery normalne pouziva pocitac - adresar by mel byt c:\Documents and Settings\\ + tlacitko OPEN
- Zvol ze uz dalsiho uzivatele nechces nacist tlacitkem NE
- OK
- Spusti se regedit
- Dej CTRL+F a hledej text "autoreboot" a u vsech vyskytu zmen 1 na 0 (dalsi vyskyty najdes pres klavesu F3)
- Ukoncit regedit
- OK
- Ukoncit Mini XP
- Zkusit nabootovat a pokud predtim problikla obrazovka BSOD tak ted by mela zustat svitit. Opis ji a treba se pak podle obsahu bude dat zjistit jak vyresit problem.
Sunshine (103)|10.1.2010 02:07
Ac jsem zprvu nevreil ze tam bsod zustane, tak ona tam preci jen zustala :D

Pisou tam at se kouknu jestli nemam viry, jestli je vsechno spravne nainstalovany a pouziju CHKDSK /F.

Ted hlavni je ten error:
STOP: 0x0000007B (0xF789E528, 0xC0000034, 0x00000000, 0x00000000)

EDIT: Tak na tuto chybu MS radi CHKDS /R fixboot tak to jdu vyzkouset
hl.hl (1387)|10.1.2010 02:23
[quote=Sunshine;336115]Ac jsem zprvu nevreil ze tam bsod zustane, tak ona tam preci jen zustala :D

Pisou tam at se kouknu jestli nemam viry, jestli je vsechno spravne nainstalovany a pouziju CHKDSK /F.

Ted hlavni je ten error:
STOP: 0x0000007B (0xF789E528, 0xC0000034, 0x00000000, 0x00000000)

EDIT: Tak na tuto chybu MS radi CHKDS /R fixboot tak to jdu vyzkouset[/quote]


Zkus, me na toto (INACCESSIBLE_BOOT_DEVICE) ale vzdy zabral prave CHKDSK z konzole. Nekde psali ze jako reseni krom toho fixboot i fixmbr, ale to myslim, ze nebude ono.
Jeste me napadlo, pokud je to sata disk, nemohl se prehodit v biosu rezim pro SATA radis?
Sunshine (103)|10.1.2010 02:37
Jestli myslis Sata Native Mod (ci jak to je) a prehodit to na IDE... To by nemelo vadit ani kdyby byl off... Teda nikdy to nevadilo, protoze kdyz installuju XP na notasu, tak ho vypnu a zpet uz jsme ho nikdy nedal :D A daval jsem Defaultni nastaveni, tak si to snad prehodil sam

Jinak doufam, ze nejsi vzhuru jen kvuli tyhle veci :D
hl.hl (1387)|10.1.2010 02:40
[quote=Sunshine;336117]Jestli myslis Sata Native Mod (ci jak to je) a prehodit to na IDE... To by nemelo vadit ani kdyby byl off... Teda nikdy to nevadilo, protoze kdyz installuju XP na notasu, tak ho vypnu a zpet uz jsme ho nikdy nedal :D A daval jsem Defaultni nastaveni, tak si to snad prehodil sam[/quote]

A co fixboot, nepomohl?
Sunshine (103)|10.1.2010 02:41
No ja jsem v 59% toho chkdsk /r ... Nevim co tam porad vytvari :D
hl.hl (1387)|10.1.2010 02:45
[quote=Sunshine;336119]No ja jsem v 59% toho chkdsk /r ... Nevim co tam porad vytvari :D[/quote]

Tak pak napis jak jsi dopadl. Ale prvne bych to zkusil spustit ihned po tom chkdsk aby se zjistilo, zda to pomohlo. Az pak bych kdyztak zkusil ten fixboot. No kazdopadne uz alespon vis co mas kdyztak na netu hledat. Ja jdu :sleep
Sunshine (103)|10.1.2010 02:48
Dobre, pokusim se to dat dohromady... A tobe moc dekuju ze si mi tu pomohl a vydrzel tu :P