reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Chlazení: Vysoká teplota procesoru

Neregistrovaný (0)|10.1.2010 19:45
Jméno tazatele: Roman

Znění dotazu:
Dobrý den,
koupil jsem si nový Pc, který jsem společně se známým, který se vyzná sestavoval.Problém je v tom, že mám strašně velkou teplotu procesoru při startu i během dne kolísá v rozmezí 58 -80 stupni. Mám procesot Core i5 a chladič Arctic-Cooling Alpine 11 Pro na kterém už byla chladicí pasta.Aplikoval jsem další teplovodnou pastu a pořád je ta teplota srašně vysoká.Nevíte náhodou v čem může být problém?Předem děkuji za odpověd

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
r34ktor (7477)|10.1.2010 19:58
Pravděpodobně špatně nasazený chladič. Zkontroluj, zda jsou všechny pushpiny správně zamáčknuty a nezdeformovány.

Další možností je špatně odečítání teploty deskou, či použití nekompatibilního (zastaralého) monitorovacího softwaru.
scratchy27 (315)|10.1.2010 20:16
Jak již psal R34ktor, také se přikláním k chladiči. Nejspíš nedostatečně doléhá na procesor. S tou dodatečnou pastou to už jenom zhoršuješ. Tady neplatí čím víc tím líp ;) Tu původní je nejprve třeba důkladně odstranit a nanést jen slaboučký film té nové, jinak je ti k ničemu.
Začni to řešit co nejdříve, protože pokud jak píšeš, máš teplotu až 80C, tak tvůj procesor má maximální provozní teplotu 70-72C!
hl.hl (1387)|10.1.2010 20:34
Jeste bych doplnil o otazku, jaka je skrin a kolik a jak umistenych ventilatoru ma?

Pro prvni pribliznou kontrolu toho chladice zkus na nej maknout, kdyz ti ukazuje pocitac treba 70 stupnu a pokud na nem udrzis ruku je neco spatne.
ICEBOSS (3435)|13.1.2010 20:35
Alpine neni uplne top chladic teda... pasty se dava CO NEJMIN! jen v pripade krivych heatspreaderu nebo zakladen chladice muze vice pasty pomoct. Otoc vsechny nozicky, pak je znova nastav do instalacni pozice /aby sli zacvaknout a drzely/, dej tenouckou vrstvicku pasty - rozetrit cistym mikrotenakem (pripadne prstem v pytliku poďubat - to nanasi velmi pravidelne) navlecenym na prst - CPU muze pod pastou i lehce prosvitat. Pastu kup kvalitni arctic MX-2 (ne MX3 to je tuhy drobivy shit), ne ze koupis Odol :-D... A pak to nasad a vsechno zacvakej, muze to chtit i dost sily a musi to cvaknout. Az zacvaknou vsechny 4, je to nasazeny.