reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

R5870 Lightning a R5850 Cyclone

Smeli (2302)|17.1.2010 11:14
No lol, dívali ste se na testy oba? Při porovnání je jasné, že ten váš Prolimatech je jen předražený krám co se bez 2x120@2000rpm neobejde. Když to srovnávám, tak setsugen zvládá 24°C v idle @ 1000rpm @ 15 dBA s dodáváným ventilátorem (!!!). V loadu byl ale schopen uchladit HD5870 na teploty o 10° nižší než Prolimatech (na druhou stranu, neznáme podmínky obou testů).

@hawkeye9898: Btw, uvědomuješ si, jako si napsal kravinu? MemIO a DispIO jsou součástí jádra nacházející se na okraji die. Shadercore naproti tomu je někde uprostřed die.
VLAN (656)|17.1.2010 11:26
Ano, budem brát testy s nadhledem(nebo alespoň já je beru). Myslím, že to můžem porovnávat, až někdo udělá tets kde bude Prolimatech vs. Scythe, ale nemyslím že by to teď bylo objektivní srovnávat, protože oba chladiče byly testované za jiných podmínek. To je jako když by jsem srovnával teplotu mého CPU s mým chladičem s někým jiným, kdo má jinou skříň, dostanem se na jiné hodnoty. Prostě je důležité aby byl stejný zdroj testu a stejná testovací sestava.
hawkeye9898 (818)|17.1.2010 11:43
[quote=Smeli;338923]No lol, dívali ste se na testy oba? Při porovnání je jasné, že ten váš Prolimatech je jen předražený krám co se bez 2x120@2000rpm neobejde. Když to srovnávám, tak setsugen zvládá 24°C v idle @ 1000rpm @ 15 dBA s dodáváným ventilátorem (!!!). V loadu byl ale schopen uchladit HD5870 na teploty o 10° nižší než Prolimatech (na druhou stranu, neznáme podmínky obou testů).

@hawkeye9898: Btw, uvědomuješ si, jako si napsal kravinu? MemIO a DispIO jsou součástí jádra nacházející se na okraji die. Shadercore naproti tomu je někde uprostřed die.[/quote]

viem kde sa nachadza MemIO a Shaders a ano stale tvrdim to co predtym. Chalan tuto na svk dal na 5870 accelero a na default taktoch mu s furmarkom vybehne teplota MemIO a Shader cez 100. S prolimatechom nie. Proste podla mna AC nema dostatocnu schopnost odvadzat take velke mnozstvo tepla.

btw uvedomujes si co pises za sprostost ty? vazne veris tomu ze prolimatech je uciny len x 2x120 na 2000ot?
uplna kravina a blbost. rozostupy medzi rebrami ma dostatocne takze nepotrebuje taky prievan. rozostupy ma asi vacsie jak H03 a ani tam nepotrebujes fan na 2000ot.

a jednoducho 1x120mm slipstream nemoze byt lepsi ako 2x120 co i len na 600ot

a tie testy dokym ich nebude viac neberem do uvahy ani jeden na 100%. pretoze je uplne logicke ze chladic s jednym fanom (slip stream) ktory nema taky prietok ako klasicka 120mm fan ma lepsie vysledky.

ale jasne ked chces hned odzaciatku ohovarat prolimatech tak sa da lahko
VLAN (656)|17.1.2010 12:11
Tohle už by jsem neřešil, nemá to cenu. Každý máme jiný názor, já a Hawkey9898 svůj a Smeli taky svůj. Náš problém nerozlouskne žádný chladič, ale tolerance druhého názoru. Já už třeba neřeším názor Smeliho, on si myslí že je Scythe lepší neý Prolimatech, ať si to myslí. Můj názor je, že to nejde zatím porovnat. Osobně předpokládám, že bude lepší Prolimatech ale uvidím jak to dopadne.
Smeli (2302)|17.1.2010 12:22
[quote=hawkeye9898;338942]viem kde sa nachadza MemIO a Shaders a ano stale tvrdim to co predtym. Chalan tuto na svk dal na 5870 accelero a na default taktoch mu s furmarkom vybehne teplota MemIO a Shader cez 100. S prolimatechom nie. Proste podla mna AC nema dostatocnu schopnost odvadzat take velke mnozstvo tepla.

btw uvedomujes si co pises za sprostost ty? vazne veris tomu ze prolimatech je uciny len x 2x120 na 2000ot?
uplna kravina a blbost. rozostupy medzi rebrami ma dostatocne takze nepotrebuje taky prievan. rozostupy ma asi vacsie jak H03 a ani tam nepotrebujes fan na 2000ot.

a jednoducho 1x120mm slipstream nemoze byt lepsi ako 2x120 co i len na 600ot

a tie testy dokym ich nebude viac neberem do uvahy ani jeden na 100%. pretoze je uplne logicke ze chladic s jednym fanom (slip stream) ktory nema taky prietok ako klasicka 120mm fan ma lepsie vysledky.

ale jasne ked chces hned odzaciatku ohovarat prolimatech tak sa da lahko[/quote]

Nad kvalitou Prolimatechu tady onanujete jen ty a VLAN, já jen říkám, že podle mě ten chladič nebude o nic lepší než současná nabídka, za to pořizovací náklady budou skoro dvounásobné.

Pokud tady mluvíme o jednom člověku, který má s S1 problém, proč jej nemají i ostatní?:notsure Jedna věc mě napadá, ale s diskuzí o problémech mezi židlí a klávesnicí bychom se nikam nedostali ;)
VLAN (656)|17.1.2010 12:39
[quote=Smeli;338960]Nad kvalitou Prolimatechu tady onanujete jen ty a VLAN, já jen říkám, že podle mě ten chladič nebude o nic lepší než současná nabídka, za to pořizovací náklady budou skoro dvounásobné.
[/quote]

To, jestli bude lepší než současná nabídka prověří až čas a zkušenosti uživatelů. Nemá cenu tady tvrdit, že je to nejlepší chladič na světě, to netvrdím. Ale nemyslím si, že je dobré ho shazovat když ten chladič nemáš, já taky ne. Až bude doma, tak napíšu teploty a poznatky z instalace a kvality.
hawkeye9898 (818)|17.1.2010 13:42
[quote=Smeli;338960]Nad kvalitou Prolimatechu tady onanujete jen ty a VLAN, já jen říkám, že podle mě ten chladič nebude o nic lepší než současná nabídka, za to pořizovací náklady budou skoro dvounásobné.

Pokud tady mluvíme o jednom člověku, který má s S1 problém, proč jej nemají i ostatní?:notsure Jedna věc mě napadá, ale s diskuzí o problémech mezi židlí a klávesnicí bychom se nikam nedostali ;)[/quote]

jeden clovek?no ok ako myslis. ocividne ty sam mas 5850 a mas problem s chladenim tak si pobehal strasne vela for a nasiel si kde je problem.
s tebou nema cenu si ani pisat lebo za tym svojim si budes stat aj ked ti 200ludi donesie dokaz.
bude ti stacit porovnanie vysledkov accelero vs prolimatech?ci treba este nieco.
ak ti to staci tak si pockaj na koniec mesiaca
hawkeye9898 (818)|17.1.2010 13:55
no a k tym dvojnasobnym cenam, pozri me sa na ceny
AC S1rev2 - 18e
AC twin turbo pro - 34e
setsugen - 34e
H03 - 50e
trad2 - 51e
prolimatech - 59e
spitfire - 62e

takze tie tvoje takmer 2oj nasobene ceny su akurat oproti s1,turbo pro a setsugen

a ten tvoj uzasny setsugen - test na 4850 voci stock chladicu
http://www.fudzilla.com/content/view/16556/1/1/2/

v 3D mark06 GPU chladnejsie az o 3st wow.

setsugen zacina byt uciny az ked ventilator das zhora vtedy vo furmark ochladil lepsie oproti stock o 20st. Stale sa nechyta na AC a ked je slabsi ako stary dobry S1, tak pochybujem ze uchladi OC kartu.


Fakt pockaj si na realne testy a potom mozes tento chladic zhadzovat. Ja netvrdim ze je najlepsi na svete, len to ze predpokladam ze bude ovela lepsi ako S1 a podla konstrukcie, heatpipe atd ze to bude podla mna to naj pre 5850 a 5870 co sa tyka vzduchoveho chladenia.
Na druhej strane to co dostanes k tomu chladicu nedostanes k ziadnemu inemu.Nieco podobne ako noctua, predpokladam ze aj to je pre teba 2x predrazene monstrum,ale nikdy si noctu nemal.
Mintin (98)|23.1.2010 22:34
To jo cena přes 10 000 no mít na ni jen tak nebudu :-X...
Smeli (2302)|24.1.2010 00:56
[quote=Mintin;341500]To jo cena přes 10 000 no mít na ni jen tak nebudu :-X...[/quote]

Vzhledem k současné ceně HD5870 bych to asi tak tipoval taky. Uvidíme, co předvedou následující měsíce, upřímně si ale myslím, že cca v dubnu by ta karta mohla mít cenu kolem 8,5k (jen tipuju, beru v potaz dostupnost a fermi).
VLAN (656)|24.1.2010 08:05
[quote=Smeli;341519]Vzhledem k současné ceně HD5870 bych to asi tak tipoval taky. Uvidíme, co předvedou následující měsíce, upřímně si ale myslím, že cca v dubnu by ta karta mohla mít cenu kolem 8,5k (jen tipuju, beru v potaz dostupnost a fermi).[/quote]

Taky si myslím, ale ta cena 8,5tis. Kč by jsem očekával tak od normální 5870, ale tahle edice od MSi je většinou hodně drahá, takže to bude ještě dražší než VaporX, což bude cena kolem 10tisíc a výš.
Smeli (2302)|24.1.2010 09:28
[quote=VLAN;341536]Taky si myslím, ale ta cena 8,5tis. Kč by jsem očekával tak od normální 5870, ale tahle edice od MSi je většinou hodně drahá, takže to bude ještě dražší než VaporX, což bude cena kolem 10tisíc a výš.[/quote]

8,5 je cena za 5870 dneska, na to nezapomeň
VLAN (656)|24.1.2010 10:17
[quote=Smeli;341547]8,5 je cena za 5870 dneska, na to nezapomeň[/quote]

Já vím, ale o nové Radeony je opravdu velký zájem, a od Nvidie se dá očekávat, že její kraty budou tak o 3-tisíce dražší na podobné výkonostní úrovni jako je 5870, ale to jsou jen spekulace. Sebelepší ekonom nemůže říct, jak se společnost ATI rozhodne, a zda zlevní nebo bude prodávat své kousky za cenu jako teď, ale to co občas vidím...5850 za 7500Kč, to už je opravdu přehnané..
Mintin (98)|24.1.2010 15:24
8,5 KČ je s cena z jiného světa,zvlášť,když ty karty možná budou vycházet až přijde FERMI ...Aspoň na zahraničních serverech psali,že to v přepočtu na naše vychází přes 10 000, 8,5 je prostě nereálné..Mluvím jen o 5870..Jinak s tím chalzením Cyclone mám osobní zkušenost (4770) a můžu říct,že přímo jen na chladiči karta rozhodně nestaví spíš to budou použité jiné součástky atp..
hawkeye9898 (818)|24.1.2010 17:09
ak ma mat fermi spotrebu o akej sa zatial hovori (300W) tak potom 5850 a 5870 budu stale ziadane nech pride fermi kedy chce
Mintin (98)|24.1.2010 18:23
Vůbec teď nechápu co si tím myslel?Ona 5870 OC bude mít podobnou spotřebu jako FERMI,ale výkonem je bude dohánět(možná bude lepší nevím) a o to u těhle OC edicí jde proto se vydání těhlech edicí odložilo jak skoro všechny PC magazíny potvrdili výrobci už je mají i s vlastním návrhem PCB atp. připravený..
VLAN (656)|24.1.2010 20:14
[quote=Mintin;341660]Vůbec teď nechápu co si tím myslel?Ona 5870 OC bude mít podobnou spotřebu jako FERMI,ale výkonem je bude dohánět(možná bude lepší nevím) a o to u těhle OC edicí jde proto se vydání těhlech edicí odložilo jak skoro všechny PC magazíny potvrdili výrobci už je mají i s vlastním návrhem PCB atp. připravený..[/quote]

Já ti nevím, já ty OC edice nikdy nekupoval. Jedinou OC edici mám teď, a to MSI R5850 OC, ale jediné čím se tohle OC liší, je to, že má zvýšené takty, chladič zůstal stejný. za normální situace by jsem si tu kartu nekoupil, ale já objednal normální a přišlo tohle, vůbec se tomu nebráním, ale je to jedna z edic co stojí o 400Kč více, a výrobce s ní udělal to, co uživatel udělá za 5 minut.
hawkeye9898 (818)|24.1.2010 20:40
[quote=Mintin;341660]Vůbec teď nechápu co si tím myslel?Ona 5870 OC bude mít podobnou spotřebu jako FERMI,ale výkonem je bude dohánět(možná bude lepší nevím) a o to u těhle OC edicí jde proto se vydání těhlech edicí odložilo jak skoro všechny PC magazíny potvrdili výrobci už je mají i s vlastním návrhem PCB atp. připravený..[/quote]

ale ak FERMI pretaktujes tak to pojde dovie kam ta spotreba..proste ak s tou spotrebou nic nespravia tak ATI bude mat navrh
16cmfan (2153)|24.1.2010 21:47
To sa uvidí... nevieme nič o spotrebe Fermi... ta bude nižšia... pochybujem, že by si dovolili 250W(priklad) kartu dat na svet...
hawkeye9898 (818)|24.1.2010 22:41
ja som povedal ze ak to bude tak ako sa hovori,cize netvrdim ze to tak bude..podla mna tiez nevydaju taku kartu lebo to by mali problem aj uchladit rozumne
Mintin (98)|25.1.2010 11:26
[quote=VLAN;341699]Já ti nevím, já ty OC edice nikdy nekupoval. Jedinou OC edici mám teď, a to MSI R5850 OC, ale jediné čím se tohle OC liší, je to, že má zvýšené takty, chladič zůstal stejný. za normální situace by jsem si tu kartu nekoupil, ale já objednal normální a přišlo tohle, vůbec se tomu nebráním, ale je to jedna z edic co stojí o 400Kč více, a výrobce s ní udělal to, co uživatel udělá za 5 minut.[/quote]


Oni existují 2 druhy OC edicí ..

1) To je ta prává,kde nejde ani tak o zvednutí taktů jako o kompletně nové PCB použité lepší napájení,obvody,kondenzátory prostě skoro vše ..Také je to pak znát na ceně,ale na druhou stranu i na výsledcích..

2) A pak jsou tu pro mě OC edice,které spíš jen tahají z lidí peníze nebo opravdu pro ty co neumějí ani základ a všeho se bojí..U nich je většinou mírně lepší chlazení a o trochu zvednuté takty,ale opravdu jen trochu..