Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 22

Téma: Víkendová diskuze: Příslušenství k notebooku

Čestný člen Avatar uživatele husky14
    Registrace
    Jun 2007

Je před námi konec týdne, proto Vás tímto zveme na naši víkendovou diskuzi s tématem:

Příslušenství k notebooku

Notebooky jsou konstruovány z hlediska úspory místa, většinou ale na úkor pohodlí při práci. Vyhovují vám tyhle řešení, nebo si práci bez připojeného LCD, pořádné myši či numerické klávesnice nedokážete představit? Jak s NB pracujete? Ať už je váš přístup jakýkoli, zapojte se s ostatními do diskuze!

Do diskuze se mohou zapojit i neregistrovaní uživatelé. Pro napsání příspěvku stačí stisknout tlačítko "Odpověď", které se nachází u levého okraje této stránky (nad a pod výpisem jednotlivých příspěvků).
    Odpovídat lze po přihlášení

Obyvatel SHW
    Registrace
    Jan 2009

přesně tak nedokážu představit... v podstatě bych navrhl nový typ notebooku ... bez klávesnice a touchpadu... ale o to s více konektorama usb, dvi ...

Starousedlík SHW Avatar uživatele Richmond
    Registrace
    May 2008

Citace Původně odesláno od petr.svec Zobrazit příspěvek
    v podstatě bych navrhl nový typ notebooku ... bez klávesnice a touchpadu...
    Gratuluji, objevil jste opet kolo (TabletPC)! Kazdopadne ani dotykac nedokaze nahradit klavesnici, leda multidotekac - s tim uz se da stisknout i ALT+ CTRL + DEL

Neregistrovaný

Urcite to chce mys, nejhorsi je delat bez ni. Sice to jde, ale vzdycky je to pomalejsi a zurim.

Starousedlík SHW
    Registrace
    Feb 2008

Urcite bezdratova mys (neco s prijmacem Logitech Nano, ale jina mys), dale externi disk a pro delsi praci bych si nechal libit i bezdrat klavesnici. Pokud nekoukam do netbooku, externi displey nepotrebuju.
    Moje prani je vsak Tablet PC s multidotykem a moznosti prehrat FullHD, to by byla bomba.

Nováček
    Registrace
    Sep 2007

K notebooku používám jen drátovou myš, bez té bych se v AutoCADu neobešel.
    Ale jinak si vystačím s tím co má notebook od základu
    Určitě se hodí externí HDD, numpad a na filmy velké LCD, ale bez toho dá se obejít

odb odb je offline
    Obyvatel SHW
    Registrace
    May 2006

Urcite mys, vsetko ostatne sa da zvladnut. Niesom ziadny manik do filmov hudby, neupravujem video, nerobim v AUTOCADe, takze vsetko ostatne staci. Na komfort desktopu to nebude mat asi nikdy.

Neregistrovaný

Dá se vyžít i s tím co NTB má.
    využívám netbook s 500GB diskem, je v něm místa dostatek, tak externí disk není potřeba. Bez myši se také v pohodě obejdu, po 6 letech jen s notebookem jsem si na touchpad zvyknul. Doma je přes HDMI využíván k přehrávání FULL HD filmů na 127cm plazmě

Nováček
    Registrace
    Aug 2009

Notebook jsem si pořizoval z nutnosti - na práci v terénu. Když člověk musí, zvykne si na ledacos, ale nikdy jsem nepochopil dobrovolníky, kteří na něm pracují doma. Nemluvě o lidech, co si koupí notebook domů místo desktopu s odůvodněním, že si jej mohou přenést z obýváku do ložnice, i přes varování o nízkém výkonu. Ale zase na druhou stranu je poté celkem sranda odpovídat na otázky typu "půjde mi tam tahle hra?" či "proč se to spouští tak pomalu?", v ideálním případě "proč mi to nejde, na starém PC mi to šlo". Vím, že existuje určité procento lidí, kteří prostě notebook potřebují (pro práci v terénu, studenti apod.). Zbytek (čti převážná část kupujících) jen podléhá módě k pobavení lidí, kteří to vnímají. Ještě více legrace zažívám s netbooky, což je zrovna teď trend aktuální.

Ale abych také zodpověděl otázku, tak k notebooku nepřipojuji nic. Vystačím si vybavením, které má, protože na většinu práce a veškerou "PC zábavu", používám desktop.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Richmond
    Registrace
    May 2008

Citace Původně odesláno od Neregistrovaný Zobrazit příspěvek
    Urcite to chce mys, nejhorsi je delat bez ni.
    Podle me je dotykac jeste lepsi (zkuste si treba Quake na dotekaci - proste jenom ukazujete na panacka a ten po chvilce padne, samozrejme je nutne premapovat strelbu na jine nez leve tlacitko mysi), horsi je to s klavesnici - bez ty se neda ani hrat ani poradne psat a nevyzehli to ani osd klavesnice.

Nováček
    Registrace
    Apr 2009

Za rok a pul pouzivani notebooku jsem se dopracoval k tomu, ze pripojuju vsechno :-). Podle priority: Mys, sluchatka (daji se pocitat?), klavesnice, monitor, disk, repro.

To se clovek vzdycky divi, kdyz to spusti ve skole a kouka na takovej "pidi" display a s touchpadem mu trva vsechno 2 nasobek casu, nez doma...

Neregistrovaný

Na machrování a cesty nic, na praci mys + klavesnice + externi monitor + dokovaci stanice.

Nováček
    Registrace
    Nov 2007

Tak já mám: chladící podložku, bezdrátovej set Klávesnice+myš, ovšem klávesnicu používám jen občas, apotom přes HDMI připojenou 24 LCD s druhou plochou na pouštění filmů, televize a práci v PS.

Neregistrovaný

Mno, mně jako studentovi stačí brašna a myška (touchpad nemám špatný, ale prostřední tlačítko citelně chybí). Jediné, co mám ještě v plánu, je podložka. Nejde ani tak o úhel, ale o přístup vzduchu k nasávacím otvorům ve spodní části.
    Dál používám občas ještě scanner, ale to je mimo oblast zájmu tohoto tématu.

Nováček
    Registrace
    Nov 2009

K notebooku zásadně používám externí bezdrátovou myš, krom situací potřeby maximální mobility, to trpím s touchpadem. Klávesnice mi nevadí, zvykl jsem si. Poměrně často ale připojuju k notebooku monitor a používám, ikdyž to není ideální vlivem rozdílností displejů, rozšíření plochy, což je velmi návykové a velmi užitečné pracovat na dvou monitorech současně.

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Víkendová diskuze: Výrobci notebooků
    Od Petr S. v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 42
    Poslední příspěvek: 05-12-2011, 23:18
  2. Víkendová diskuze: Příslušenství k PC
    Od husky14 v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 13
    Poslední příspěvek: 01-02-2011, 17:41
  3. Víkendová diskuze: Bez notebooku ani krok