reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

problém s teplotami a vytížením PHenomII x2 550BE

ondreas (13)|18.1.2010 00:23
Dobrý večer,mám otázku ohledně procesoru AMD Phenom II X2 550 BE,nevím zda je problém nutný na reklamaci,nebo byste mohli mít nějakou radu či nápad,jak problém vyřešit.Doposud bežel cpu z mého pohledu v pořádku,ale nedávno(a mám pocit,že se tak děje od chvíle,ale nejsem si jistý možná si to jen sugeruju,co mi ,,vytuhnul,, počítač při pokusu o automaticke OC v AMD overdrive,nicméně proces ani neodstartoval a program zamrznul,takže těžko říct,jestli došlo u cpu k nějakým změnám) začal dělat problémy.U CPU se ačkoliv není vytížen zobrazují podivné teploty(měřeno v Everest,speedfan a dalších).Teplota CPU ukazuje 79´C,což samozřejmě není normální,ale další zarážející fakt je že teploty uvedeny na každém jádru zvlásť zobrazují rozdílné CPU core1- 44´C ,core2- 47´C a myslím,že ani s vytížením Cpu to není v pořádku,cpu v nečinnosti vykazuje na 1.jádru 0-4% což je podle mě vpořádku,ale 2.jádro-vykazuje nepravidelně v intervalech cca. 2 sec od 6-20% vytížení.Navíc žačalo dost hlučit chlazení CPU.Vše popsané+ ostatní teploty připosílám v příloze.Zkusil jsem přeinstalovat OS,na základní desce flashnout nejnovější BIOS,ale zatím žádná změna k lepšímu.Dříve se teploty pohybovaly okolo 33-35´C na obou jádrech,chlazení bylo slyšitelné opravdu minimálně,ale především teplota CPU nevykazovala takové nesrovnalosti.Nutno podotknout,že procesor po celou dobu běžěl na základních taktech,ačkoliv má mít dle specifikací povedený OC potenciál,nebylo zapotřebí taktovat,z důvodu dostačujícího výkonu a stability,takže jen odzkoušeno ze zvědavosti.Také jsem zkoušel odemknout zbylá jádra,bohužel bez úspěchu,zrovna jsem natrefil na problémový kousek rev.0923
Předpokládám,že se základní deskou snad problém není,popřípadě mohu poslat na reklamaci spolu s CPU. jedná se o Gigabyte GA-MA770-UD3 rev.2. Děkuji za radu

link na printscreeny z everestu a speedfanu-http://ulozto.cz/3683833/pictures.rar
speedsnail (4876)|18.1.2010 00:28
Lock, duplicitní téma k tomuto.