Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

lcd 19"

jami (3)|24.2.2007 19:43
Zdravím,chci přejít z CRT na LCD 19".Cena 13-14tis.Uvažuji o eizo-1931sa.
Udělám chybu,když ho koupím? Na hry,fotky.Popřípadě doporučte. Dik.
Ritchie83 (369)|24.2.2007 22:29
Již rok mám staršího bratříčka S1910 a s koupí jsem spokojený. Samozřejmě panel s větší úhlopříčkou by byl lepší, ale mimo mé finanční možnosti. Používám ho pro kancelářskou práci, grafiku, úpravu fotek a občas film.

Abyste nebyl nepříjemně překvapený, tak panel má následující nectnosti dané technologií výroby: Při pohledu ze strany barvy lehce žloutnou, což se poměrně výrazně projeví na posunu odstínů modrých barev. V úplné tmě černá na monitoru není černá, ale prosvítá podsvětlení. (Podotýkám, že ostatní LCD panely, které jsem viděl, se [nejen] v těchto ohledech chovaly nesrovnatelně hůře.)

Lepší panel za ještě přijatelnou cenu asi neseženete.
jami (3)|25.2.2007 01:59
Nevíte, kde by se na něj dalo podívat? Nejlépe Ostravsko,Olomoucko.
Ritchie83 (369)|25.2.2007 14:37
[QUOTE=jami]Nevíte, kde by se na něj dalo podívat? Nejlépe Ostravsko,Olomoucko.[/QUOTE]
Vím akorát o Eizo-Shopu v Praze Na Balabence, kde jsem svůj monitor kupoval. Obsluha ochotná, předvedení monitoru pokládáno za samozřejmost.
Withman (1337)|27.2.2007 21:01
Pokud byste netrval na Eizu, tak za cca 13 tis. se dá sehnat velmi kvalitní (né tak jako Eizo) HP 2065, je to klasická 20" s rozlišením 1600x1200. Vyborný kousek. :)
jami (3)|28.3.2007 13:55
Jaké je podání černé ve hrách typu Doom3 nebo při přehrávání filmu,kde jsou převážně noční scény?
Ritchie83 (369)|28.3.2007 15:03
[QUOTE=jami]Jaké je podání černé ve hrách typu Doom3 nebo při přehrávání filmu,kde jsou převážně noční scény?[/QUOTE]
Za denního světla je černá vnímána jako opravdu sytě černá. Pokud je však v místnosti úplná tma, tak je černá vnímána jen jako tmavě šedá -- prostě je potmě poznat, jestli monitor zobrazuje černou barvu, nebo je vypnutý. Většinou filmy sleduji v příšeří, nikoliv v úplné tmě, takže s černou nemám problém.

Pokud si nepořídíte panel s LED podsvětlením, problémům s černou se nevyhnete. EIZO má homogenně vyřešeno podsvětlení, takže jeho prosvítání není tolik nepříjemné jako u jiných LCD.