reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Základní deska ASUS - přídavné napájení GK

Jarys (16)|13.2.2010 00:15
Zdravím všechny.Mám dotaz - V PC mám základní desku ASUS P5VDC-MX.Měl jsem v ní grafickou kartu GF FX 5500 a koupil jsem si novou gragiku Sapphire ATI Radeon HD 3650 512MB GDDR3, která má přídavné napájení. Když jej připojím,tak se mi na ni neroztočí větrák a PC nenajede,když napájení odpojím,tak se roztočí,ale PC taky nenajede. Chci se proto zeptat - je možné,že tato deska nepodporuje přídavné napájení? Díky moc za názory a pomoc ahoj Jarys.
DrZelenka (2491)|13.2.2010 00:34
Pridavne napajeni neni zalezitosti desky, ale zdroje. Pokud do GK pripojujes nejaky kabel vedouci ze zakladni desky, tak ti to nenabehne.
fanynek (2048)|13.2.2010 09:00
Pro jistotu: je to tato karta? http://www1.sapphiretech.com/us/products/products_overview.php?gpid=241
Jak píše doktor Zelenka. Bylo dobré napsat přesně, co co jsi do tý karty narval za konektor vedoucí odkud. Foto by bylo super.
Pokud má opravdu na konci karty černý 6-ti pinový konektor pro přídavné napájení, zapojuje se do něj pouze 6pin 12V ze zdroje (viz scree) a žádný jiný. Pokud ho v kabeláži od zdroje, dá se koupit za pár korun redukce molex-PCIE. [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
64637av.jpg
Jarys (16)|13.2.2010 23:52
Ahoj Fanynek,ano je to přesně ona. Napájení jsem dal přímo ze zdroje a dokonce jsem to zkoušel i přes ten originál káblík,který je na Tvé fotce. Zdroj mám Seasonic Energy Knight SS-500ET 500W ([odkaz, pro zobrazení se přihlaste]). Jsem už z toho celkem zoufalý a dost nutně bych to potřeboval rozdýchat :mad:. Snad mi s tím pomůžete. Zatím moc díky
Jarys (16)|14.2.2010 00:16
Takže podle vás to je nesmysl,že by to nějakým způsobem mohlo být deskou? Ale jak jsem psal hned v úvodu - dal jsem tam přímo napájení ze zdroje Konektor PCI Express 6 pinů jsou u toho zdroje 2,ale zkoušel jsem jen jednu větev a když to nešlo,tak jsem použil tu redukci a výsledek pořád stejný - při odpojení přídavného napájení se roztočí,(ale svítí tam červená ledka) a když tam připojím to napájení,tak se větráček zastaví.Tak opravdu nevím. Zas až tak tomu nerozumím,ale nemá na to třeba vliv ten "jamper" co je přímo na grafice vedle napájení větráčku ? Už se chytám kde čeho,ale zase ji nechci experimentama odpálit :notsure.
DrZelenka (2491)|14.2.2010 08:28
[quote=Jarys;348649]Takže podle vás to je nesmysl,že by to nějakým způsobem mohlo být deskou? Ale jak jsem psal hned v úvodu - dal jsem tam přímo napájení ze zdroje Konektor PCI Express 6 pinů jsou u toho zdroje 2,ale zkoušel jsem jen jednu větev a když to nešlo,tak jsem použil tu redukci a výsledek pořád stejný - při odpojení přídavného napájení se roztočí,(ale svítí tam červená ledka) a když tam připojím to napájení,tak se větráček zastaví.Tak opravdu nevím. Zas až tak tomu nerozumím,ale nemá na to třeba vliv ten "jamper" co je přímo na grafice vedle napájení větráčku ? Už se chytám kde čeho,ale zase ji nechci experimentama odpálit :notsure.[/quote]

Nepsal jsi co jsi tam zapojil a pak ses zeptal jestli deska to napajeni podporuje, proto ty otazky :)

Koukam, ze to je AGP karta. S tema jsou udajne casto problemy. Urcite zde na foru neco najdes. Snad najdes neco co ti pomuze (pro zacatek radim clear CMOS).
Jarys (16)|14.2.2010 08:57
A co to je clear CMOS :notsure.
DrZelenka (2491)|14.2.2010 09:29
[quote=Jarys;348685]A co to je clear CMOS :notsure.[/quote]

Pardon. Reset BIOSu. Jako clear CMOS to byva oznaceno v manualech, nebo primo na desce.

Ale pokud nechcete hledat jumper, tak staci vyndat baterku z desky na nejakou dobu, ted nevim jak dlouho. (pul hodinky by melo stacit)
fanynek (2048)|14.2.2010 10:15
S tím clear CMOS bych ještě tak nespěchal.
Umíš Jarysi anglicky a vyznáš se trochu v BIOSu?
Pokud se ti PC spustí, při POSTu stiskni DEL a vlez si do biosu. Předtím se ale podívej do manuálu, co jsem přiložil a podívej se na jeho rozložení. Najdi si potom v Advance sekci AGP..... (viz scr.2) a mrkni co tam máš, popř. si to nastav na AGP,mód 8x a Aperture 512MB (myslím:notsure), Fast Write na Enabled a ten Buffer nvm.
Kdyžtak ať mě někdo opraví.

No a pokud by to nechodilo, nebo sis na to netroufal, zbývá ti jedině ten clear CMOS (viz scr.1).
-Vypneš PC, odpoj od sítě, vyndej baterku z desky, přehoď jumper podle obr. 1 na cca 10sec., vrať baterku, připoj PC do sítě, spusť. Potom ti asi naběhne hláška, jakou konfiguraci BIOSu chceš nastavit, tak dáš Load Default, nebo něco podobnýho.

P.S. TA grafika je nová, nebo použitá? Máš ověřeno, že funguje?

Doktore hledej! Všechno je to na těch internetech.:p
StD (1963)|14.2.2010 10:23
[quote=fanynek;348706]... Fast Write na Enabled a ten Buffer nvm...[/quote]
Právě "FastWrite" znalci defaultně vypínají, neboť je určen pouze pro hráče Tetrisu a spol., třeba TV příjem úspěšně ruší. A Buffer si dej jednou tak velký nebo stejný jako je vlastní paměť karty. Howgh.
fanynek (2048)|14.2.2010 10:31
Ď StD za upřesnění.:thumb V těchle nastaveních AGP se už moc neorientuju.:notsure
Jarys (16)|14.2.2010 10:32
fanynek - zatím díky za pomoc, v Biosu bych toto měl najít :),teď už mi to nevyjde se na to podívat,musím do práce,ale hned jak to vyzkouším,tak dám tady vědět,jak to dopadlo. :thumb
StD (1963)|14.2.2010 10:45
[quote=fanynek;348717]Ď StD za upřesnění.:thumb V těchle nastaveních AGP se už moc neorientuju.:notsure[/quote]
Důležitější je v tomto případě mnohem více funkce AGP "Side Band Addressing" - jestli si to ta deska umí nebo neumí zapnout. U mne většinou neumí. Možná mě také někdo poučí, :notsure
Jarys (16)|15.2.2010 22:35
Tak záhada je vyřešená - moje deska ASUS P5VDC-MX nepodporuje napájení této karty :mad:. Dává jen 1,5V a karta potřebuje tuším 3V. Toto mi bylo zděleno jedním pracovníkem nejmenované firmy,která se zabývá výpočetní technikou. Tak kdyby o ni měl někdo zájem, můžeme se domluvit ;). Všem děkuju za příspěvky :thumb.