reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Přehřávíní PC (jádra)

MasterUpdate_CZ (9)|13.5.2014 17:46
Nějaká jiná možnost jak to vyřešit?

---------- Doplněno v 17:46 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 17:45 ----------

Core Temp 1.0 RC3
Georginek (2957)|13.5.2014 18:12
Tssss, moznost sme ti napsali - odpovidej na otazky...... :notsure

1. Co mas za zdroj?
2. Jaky mas chladic na CPU?
3. Neni zapraseny?
4. Stahni si OCCT a spust CPU test, pak Linpack test, nech to hodku jet..... Kdyz se to bude prehrivat, test se sam zastavi - CPU se nic nestane, ani kdyz se prehreje.... OCCT ma vlastni soft pro teploty...

5. Neni vyloucene, ze to dela i vadny zdroj, pripadne graficka karta - jake je zatizeni CPU pri hrani a naslednem sekani????

Musis jit postupne.....
Ventero (1280)|13.5.2014 19:05
[QUOTE=Gouranga;556624]RoHS urcite neni znacka, jedna se o nejake ekologicke povoleni, ci co.[/QUOTE]

RoHS (Restriction of the use of Hazardeous Substances) je direktiva zakazující použití nebezpečných látek v elektrických a elektronických výrobcích vydanou Evropskou komisí 27. ledna 2003. Tato direktiva vstoupila v platnost 1.července 2006. Cílem direktivy RoHS je zakázat používání nebezpečných látek při výrobě elektrického a elektronického zařízení a tím přispět k ochraně lidského zdraví a životního prostředí. Zakázané látky pro splnění certifikace.
Kadmium
Rtuť
Olovo
Šestimocný chróm
Polybromované bifenyly (PBB)
Polybromované difenylethery (PBDE)
Používání zařízení obsahující uvedené těžké kovy a retardanty hoření (PBB, PBDE) nad určený limit je direktivou zakázáno. Direktiva stanovuje jisté výjimky pro některá zařízení z důvodu nutnosti použití zakázaných látek při technologických postupech výroby.
Ventero (1280)|13.5.2014 19:17
Hele a nejsou to Fahrenheity? 255 by bylo v Celsiu necelých 125 stupňů. A to už bychom mohli zvažovat, jestli to lze. 255 °C je jasná hovadina.

Spíš se přikláním ke špatnému čtení senzoru a bohužel - většinou to s sebou nese i další jinou závadu na základní desce. A to už by vysvětlovalo i to sekání při větším zatížení.

Podívej se do BIOS na odchylky v napájení. Je to položka nazvaná Health status nebotakněco - kdo hledá, najde. Jsem si docela jist, že je to zdroj nebo deska a na tu desku dávám menší kurz neboť bych si na ní vsadil.
r34ktor (7477)|13.5.2014 22:54
[QUOTE=MasterUpdate_CZ;556622]Teplota jader se vyšplhá na 255 a pak se PC automaticky vypne.[/QUOTE]
Procesor se sice neroztaví ani při vyšších teplotách, ale tohle bude špatný údaj z čidla. Nemáš odemčený CPU (ovšem ten se pak v systému hlásí jako Phenom II X4 B55 a podobně)?

Na měření použij HWiNFO.

Pokud nejsi sám schopen identifikovat zdroj, vyfoť jeho štítek a obrázek sem postni.
MasterUpdate_CZ (9)|14.5.2014 07:50
[QUOTE=Georginek;556633]Tssss, moznost sme ti napsali - odpovidej na otazky...... :notsure

1. Co mas za zdroj?
2. Jaky mas chladic na CPU?
3. Neni zapraseny?
4. Stahni si OCCT a spust CPU test, pak Linpack test, nech to hodku jet..... Kdyz se to bude prehrivat, test se sam zastavi - CPU se nic nestane, ani kdyz se prehreje.... OCCT ma vlastni soft pro teploty...

5. Neni vyloucene, ze to dela i vadny zdroj, pripadne graficka karta - jake je zatizeni CPU pri hrani a naslednem sekani????

Musis jit postupne.....[/QUOTE]

1.Dám sem fotku.
2.Zachvíli napíšu
3.Čistil jsem ho.
4.ok, nějak to zajistím.
5.Pri hrani PayDay 2 kolem 50%. U Crysis 3 myslím, že kolem 70%
MasterUpdate_CZ (9)|14.5.2014 13:25
4.Nestačí nějakých 5-10 minut?

---------- Doplněno v 13:25 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 13:20 ----------

Ještě k tomu OCCT: Když dělám test CPU tak po asi 10 vteřinách to začne v bedně podivně syčet...
r34ktor (7477)|14.5.2014 13:51
[QUOTE=MasterUpdate_CZ;556685]Ještě k tomu OCCT: Když dělám test CPU tak po asi 10 vteřinách to začne v bedně podivně syčet... [/QUOTE]
Pro jistotu udělej i foto vnitřku bedny.
zsdx (2098)|14.5.2014 16:27
Sazim pajdu, ze tam hada nema :p
MasterUpdate_CZ (9)|16.5.2014 14:41
Ještě mě napadla jedna varianta přehřívání jader, a to ta, že mám ty jádra a pod nimi je GK... Tudíž když se teplota GK zvýší, tak zahřívá i ty jádra. Podle mě to bude tím... Dneska sem dám vnitřek PCčka, zdroj a fotku chladiče CPUčka.
MasterUpdate_CZ (9)|16.5.2014 15:49
Problém vyřešen. Stačilo bohatě vyčistit ''žábry'' mezi CPUčkem a chladičem procesoru... Ale díky za pomoc všem.
Matherdet (955)|16.5.2014 16:46
Ježiši já napsal blbost :D já si to otevřel na první stránce.