reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

CRC chyby v instalacích pod Windows 7, nový systém

spacekiller (14)|15.2.2010 23:29
Dobrý den, sestavil jsem si následující sestavu:
AMD Athlon II X4 630, 2800 mhz, AM3
MB Asus M4a78T-E (nainstalován poslední bios)
Ram A-Data 2x2GB DDR3 1333mhz CL8 OC gamers series
hdd Samsung spinpoint F3, 500GB
vga ATI Sapphire HD5770 1GB ddr5

Nainstaloval jsem čerstvé windows 7 64-bit, všechny aktualizace a drivery. To proběhlo v pořádku. Pak jsem začal instalovat aplikace z Image souborů a začaly potíže. Instalace hlásí v průběhu CRC error nebo error 1335(poškozená data). Jsem si stoprocentně jistý, že data jsou v pořádku-odzkoušeno ze stejných zdrojů na vedlejším počítači (také win 7-64bit).
Tahle chyba se objevuje téměř u všech instalací, ať už jsou z disku, nebo dvd-rom. U menších instalací programů se to neobjevuje. Už jsem docela zoufalý, tak prosím piště co bych s tím měl dělat... zkoušel jsem i čistou instalaci, měnit programy virtuálních mechanik atd.

Děkuji
hl.hl (1387)|15.2.2010 23:43
Zkontroluj pamet pres GoldMemory.

Jak pracujes s temi image soubory? Nakopirujes je prvne na hdd, pak namountujes a instalujes?
Zkus na vedlejsim pocitaci vygenerovat soubor s kontrolnim souctem (treba sfv pro TotalCommander) a pres tento soubor over image soubor na tom novem pocitaci. Toto povazuji za zaklad v praci s velkymi archivy a image soubory, vzdy si vytvorit soubor s kontrolnimi soucty a pak je to mozno kdykoliv (napriklad po nakopirovani na prenosny disk) zkontrolovat.

Takto se projevuje nejaky blby prenos napriklad jednoho paketu v retezci napriklad DVD, radic, pamet, procesor, hdd.
spacekiller (14)|16.2.2010 00:05
Přes Goldmemory zkontroluji, image jsem zkoušel jak načíst rovnou vypálené na dvd, tak na přenosném disku, tak nakopírované na hdd. Na druhém počítači to jde v pohodě, takže tam asi chyba nebude...
hl.hl (1387)|16.2.2010 00:18
[quote=spacekiller;349561]Přes Goldmemory zkontroluji, image jsem zkoušel jak načíst rovnou vypálené na dvd, tak na přenosném disku, tak nakopírované na hdd. Na druhém počítači to jde v pohodě, takže tam asi chyba nebude...[/quote]

Tak zkus ulozit na dvd, prenosny disk nebo hdd spolu s image souborem i ten sfv a zkus ten image zkontrolovat. A jeste zkusit pro jistotu kontrolu na puvodnim PC.
spacekiller (14)|16.2.2010 00:50
Tak už se asi blížím k řešení... GoldMemory nešel spustit, protože nepodporuje 64-bit. Tak jsem zkusil Memtest a ten mi hlásil jednu chybu za druhou... Dá se tomu věřit?(resp.opravdu ty paměti mám nést na reklamaci ? :( )
Jinak to takhle vypadalo jak při nastavení pamětí v biosu na Auto, tak po přenastavení na frekvenci 1333 i 1066. časování nastavovat neumím, takže jsem ho nechal na Auto. ještě jsem hýbal s napětím pamětí (psáno mají 1,55-1,70) v celé škále, ale chybovalo to stále. Je ještě něco v čem by mohla být "softwarová" chyba z mé strany(bios)?
hl.hl (1387)|16.2.2010 01:03
Jak nepodporuje 64-bit? Nejak nechapu. Nebo to snad spoustis primo ve Windows?
GoldMemory se stahne jako ISO obraz a jako ISO se vypali na CD. Pak z toho CD nabootujes, stisknes Esc a po odpocitani 2 minut se rozbehne test.

Pak je dobre testovat kazdou pamet zvlast a pripadne i ve vsech slotech. Pak se ukaze, kde bude nejspis problem. Protoze aby byly spatne obe pameti by byla nahoda. To by pak spis ukazovalo na problem nastaveni nebo problem na boardu pripadne procesoru.
spacekiller (14)|16.2.2010 08:10
Pochopil jste to dobře, naivně jsem to spouštěl z windowsů :) Nakonec jsem to pochopil a vyzkoušel ze spouštěcího disku. Goldmemory potvrdilo chyby. Každopádně díky za rady.
hl.hl (1387)|16.2.2010 10:13
A jak tedy dopadly testy v GoldMemory? Hazely chyby obe pameti ve vsech slotech nebo to dopadlo jinak?
spacekiller (14)|16.2.2010 13:54
Vzhledem k tomu, že jsem neměl čas (a popravdě ani chuť) to testovat dopodrobna, tak jsem pouze zkoušel prohodit oba moduly ve slotech (z oranžové dvojice do černé). V obou případech to chybovalo. Možná stojí za zmínku, že se moduly nedokázaly samy nakonfigurovat v biosu-místo časování 8 se jim přiřadilo časování 9, po manuální změně to chybovalo stále. Měl jsem cestu kolem CZC, tak jsem je vzal na reklamaci. Po výměně za stejný typ vše vypadá v pořádku. Dokonce se moduly správně nakonfigurovaly v BIOSu.
Takže ještě jednou děkuji za rady, bez vás by mi to trvalo mnohem déle:)
hl.hl (1387)|16.2.2010 14:07
Tak to radi vidime, kdyz pomuzeme. Kazdopadne to stejne nech projet i tak testem pameti a pak nejakym testem procesoru (vlakna o tom tady najdes). To je zaklad pri sestavovani pocitace.