reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Upgrade z win 7 RC?

jeninicicek (205)|16.2.2010 18:59
Nevíte někdo přesně, jak to ted je s upgradem Windows 7 RC na oficiální verzi win?
Dříve jsem několikrát četl, že to nepůjde (z beta na RC to bez speciálních návodů taky nešlo...), ted se zas objevují zprávy, že to půjde(upgrade cd, + starej do windows.old).
Netoužím, po zachování souborů, či nastavení, jde mi o to, jestli můžu zakoupit pouze upgrade, nebo jestli musím koupit plnou krabicovou verzi 7 (nebo se na win vykašlat úplně...)?

Popřípadě, podle čeho upgradovací CD zjistí, že je v PC systém (mam disk s XP ze starýho kompu-nenajedou-mohli by stačit?
|Mio| (1333)|16.2.2010 23:02
No ciste teoreticky, balik hotfixu z nize uvedeneho odkazu upgradne verzi jadra, nekde na netu byli parametry aby sli nainstalovat, zkus to, teoreticky by to melo jit. Prakticky jsem nezkousel.

http://thepiratebay.org/torrent/5137427/Offline_Windows_7_Updates_Pack_20510_x64

PS:je to jen pro x64 verzi.
kevin00 (10238)|17.2.2010 06:01
Na různých serverech jsou postupy, jak lze bezpečně přejít z verze RC na finální verzi.
Dočetl jsem se, že by upgrade měl být možný po editaci jednoho souboru - návod zde - osobně nemám odzkoušeno.

S nahráním toho hotfixu bych byl opatrný a nenahrával bych jej, pokud bych nevěděl na 100 % že je funkční a co v systému provádí za změny.
jeninicicek (205)|17.2.2010 09:00
Znamená to tedy, že to jde, a když ted koupím upgrade na win 7 home premium a podle návodu přepíšu verzi tak dostanu officiální verzi win?
Či to funguje jen k získání nelegálních win?
Nebo půjde z RC upgradovat pouze na ultimate(pro mě zbytečný+drahý)?
kevin00 (10238)|17.2.2010 12:39
[quote=jeninicicek;349901]Znamená to tedy, že to jde, a když ted koupím upgrade na win 7 home premium a podle návodu přepíšu verzi tak dostanu officiální verzi win?
Či to funguje jen k získání nelegálních win?
Nebo půjde z RC upgradovat pouze na ultimate(pro mě zbytečný+drahý)?[/quote]

Případné patche či úpravy verze RC jsem nikdy nezkoušel a osobně je nemám vyzkoušené a ověřené.
Osobně bych upgradoval jedním z oficiálních způsobů.
|Mio| (1333)|17.2.2010 22:22
Ty hotfixy jsou normalne vsetne dokumentace na webu MS, osobne mam nainstalovane a doporucuju.

Pokud prejdes z RC na finalni temito upravami a pak je aktivujes legalnim klicem, melo by to byt legalni reseni, i kdyz bastl.
kevin00 (10238)|17.2.2010 22:47
[quote=|Mio|;350295]Ty hotfixy jsou normalne vsetne dokumentace na webu MS, osobne mam nainstalovane a doporucuju[/quote]

Můžeš dát link ? Tvůj odkaz na hotfix je na PirateBay, což ve mě nebudí zrovna pocit legálnosti a důvěryhodnosti.
jeninicicek (205)|18.2.2010 17:03
Ten link na ty hotfixy na microsoft stránkách bych mne taky, zajímal, zkoušel jsem hledat, ale nic jsem nenašel...
|Mio| (1333)|20.2.2010 09:48
V jednom baliku jsem je nasel jen pres torrenty.

Plikladam seznam, takze si je dohledej te na MS podle cisel KB.

Na TPB neni nic neduveryhodnyho, u kazdeho torrentu jsou ohlasy, lze z nich zjistit skutecny obsah, virovou infekci apod.
SkyVessel (157)|9.3.2010 09:50
Tak co lidi?? Má už někdo odzkoušené ty hotfixy?? Nějak si nemohu dovolit krabicovou verzi, vista nemá smysl... A nechtěl bych po zakoupení upgrade verze zjistit, že je v tom zakoaný pes... :hmm
Nebo šlo by to tak, že si třeba z netu stáhnu cracklé visty a ty následně upgrejdnu?? :D
dzandra (1368)|9.3.2010 10:08
[quote=SkyVessel;357101]Nebo šlo by to tak, že si třeba z netu stáhnu cracklé visty a ty následně upgrejdnu?? :D[/quote]

Hele přečti si pravidla, než se tu takhle budeš vyjadřovat :rules. Navíc visty a 7 home oem stojí skoro stejně.
SkyVessel (157)|9.3.2010 10:15
[quote=dzandra;357102]Navíc visty a 7 home oem stojí skoro stejně.[/quote]

NJ, jenže OEM není pro mě... já mám notes bez OS, jedu na win7 rc a hledám způsob nejlevnější legalizace...
kevin00 (10238)|9.3.2010 10:31
[quote=SkyVessel;357105]NJ, jenže OEM není pro mě... já mám notes bez OS, jedu na win7 rc a hledám způsob nejlevnější legalizace...[/quote]

Proč by OEM verze nebyla pro tebe ? Zakup si ji a instaluj na ntb ... nejjednodušší způsob legalizace ;)
SkyVessel (157)|9.3.2010 14:40
[quote=kevin00;357108]Proč by OEM verze nebyla pro tebe ? Zakup si ji a instaluj na ntb ... nejjednodušší způsob legalizace ;)[/quote]
Jestli jsem to dobře pochopil, tak OEM dostaneš pouze k nově zakoupenému kompu (nebo skoro kompu)... :notsure
Nebo jako když jsem si před půlrokem koupil notes bez OS tak si tam teď můžu hodit OEM??
Richmond (8084)|9.3.2010 15:03
SkyVessel (157)|9.3.2010 15:14
[quote=Richmond;357203]Jak na upgrade je popsano zde http://pcmagazin.cz/windows-7/1149-jak-na-upgrade-windows-7-rc1-na-rtm.html[/quote]
Skvělý článek... i pro totální lamy... Má to ale jednu chybu... Řeším co jak nejvíc ušetřit a to se mi určitě nepovede zakoupením win ultimate... Takže upgrade z RC nebude...
Richmond (8084)|9.3.2010 15:23
Mozna by stalo za zkousku upgrade provest s jakoukoliv nizsi variantou a podle toho pote zakoupit OEM verzi :notsure
dzandra (1368)|9.3.2010 15:59
[quote=SkyVessel;357196]Jestli jsem to dobře pochopil, tak OEM dostaneš pouze k nově zakoupenému kompu (nebo skoro kompu)... :notsure
Nebo jako když jsem si před půlrokem koupil notes bez OS tak si tam teď můžu hodit OEM??[/quote]

ANo můžeš. Jen je ta licence potom vázana na ten hw s kterým je zaregistrována, takže při změně hw to po tobě může chtít novou aktivaci
jeninicicek (205)|9.3.2010 18:00
[quote=kevin00;357108]Proč by OEM verze nebyla pro tebe ? Zakup si ji a instaluj na ntb ... nejjednodušší způsob legalizace ;)[/quote]
Základní OEM mi myslím neprodají bez kompu + legálně musí být s PC na jedné faktuře.
GGK OEM je asi nejlepší plně legální, pro verze home premium a nižší bude dostupné až od 15.3. GGK je po instalaci shodná s OEM a vázaná na hrdware, bohužel je dražší než OEM...

Na ultimate peníze nemám, tak doufám, že až 15. vyjdou další OEMka GGK za rozumnou cenu... (Kdybyste někdo měl ověřenej způsob jak upgradovat z RC pomocí upgrade DVD, mělo by to smysl... Když už bych měl plnou verzi, tak bych stejně volil novej čistej install...)
kevin00 (10238)|9.3.2010 18:05
[quote=jeninicicek;357333]Základní OEM mi myslím neprodají bez kompu + legálně musí být s PC na jedné faktuře[/quote]

Myslíš špatně ... OEM Ti prodají i bez nového hardware ;)
jeninicicek (205)|9.3.2010 18:16
[quote=kevin00;357341]Myslíš špatně ... OEM Ti prodají i bez nového hardware ;)[/quote]
Kde, a jak je to z officiální podporou (k čemu by po tom byli GGK verze)?
jeninicicek (205)|10.3.2010 08:47
V obchodech je u OEM licence poznámka: ,,Produkt je možné zakoupit pouze společně s novým počítačem nebo s následujícími komponentami, které tvoří funkční počítač (základní deska, procesor, operační paměť, pevný disk a skříň počítače včetně zdroje napájení). OEM produkt a počítač nebo komponenty musí být uvedeny na společném nákupním dokladu.´´ nebo podobné s týmž významem...
kevin00 (10238)|10.3.2010 10:01
[quote=jeninicicek;357533]V obchodech je u OEM licence poznámka: ,,Produkt je možné zakoupit pouze společně s novým počítačem nebo s následujícími komponentami, které tvoří funkční počítač (základní deska, procesor, operační paměť, pevný disk a skříň počítače včetně zdroje napájení). OEM produkt a počítač nebo komponenty musí být uvedeny na společném nákupním dokladu.´´ nebo podobné s týmž významem...[/quote]

To sice psáno je, ale OEM verzi OS Ti prodají bez problémů ... min. v eshopu v TS Bohemia a AlfaComputers ;)
ex_ (170)|10.3.2010 10:13
[quote=kevin00;357537]To sice psáno je, ale OEM verzi OS Ti prodají bez problémů ... min. v eshopu v TS Bohemia a AlfaComputers ;)[/quote]

To je hezké že ti to prodají, ale nesplňuješ podmínku "OEM produkt a počítač nebo komponenty musí být uvedeny na společném nákupním dokladu"
ve finále přijde kontrola a ty budeš mít zakoupený nelegální win :notsure
jeninicicek (205)|10.3.2010 16:50
[quote=ex_;357541]To je hezké že ti to prodají, ale nesplňuješ podmínku "OEM produkt a počítač nebo komponenty musí být uvedeny na společném nákupním dokladu"
ve finále přijde kontrola a ty budeš mít zakoupený nelegální win :notsure[/quote]

To znamená, že si officiálně koupím nelegální windows? Jakým způsobem se vlastně legalita win ověřuje?
Jaké jsou vlastně podmínky pro system builder? Nějaká kvalifikace, přihlášení se někam, poplatek, nebo co?
|Mio| (1333)|10.3.2010 17:06
Legislativne mas-li doklad o porizeni licence, mas tuto legalne. Nesplnis-li jednotlive podminky EULA a podobne, musel by te drzitel autorskych prav zalovat v obcansko-pravnim sporu a to je IMHO blbost.

Pokud si to lajzne prodejce a proda ti OEM bez HW, sli by po nem, protoze s nim ma MS distribucni smlouvu a on ji porusil. Ty si jako koncovy uzivatel kupujes pravo k uzivani od distributora, pokud ti to proda tak te tyhle veci nemusi zajimat.

Jednoznacne jsou z pohledu kupujiciho i statnich organu legalni. Nase pravni uprava totiz zaspala dobu, coz je nakonec jen ku prospechu spotrebitelu, tedy nas.
jeninicicek (205)|10.3.2010 17:14
Takže si vlastně nelegání cestou zakoupím legální win?
|Mio| (1333)|10.3.2010 20:52
Je to legalni zpusob jak poridit legalni windows.

Jen to proslo klasickou ceskou ulickou :-)
jeninicicek (205)|11.3.2010 16:36
Ještě bych si rád ověřil jednu věc, ny microsoft stránkách jsem našel informaci, že za OEM balení a systém v něm nezodpovídá prodejce, pokud ho prodává nerozbalené, ale teprve ten kdo balení rozbalí. Navíc OEM verze by měli být instalovány pomocí OPK. Navíc System builder je nesmí využívat sám, ale je povinen je prodat třetí straně.
Jak je to s tímto?
|Mio| (1333)|11.3.2010 20:33
Jak jsem uvedl to je poruseni podminek, ale musel by se soudit MS se zakaznikem, coz je IMHO blbost. Proto to MS resi smluvnim zavazkem distributoru.
Ja osobne bych to klasickou ceskou ulickou obesel treba tak ze bych si to objednal na sve ICO a pak vystavil prodejni fakturu na sve PC treba manželce :-))

Z pohledu prava CR je to irelevantni. Je nakoupni doklad, je originalni instalacni medium, je registrace zakaznika u MS. Nic jineho pri kontrole neresi.

Policie pri stare dokonce neresi ani jinou verzi systemu, pri kontrole bez problemu prosli PC s licenci na XP Home a byli na nich Profici, jen by me docela zajimalo jak je ten dotycnej donutil sezrat cislo s Home aniz by nadavali :-))

Info ktere uvadim je jen jeden s pravnich nazoru na vec a par zkusenosti s navstevou policistu s oddeleni informační kriminality v nekolika firmach kde mam co docineni s jejich vypocetni technikou.

Jeste jedna poznamka, podle vseho je naprosto legalni pouzivat 3x30 denni zkusebni instalaci OS, a cyklus reinstalace systemu po 90 dnech je tak akorat. To je take jedno z legalnich reseni jak usetrit.
SkyVessel (157)|11.3.2010 20:41
[quote=|Mio|;358089]Info ktere uvadim je jen jeden s pravnich nazoru na vec a par zkusenosti s navstevou policistu s oddeleni informační kriminality v nekolika firmach kde mam co docineni s jejich vypocetni technikou.[/quote]
No a myslím, že pokud jako normální uživatel nebudeš na černé listině světových pirátů, tak nějaká kontrola PC nehrozí :D, takže řešit to až tak do detailů je to imo zbytečné
|Mio| (1333)|11.3.2010 21:00
Na druhou stranu je lepsi si tohle poresit vcas, protoze u nas te praskne kde kdo z naprosto malichernejch duvodu.

Ale pravdou je ze Policie tyhle individualni udani po konzultaci se statnim zastupcem odklada, protoze to neni dostatecny duvod k domovni prohlidce. Domacnosti se resi pouze v pripade sireni nelegalniho obsahu a tam dodava podnet BSA a podobne a ti uz vedi jake "dukazy" shromazdit.

V pripade firem je to horsi. Tam jdou vzdycky a na jisto.