reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Zoidik (1405)|17.2.2010 11:02
Zdravím pánové. Přemýšlím o koupi síťového disku s kapacitou 1,5TB. Jako komplesní řešení, které rozbalím a zapojím se mi líbí WD MY BOOK WORLD 1,5TB nicméně, pokud bych to řešil samostatně rámeček a disk tak by mě to vyšlo o cca 600Kč levněji. Chci se zeptat na vaše doporučení a zkušenosti s těmito věcmi nebo případné alternativy. Podmínkou ale je, aby to nebylo dražší než výše avizovaný WD My Book World. V souvislosti s tímto, bych také chtěl povýšit domácí síť na 1Gb. což by znamenalo vyměnit switch a případěn router, ten ale musim ještě ověřit. Nejdelší trasa kabelu je cca 20metrů, takže ten by se snad vyměňovat nemusel za "1Gb kabel" neboli UT-6 nepletu-li se???
DrZelenka (2491)|24.3.2010 18:32
Uz jsi to nejak vyresil? Ted resim podobne dilema, akorat s tim rozdilem, ze me postaci pripojeni pomoci USB. Nemuzu se rozhodout mezi ext. HDD, nebo obyc. + ramecek. U ext. si nemuzu vybrat HDD, ale vim, ze to bude fungovat a u obyc. + ramecek se zase bojim chlazeni a toho jak si do ramecku sedne HDD.

Co se tyce site, tak router bys moh nechat 10/100mbit, za nej dat gbit switch a vsechny PC + HDD zapojit az do switche. Pokudvim, tak by PC s HDD mely komunikovat pres switch a router pouzit pouze pro pripojeni k netu. (pokud se pletu, tak me nekdo opravte)
Pitomec (251)|24.3.2010 19:52
[quote=DrZelenka;362086]Uz jsi to nejak vyresil? Ted resim podobne dilema, akorat s tim rozdilem, ze me postaci pripojeni pomoci USB. Nemuzu se rozhodout mezi ext. HDD, nebo obyc. + ramecek. U ext. si nemuzu vybrat HDD, ale vim, ze to bude fungovat a u obyc. + ramecek se zase bojim chlazeni a toho jak si do ramecku sedne HDD.

Co se tyce site, tak router bys moh nechat 10/100mbit, za nej dat gbit switch a vsechny PC + HDD zapojit az do switche. Pokudvim, tak by PC s HDD mely komunikovat pres switch a router pouzit pouze pro pripojeni k netu. (pokud se pletu, tak me nekdo opravte)[/quote]
Pokud do ext. rámečku (nebo líp: do dock SATA stanice) šoupneš nějaký HDD 5400rpm (třeba green řadu od WD), tak se teploty bát rozhodně nemusíš.
Zoidik (1405)|25.3.2010 07:26
[quote=DrZelenka;362086]Uz jsi to nejak vyresil? Ted resim podobne dilema, akorat s tim rozdilem, ze me postaci pripojeni pomoci USB. Nemuzu se rozhodout mezi ext. HDD, nebo obyc. + ramecek. U ext. si nemuzu vybrat HDD, ale vim, ze to bude fungovat a u obyc. + ramecek se zase bojim chlazeni a toho jak si do ramecku sedne HDD.[/quote]

No ještě jsem toto nijak nevyřešil, musel jsem to odsunout do postraní a vrátím se k tomu asi tak za půl rok

[quote=DrZelenka;362086]Co se tyce site, tak router bys moh nechat 10/100mbit, za nej dat gbit switch a vsechny PC + HDD zapojit az do switche. Pokudvim, tak by PC s HDD mely komunikovat pres switch a router pouzit pouze pro pripojeni k netu. (pokud se pletu, tak me nekdo opravte)[/quote]

K té siti asi takto. Ano, šla by takto udělat vnitřní síť bez problému. Ovšem problém je to, že router je v těsné blízkosti jednoho PC a to je do něj přímo napojeno. Switch mám cca o 20metrů kabelu dál. Abych udělal to co ty píšeš, musel bych tahat ještě jeden další kabel v místech, kde jsem měl problém protáhnout jenom jeden. Takže dojde-li k realizaci, budu volit finančně dražší možnost raději než tu pracnější. Nicméně nápad to je dobrý :thumb
Hi-tech (1)|14.8.2013 22:35
Dobrý den, chtěl bych se zeptat jak je to s životností disků například v WD My Book World nebo jiných NAS? Chci si pořídit třeba WD My Book World a mít jej připojen k síti (internetu v nepřetržitém provozu, ale nechci žádné diskové pole (zrcadlení). Jsou ve zmíněném zařízení a jiných, nějaké úsporné režimy? Tedy aby se disk rozběhl jen v době kdy na něj budu přistupovat. Jde mi spíše o bezpečnost uložených dat a nerad bych měnil disk každou chvíli.