reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Trhání obrazu

Georginek (2957)|18.2.2010 16:34
Panove mam takovej blbej dotaz, ale nejsem si jist odpovedi......

Presel jsem z 17ky(75Hz) na 24ku(60)Hz, radoval jsem se z krasneho obrazu, ale mam jeden problem......

Pri prehravani videi, nejlepe to bylo videt u dnesniho hokejoveho prenosu CR-Slovensko v HD, ze se obraz pri rychlych pohybech kamerou horizontalne (tj do strany) jako by trha, rozdeluje. Vlastne se to da definovat tak, jako kdyz ve 3D nemate zapnutou Vertikalni synchronizaci.......

Je to videt i ve filmech ale opravdu skoro nepostrehnutelneo, spis u toho hokeje jsem se dnes dost zdesil, je tohle normalni????
Jestli si to chcete zkusit otevrte si okno treba tento pocitac(ale ne prez celou obrazovku) a pohybujte s nim do strany tam a zpet. Bude videt ze se to trha( jako by rozdeluje)......

Je to chyba nebo vlastnost LCD monitoru? Ja myslim ze vlastnost. Ale neda se to nejak eliminovat alespon v tech videich??? Kdyz jde zapnout V-sync ve 3D nejde zapnout i ve 2D???? To by vse vyresilo....

Ovladac monitoru mam nainstalovanej, grafarnu taky, nastaveni defaultni rozliseni......pripojeny to je prez DVI

Zkousel jsem i ten programek od Samsungu MagicBright Premium, tam je polozka Response Time, bud normal, faster nebo fastest, ale je to prakticky stejny......:mistake

Nejsou treba v tomhle Win7 lepsi? Nebo chyba grafarny(to asi tezko)
Richmond (8084)|18.2.2010 17:18
Je to normalni pac se snima v 25fps coz ma do absoltni plynulosti daleko. U DVD nebo filmu se to da kompenzovat bud framerate doublerem pres FFDShow nebo zapnutim TrimensionDNM ve WinDVD
Georginek (2957)|18.2.2010 17:21
Takze kdyz budu chtit rekneme koukat prez ceskoutelevizi na ten hokej tak se to asi nicim upravit neda, ze?
Ten framerate doubler to se tedy pouziva na DivX a na avi??
TrimensionDNM je jen v programu WinDVD?

Tedy V-sync ve 2D asi nejde co?
Richmond (8084)|18.2.2010 17:24
[quote=Georginek;350528]Takze kdyz budu chtit rekneme koukat prez ceskoutelevizi na ten hokej tak se to asi nicim upravit neda, ze?[/quote]
- zrejme ne, nebo alespon ja na to neprisel, kazdopadne ivysilani mi to nedela :notsure
[quote=Georginek;350528]Ten framerate doubler to se tedy pouziva na DivX a na avi??
TrimensionDNM je jen v programu WinDVD?[/quote]
- ano & ano

edit: jeste bych se presvedcil, jestli je nastaveno opravdu 60Hz (predpokladam, ze mate 60Hz lcd) v ovladacich a ne 59Hz apod.
Georginek (2957)|18.2.2010 17:43
[quote=Richmond;350530]- zrejme ne, nebo alespon ja na to neprisel, kazdopadne ivysilani mi to nedela :notsure

- ano & ano

edit: jeste bych se presvedcil, jestli je nastaveno opravdu 60Hz (predpokladam, ze mate 60Hz lcd) v ovladacich a ne 59Hz apod.[/quote]


Kde myslis presne v ovladacich?
V Nvidia panelu je 60 i v nastaveni monitoru je 60Hz.... 59 tam asi tezko pujde nastavit. Neni mozny ze ze mam treba spatnej kodek? U nekteryho by to mohlo delat vic nez u jinyho..... Jinak zkousel jsem to ve firefoxu
Richmond (8084)|18.2.2010 18:03
Ja taky ve FF, kodekem to neni, 59Hz je nekdy nastaveno jako default obnov. frekvence, zalezi na monitoru, kazdopadne kdyz je tam takovyhle podobny cislo tak je tearing efekt patrnejsi.
Georginek (2957)|18.2.2010 18:17
[quote=Richmond;350547]Ja taky ve FF, kodekem to neni, 59Hz je nekdy nastaveno jako default obnov. frekvence, zalezi na monitoru, kazdopadne kdyz je tam takovyhle podobny cislo tak je tearing efekt patrnejsi.[/quote]

Co myslis tim : Ja taky ve FF?
Richmond (8084)|18.2.2010 18:44
FireFox :rolleyes:
Georginek (2957)|18.2.2010 18:54
Koukal jsem jeste na nastaveni pomoci NVIDIE, ale tam varujou pred spatnym nastaveni, ze to muze vest az k poskozeni monitoru a ztrate zaruky. Coz bych jaksi nechtel......

prikladam screen s tim nastaveni, moc se v tom nevyznam, tak abych neco nepokazil...
Bez názvu.JPG
Richmond (8084)|18.2.2010 18:56
Ty to mas na analogu? :notsure
Georginek (2957)|18.2.2010 18:57
ne, na digitalu, proc?

Me se to zda nejaky divny, protoze treba i pri scrollovani dolu vidim ty prouzky.....


Ted jsem to zkousel u velky fotky ktere je vyzsi nez sirsi.......... A kdyz jedu koleckem na mysi dolu a nahoru, tak mi tam jezdi ten prouzek taky......... Upozornuju ze mam G9 a kolecko nastaveny na plynulej posun (takze kdyz ho roztocim jede to samo) a to je teprv krasne videt ty prouzky.....


Nikdo nevi?????

Neudelal jsem neco blbe treba v nastaveni, ci v instalaci? Todle nebude normalni.....
Richmond (8084)|18.2.2010 19:11
Tak to je divny, vetsinou je to videt pouze pri pohybu do stran. Pri "prepisknuti" frekvencniho limitu by se mel ten monitor vypnout (me zacne Samsung vyhrozovat pri 75Hz, pak se po 15s vypne)
Georginek (2957)|18.2.2010 20:41
A menis to kde? V tom nastaveni Nvidia panelu? We winu je jen moznost 60Hz.... Dival ses na ten obrazek co jsem prilozil?
Richmond (8084)|18.2.2010 20:45
Jj, dival. Menim to v nV panelu, to "vlastni rozliseni" pouzivam na frekvence vyssi nez 85Hz (na CRT se mi nepodarilo jinak rozchodit 120Hz)
Georginek (2957)|18.2.2010 20:46
Ten TYP SKENOVANI je CO?

V OSD mam napsano
DIGITAL
67.4kHz 60Hz PP
1920x1080


BTw: Nemuze s tim mit neco spolecneho ze mi nefunguje HDMI? Kdyz propojim grafarnu a monitor, prepnu signal na HDMI je tma. Kdyz jsem to poprve instaloval, tak jsem jako prvni pripojil HDMI a obraz mi absolutne nesel nastavit. Jak rozliseni, tak nic, Vyndal jsem HDMI, zapojil DVI a vse slapalo normalne.
V manualu jak od grafarny, tak od monitoru jsem se docetl, ze to HDMI neni k propojeni grafarny a monitoru, ale grafarny s televizi, popripade monitoru s DVD prehravacem.

Ale ja o tomhle nevim a prijde mi to logicky dosti divne.....
Richmond (8084)|18.2.2010 20:58
Progresivni = cele snimky, V a H polarita zapnuta
67.4kHz = H frekvence
Podivej se do manualu jestli ti to ten monitor vubec stiha (H frekvence muze byt klidne jina nez je optimum pro dany rozliseni monitoru)

Kdyz smazes vlastni rozliseni a nastavis klasickych 60Hz tak ti to stale blika? Nemas treba pomalej monitor?

edit: v manualu mas rozepsany frekvence + rozliseni, neni radno prepalovat H frekvenci (prinejmensim zacnou problikavat radky)
Georginek (2957)|18.2.2010 21:16
[quote=Richmond;350637]
Podivej se do manualu jestli ti to ten monitor vubec stiha (H frekvence muze byt klidne jina nez je optimum pro dany rozliseni monitoru)

Kdyz smazes vlastni rozliseni a nastavis klasickych 60Hz tak ti to stale blika? Nemas treba pomalej monitor?[/quote]

Sorry asi sem nakej blbej, ale nejak jsem nepochopil co znamenaji tyhle vety......

Ja tam zadny vlastni rozliseni nenastavoval, nechal jsem tam klasickych 60Hz.....a to dela. Nic jinyho sem s tim nedelal. Jinak monitor pomalej urcite nebude. http://www.alza.cz/samsung-p2450h-cerveno-cerny-d135964.htm


Jinak pro informaci, jsem ted zkusil zapojit ten starej monitor, toho Acera 17ku a tam to dela taky, jenze jak je mala obrazovka, tak to zdaleka neni tak videt....... A to je jeste 4:3, takze u vsech videi je to jen v prouzku, tak je ten obraz dost malej, tak se to ztrati..........

Jeste me tak napadlo, ze muzu zkusit narvat do kompu tu starou grafarnu a podivat se co to dela......

Jinak s tim HDMI porad nevim :confused:


PS: Ten tvuj obrazek je nejakej divnej, chybi tam 1920X1080

Tohle je z manualu

A jeste bych se zeptal : Jak mam rozumet Vertikalni 50-75HZ? Kdyz je tam stejne nastavena 60hz
Bez názvu.JPG 1.JPG
Richmond (8084)|18.2.2010 21:30
Jaky zase HDMI? Kdyz zmacknes MENU co tam mas napsany u rozliseni rekvence)? Souhlasi to s tim co mas v manualu? Jestli jo tak si imho nicim nepomuzes (rozdil 1kHz nehraje viditelnou roli, u V frekvence uz 1MHz ano)
Georginek (2957)|18.2.2010 22:19
Takze abych to shrnul:
To co se me jevi jako pruhy a otravuje me to, je zkratka vlastnost LCD monitoru ( cim vetsi tim horsi)
Jelikoz mi to nedalo a prolezl jsem vsechny pocitace co sme meli doma. 2x19p 2x17p a 1x15p - spustil jsem totozne programy, hybal s okny, pustil ten prenos ceske televize a dosel jsem k nazoru ze se uplne vsechny monitory chovali naprosto totozne.......
Jedinny rozdil (a podle me velky) je v tom, ze jsou ty monitory oproti 24p male a jeste ve formatu 4:3, cimz se to jeste vice eliminuje. Ale kdyz jsem pozoroval podrobne ty videa, je to naprosto totozne..........

A zaverem bych jeste rozdelil uzivatele
Deli se na:
Nekoho kdo to vidi a stve ho to (jako ja a minimum lidi)
Nekoho kdo to vidi a je mu to fuk
Nekoho kdo to uvidi az mu to reknu (a bude ho to stvat)
Nekoho kdo to uvidi a bude mu to fuk
A nekoho kdo to neuvidi ani kdybych mu to vysvetloval milion let a bude mu to absolutne fuk

Kdyz jsem prochazel fora a resil V-sync, tak 80 procent lidi hraje s vypnutou V-sync, to znamena, ze 80procentum uzivatelu je prednejsi rychlost pred kvalitou. Ja taky hraju ( celkem dost a hru bez zapnuty V-sync si nedokazu predstavit.) :D To bych se s tech car zblaznil........

Takze , dekuji za rady a za snahu.

PS: Je skoda, ze se neda V-sync zapnout i ve 2D tj ve Windows
Richmond (8084)|19.2.2010 00:16
Tak ja to vidim taky, ale tak casto nepresouvam velka okna (web browser), odhazuju je pres hotkey, videa me nastesti neblbnou, na filmy pouzivam framerate doubler, u .mkv s 23fps je to uz patrne (v akcnich scenach nebo s pohybem do stran) - tam jsem zatim nenasel (nehledal). u her by me to asi stvalo, ale mam spva a i na rychlych hrach (QuakeLive @ 125fps, jeden 8ms, druhy 5ms) to videt neni ani kdyz mam vypnuty overdrive (tam je spis problem s ostrosti - ovsem to je uz extrem, ktery je patrny pouze kdyz je vedle monitoru CRT/120Hz lcd a je videt rozdil) ;)