reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

problém s propojením SPDIF - GTX 260

daliborf (2)|19.2.2010 12:53
Ahojte,

chtěl bych Vás poprosit o radu.

Vyměnil jsem ve svém PC grafiku (geforce G100) za geforce GTX 260, do G100 byl zapojený SPDIF káblík (druhým koncem do desky), tak jsem jej jen vzal a zapojil jej do GTX 260 - předpokládal jsem, že to takto bude fungovat, když s G100 se mi zvuk přes HDMI přenášel. Bohužel po zapnutí PC se mi teď přes HDMI přenáší pouze občas takové jakoby zaškrabání (když spustím třeba winamp, tak to zaškrabe, zachrastí), ale zvuk jako takový nejede.

Zkoušel jsem odinstalovat ovladače zvukovky a znova nainstalovat, také všelijaké nastavování výstupů zvuku, ale nic :-( Ovládání zvuku mi ukazuje toto:

http://www.screencast.com/users/DaliborF/folders/Jing/media/537a47c3-e7f7-4bf7-aab6-fdfaaff28ef2

PC: deska MSI MS-7525, grafika: geforce GTX 260
monitor HP Pavilion w2207h, propojuji přes HDMI
OS: Windows 7 Ultimate


Pokud mě někdo nakopne, budu moc vděčný!

Díky,

Dalibor
kevin00 (10238)|19.2.2010 13:51
V tomto threadu se řeší podobný problém, třeba by jsi mohl naleznout řešení zde.
Georginek (2957)|19.2.2010 15:20
Ten Topic od kevina je dobrej...
Ja bych te jeste rad upozornil, aby sis dal pozor na propojeni GK a MB prez ten kablik.....

Ja mam taky MSI desku i MSI grafarnu a u grafarny byl prilozenej ten kablik na propojeni. Ale ma jen dva piny, a dira na desce tri. Kablik ma na jedny strane konektor dohromady a na druhy je rozdeleny na dva samostatne piny. Dej si pozor kam to zapojujes.....

Ja ten kablik mam Oranzovo-cernej a v manualu je napsano
Oranzovej do SPDIF a cernej do GND. (Je tam poznamka ze pri spatnem pripojeni se to muze odpalit)

Podivej se do manualu od desky, kterej pin je k cemu.
r34ktor (7477)|20.2.2010 11:17
Chtělo by napsat konkrétní typ použité grafické karty a jak máš zapojen propojovací kablík (případně foto).

[quote=Georginek;350850]Ja mam taky MSI desku i MSI grafarnu a u grafarny byl prilozenej ten kablik na propojeni. Ale ma jen dva piny, a dira na desce tri. Kablik ma na jedny strane konektor dohromady a na druhy je rozdeleny na dva samostatne piny. Dej si pozor kam to zapojujes.....

Ja ten kablik mam Oranzovo-cernej a v manualu je napsano
Oranzovej do SPDIF a cernej do GND. (Je tam poznamka ze pri spatnem pripojeni se to muze odpalit)

Podivej se do manualu od desky, kterej pin je k cemu.[/quote]
Problémy s MSI už jsme tu také řešily. ;)
daliborf (2)|22.2.2010 10:53
Ahojte, díky za rady, uvedené thready jsem si už prošel a co šlo jsem zkusil.. nakonec jsem to vyřešil odpojením SPDIF a zvuk vedu přes výstup na repráky.. co se dá dělat ;-)