Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 6 z 6

Téma: Zatuhnuni pri bootu

Nováček
    Registrace
    May 2009

zdravim, potreboval bych pomoct. Bratranec ma asi 2 roky pocitac, v prosinci pridane pameti a vymenena grafika. Asi pred 3 dny se mu "prej" zacal sekat kompletne pocitac (zatuhne). Dnes jsem u nej byl, pocitac asi pul hodiny bezel a zniceho nic se kousl. po restartu se kousl uz pri nabihani windows, po dalsim restartu se kousnul uz hned po identifikaci procesoru biosem. Otevrel jsem skrin a jelikoz me jako prvni napadl zasekly vetrak na chladici, pustil jsem pocitac. sledoval jsem cinnost vetraku a teplotu pasivu. teploty normalni, vetraky se tocily.

dal me napadl problem s pameti, takze jsem vyndal 3 ze 4 modulu a zkusil pustit pocitac, zasek. jinej slot jina pamet, zasek. pameti jsem vratil. odpojil dvd a datovy disk, zasek. vyndal jsem procesor ocistil okoli a jelikoz nemam jinej do stejnyho socketu, vratil ho zpet, zasek.

takze jsem si myslim ze bude s nejvetsi pravdepodobnosti problem se zakladni deskou (moje deska pred reklamaci delala neco podobneho).

muzete, poradit co delat, abych se tuhle domnenku vyvratit nebo potvrdil. dekuji.
    jo a jeste sestava:
    zakladka:ASUS M2N-SLI DELUXE, nForce570 SLi
    procesor:AMD Dual-Core Athlon A64 X2 5000+ EE (65W) 64-bit Brisbane BOX
    pameti:4x1GB A-DATA Extreme Edition Vitesta DDR2 800MHz
    disk:SEAGATE Barracuda 7200.10 320GB ST3320620AS
    disk2:SAMSUNG SpinPoint F1 750GB HD753LJ
    grafika:GAINWARD BLISS GTS250, 512MB DDR3
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW
    Registrace
    Oct 2006

Nejlepsi je vyzkouset jiny kus desky se stavajicim procesorem a jednou pameti. Pokud nemas moznost, tak to dones do nejakeho rozumneho bazaru a oni ti to vyzkousi. Pokud to tuhne takto rychle, tak by nemel byt problem najit spatnou komponentu. Ja to presne takto resil, kdyz me znami donesli nefunkcni pocitac s komponentama ktere jsem nikdy nepouzival. Donesl to do bazaru, tam prede mnou jasne identifikoval spatny board, trvalo to max. 10 minut a ani za to nic nechtel.

Starousedlík SHW Avatar uživatele 16cmfan
    Registrace
    Jul 2009

Hovoris, že je vymenená grafika... aký ma zdroj ? Mozno teraz začal strajkovat. Je dobré, ak nevies model zdroja - odfotit stitok... a este by som skusil skontrolovat napajacie kable, mozno nieco nedoléha tak jak má.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Richmond
    Registrace
    May 2008

Doporucju otestovat pameti, pripadne reset cmos + osadit vsechny pameti, nastavit manualne na 800 @ CL4-4-4-12 @ 2.1v, jeste lepe napred napeti na pametich, ulozit bios, vlezt zpet a pak nastavit casovani

Nováček
    Registrace
    May 2009

Citace Původně odesláno od Richmond Zobrazit příspěvek
    Doporucju otestovat pameti, pripadne reset cmos + osadit vsechny pameti, nastavit manualne na 800 @ CL4-4-4-12 @ 2.1v, jeste lepe napred napeti na pametich, ulozit bios, vlezt zpet a pak nastavit casovani
    s novou grafikou to bezelo dva mesice bez problemu. reset cmos, jsem samozrejme zkousel, nastavovat manualne pameti jsem nezkousel a pokud vim to jde jenom v biosu, do ktereho to ani nenabootovalo. Vyresil jsem to koupi nove zakladni desky (pred tim jsem zkousel jinz procesor i pameti a porad se to sekalo. kazdopadne to uz funguje s novou deskou, takze vam vsem dekuju za rady

Starousedlík SHW Avatar uživatele Richmond
    Registrace
    May 2008

Citace Původně odesláno od mic130 Zobrazit příspěvek
    ...v biosu, do ktereho to ani nenabootovalo...
    Nerikam nic... A jak to mam asi vedet, kdyz se vyjadrujete jako prase? Boot = boot (doporucuju najit si ve slovniku) a ne najizdeni do biosu. Nicmene pomerne elegantni vyreseni problemu

Podobná témata

1. Zrychlení bootu Windows 2000/XP
    Od trodas v sekci OS Windows
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 02-09-2012, 01:46
  2. Freeznuti bootu OS
    Od Deexer v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 15
    Poslední příspěvek: 20-11-2011, 17:31
  3. Externí DVD mechanika - rozpozná se při bootu?
    Od petrveit v sekci Optické mechaniky
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 21-02-2010, 14:28
  4. Windows 7: Reboot pri bootu. Doslova.
    Od .Den v sekci OS Windows
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 01-12-2009, 12:17
  5. PC nepouzitelny prvni minuty po bootu
    Od Rejj v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 01-03-2009, 10:41