Zobrazené výsledky: 1 až 8 z 8

Téma: Externí DVD mechanika - rozpozná se při bootu?

Nováček
    Registrace
    Dec 2009

Chci pořídit nettop bez DVD mechaniky, k tomu dokoupit externí DVD mechaniku připojenou přes USB, pomocí které bych nainstaloval Windows 7. Teď mě napadlo, bude to vůbec možné? Rozpozná BIOS při bootování externí DVD mechaniku připojenou k USB a rozjede se vůbec instalace Win? Externí mechaniku jsem nikdy neměl, takže nevím.

Pokud to má vliv, zamýšlím nettop NetBox-nT330i
    Odpovídat lze po přihlášení

Banned
    Registrace
    Nov 2007

To nejde takhle říct.

Musíš napsat typ DVD mechaniky. Typ netbooku jsi uvedl.

Já osobně bych raději koupil blu-ray než DVD.

Moderátor / Poděs SHW Avatar uživatele ICEBOSS
    Registrace
    May 2006

externí DVD stojí 1100, externí Blu-ray stojí 6,5 tisíce a pochybuju, ze to vyuzije na nettopu s atomem! to je rada jak noha.

Za predpokladu, ze to umi boot z USB-CD-ROM to normalne nainstalujes... a imho to umi, to umi skoro vsechny novy zarizeni... Muzes to vzit nekam do obchodu, kde to hodlas koupit a rovnou to zkusit.

Starousedlík SHW Avatar uživatele robky
    Registrace
    Oct 2006

Áno, externú usb DVD mechaniku tento nettop rozpozná a je možné z nej aj nainštalovať operačný systém ...

V manuále je dokonca aj presný návod na inštaláciu Win7

Banned
    Registrace
    Nov 2007

Nemusí být video-bluray. na blu-ray klidně můžou být i obyčejné data. Třeba stažený obsah nějakého webu.

Čestný člen Avatar uživatele johny__g
    Registrace
    Sep 2007

Citace Původně odesláno od michal.kolesa Zobrazit příspěvek
    Nemusí být video-bluray. na blu-ray klidně můžou být i obyčejné data. Třeba stažený obsah nějakého webu.
    Vezmi si kalkulačku a spočítej si, na kolik by tě přišlo uložení 1 GB dat a pak si to porovnej s cenou externího disku. Nehledě na to, že petrveit píše doslova "pomocí které bych nainstaloval Windows 7" - nemyslíš, že radit někomu na instalaci win BR je pitomost?

Nováček
    Registrace
    Feb 2010

Mám netbook u něj Ext, DVD, a při instalaci systému to normálně tu DVD vidí, NP vše fachá jak má.

Starousedlík SHW Avatar uživatele xmarek
    Registrace
    May 2008

Citace Původně odesláno od johny__g Zobrazit příspěvek
    Vezmi si kalkulačku a spočítej si, na kolik by tě přišlo uložení 1 GB dat a pak si to porovnej s cenou externího disku. Nehledě na to, že petrveit píše doslova "pomocí které bych nainstaloval Windows 7" - nemyslíš, že radit někomu na instalaci win BR je pitomost?
    Myslím si, že nemá cenu se pozastavovat nad radami tohoto jedince. Své kvality na tomto fóru již prokázal.