reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Restartování pc, nezávisle na všem

honnnza (18)|2.3.2010 18:38
Dobrý den, omlouvam se za tak všeobecný nadpis, chtěl bych poprosit o radu, jedna se o kamaradčino PC, je to stolni starší počitač...

nevim jestli je to přijatelný formát, ale přiložím zde výpis komponent z programu everest:
http://leteckaposta.cz/541187761 (je i v příloze)

no a problém je takový, že pc se v jistou dobu restartuje, nenašli jsme spojitost s aplikací či vytížením. Dokud jsem nevypnul "automaticky restart po chybe" tak se restartoval při běhu aplikací, pak třeba při bootovani a pak třeba až po nabehnuti do systemu,.. proste nahodne:)

PC je odvirovane, vyčištene větračky a chladiče, teploty jsou okolo 40°C na všech komponentach. Všchny komponenty jsem povytahoval vyčistil kontakty. Celou bednu jsem mel u sebe doma (vyloučil bych poklesy napětí v síti), vymenil jsem zdroj za pujčený nový kus a PC občas ješte padá :(

taky se zdá že větráčky jsou o hodně hlučnější

z live ubuntu cd jsem otestovam paměti(memtest86) a disk --> vpořadku

chtěl bych se zeptat co by jste ješte doporučili, nemam možnost menit komponenty, co jsem prohledával na netu, narazil jsem na pár rad:

pokud by to byla deska... pc by se udajně vubec nezaplo
pokud grafika... pc by spíše zatuhávalo
dále už jen disk,... ale ten byl vpořadku
nebo systém,... ale k restartu dochází ikdyž neni systém v běhu (restartuje se i při bootování)


budu rad za každou radu, momentalne se ale k pc nedostanu, snad až v patek. Tak jen jestli nemáte nejake teoreticke postřehy, co čím otestovat atd...
speedsnail (4876)|2.3.2010 19:05
Zbývají kondenzátory na desce.. nafouknuté nebo vyteklé (po letech s P4 a shit zdrojem by to nebylo žádné překvapení)

Jinak příčiny jsou podobné i u vadných sektorů na disku (ve chvíli kdy na ně Win šáhnou -> konec), ale disk si testoval, tak by to tím být němělo.
honnnza (18)|2.3.2010 19:15
Ok ty kondiky zkusim zkontrolovat, nekde jsem četl že mam hledat ty větší černe a mam se divat na jejich horní "dno" ? Daji se mak nejak opravit? kdyby to byly ony? popřípadě je vyměnit či tak?

A ten disk zkusim ješte zkontrolovat tou originalni ulitou,..
Data Lifeguard Diagnostic for Windows
speedsnail (4876)|2.3.2010 19:20
Vše o kondenzátorech najdeš zde

Vyměnit se dají, ale práce a materiál pravděpodobně překročí hodnotu desky, možná celého počítače (pokud to nebudeš dělat sám, nebo nějaký kamarád)

Pokud se problém podaří vyřešit, buď od té dobroty a dokup jim aspon 512Mb ram.. dělat na XP s Celeronem a 256Mb ram bych přál jen největšímu nepříteli..
honnnza (18)|2.3.2010 20:09
Diky za ten tutorial na kondiky,...
zkusim na to pak mrknout :)

a tu RAM jim navrhnu a doufam že se zadaří...
honnnza (18)|4.3.2010 22:17
Tak dostal jsem se domu konečne, po výměně zdroje za pujčený novy kus se nic nezmenilo, asi tam vrátím starý, který ma jen malinkou vadu... viz obrazek, myslite že to je vpořadku zbytek toho elektrolytu ? zitra se dostanu k tomu pc,.. zkontroluju kodiky na desce a grafice,..
DSC09944.JPG
honnnza (18)|5.3.2010 10:54
Tak zkontrooval jsem tu MB a Grafiku, vše vpořadku...
vyměnil jsem Grafickou kartu --> problem přetrvava
detailne jsem všechno popřeházel a povyměnoval, odpojil všechny neduležite koponenty

preblem přesto přetrvava,. asi začnu shánět desku se socketem 748,.. nebo Desku+Ram+Procesor

Každopadně děkuju Ti moc za pomoc speedsnaile ...
hl.hl (1387)|5.3.2010 11:33
[quote=honnnza;354858]Dokud jsem nevypnul "automaticky restart po chybe" tak se restartoval při běhu aplikací, pak třeba při bootovani a pak třeba až po nabehnuti do systemu,.. proste nahodne:)
[/quote]

Prodpokladam, ze ted se uz nerestartuje, ale zustane v BSOD. Nebo je to jinak? Pripadne popis co je na BSOD.
honnnza (18)|6.3.2010 08:10
No při nastaveni "povolen restart při chybe" se restartoval pořad dokolo třeba hodinu :) , pak třeba zabral a běžel pul dne a pak zase...

při druhé možnostii se restartoval taky, bez BSOD ... akorat s tim rozdilem že nekdy jen jednou (vypnul se), a nekdy se opět spustil ten kolotoč...
hl.hl (1387)|6.3.2010 12:41
[quote=honnnza;356037]No při nastaveni "povolen restart při chybe" se restartoval pořad dokolo třeba hodinu :) , pak třeba zabral a běžel pul dne a pak zase...

při druhé možnostii se restartoval taky, bez BSOD ... akorat s tim rozdilem že nekdy jen jednou (vypnul se), a nekdy se opět spustil ten kolotoč...[/quote]

No tak to urcite nesouvisi s tim nastavenim co jsi udelal. To by melo vliv jen na situaci, kdy nastava chyba BSOD a obrazovka jen problikne a pocitac se restartuje, tak timto se zapne, ze BSOD zustane videt bez restartu. Takze chyba je nekde jinde.

Ja osobne bych jeste vyzkousel misto memtestu projet pametu nekolikrat pres GoldMemory. Overeno mnohokrat, ze zjisti daleko vice problemovych pameti nez memtest.
Priloz vypis SMART treba z HDTune.
Restartuje se to jen ve Windows? Zkousel jsi novou instalaci OS na nejaky testovaci HDD (NEradim preinstalaci stavajiciho)?
Vyzkousel bych stahnout Hiren's boot CD a nabootovat Mini XP. Jestli i tam by se to restartovalo, tak uz bych jen hledal problem v HW.
honnnza (18)|6.3.2010 13:35
jako hirens boot cd jsem měl stáhlé a sputěne,.. zkontroloval jsem disky ulitou od výrobce..

systémem to není,.. restartuje se to i před nabehnutim systemu,.. dokonce i v tom hirens boot cd... (softwarovou chybu jsem vyloučil,..)

ramkky jsem testoval nejakymi ulitami,.. ani jedna chyba,.. problem je v tom že tak po pul hodce mi to pc vždycky kleklo,.. takže nemužu to třeba spustit přez noc...:( to goldmemory probehlo tak 4krat bez chyb,..

asi opravdu deska,.. ja už to vzdal,. PC jsem vratil,.. maji znameho co spravcuje firmu, ma dostatek železa na otestovani,.. věřím že se mu to povede...

děkuju moc za pomoc a ochotu...

už si s tim prosim nelamte hlavu,...