reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Kterého výrobce MB preferujete? Nejlepší technologie?

r34ktor (7477)|16.4.2009 21:15
Celá takhle anketa je špatně. Pokud někdo delší dobu sleduje trh desek, tak mu musí být jasné, že držet se jednoho výrobce nelze. Občas má někdo technologicky navrch, určitá série se mu povede/nepovede, sem tam osadí ne zcela optimální součástky a vůbec v tom hraje roli spousta věcí. Vybírat z různých táborů je tedy naprosto přirozené (a z důvodu zachování zdravého konkurenčního boje i žádoucí :thumb).
flanker (1579)|18.4.2009 15:20
pravda, např zatracovaná MSI pro AMD nyní vydala výtečnou desku pro socket AM3 chipsetu FX, opravdu výtečná ve všech ohledech.
optim (391)|18.4.2009 16:49
Na Tech Reportu tu MSI zrovna moc nepochvalili. A i v jinych recenzcich se vzdy naslo neco malo neodladeneho (zejmena ten jejich setrici system, ktery MSI, imho jake jedine firme, na jinych deskach opravdu funguje), coz sice bude pravdepodobne vyreseno novymi biosy, ale proc neco promijet AMD desce za 4500?
Jech Josef (206)|18.4.2009 17:02
Gigabyte
Dobik (36)|27.4.2009 16:27
V současnosti bych si koupil Gigabyte, na základě toho co se člověk dozví z recenzí a fór. Nějaké zkušenosti mám s ASRock a MSI a nemůžu si stěžovat MB ASRock mám asi a 2 roky a za tu dobu žádná závada. MB od MSI jsem dával do PC kamarádovi před půl rokem a pochvaluje si jak všechno šlape jako hodinky.
Gero (29)|27.4.2009 21:37
Ahoj, nejdřívě jsem měl desku od Zidy, pak Asus P5 DH Deluxe 2x, jedna blbla a musela se reklamovat a druhá odešla buďto díky zdroji,nebo nějaké vadě ?
Ve skrytu duše jsem doufal že mě vydrží a bude dobře sloužit jako Zida 7 let, a ono ... .
Teď jsem si koupil od MSI Eclipse SLI a uvidím.
roo.t (8)|16.5.2009 15:15
u mna vedie Gigabyte .. kedysi som mal Msi s chipsetom nforce4 a boli s nou vkuse problemy
EditorPO (2819)|16.5.2009 15:51
[QUOTE=r34ktor;240156]Celá takhle anketa je špatně. Pokud někdo delší dobu sleduje trh desek, tak mu musí být jasné, že držet se jednoho výrobce nelze. Občas má někdo technologicky navrch, určitá série se mu povede/nepovede, sem tam osadí ne zcela optimální součástky a vůbec v tom hraje roli spousta věcí. Vybírat z různých táborů je tedy naprosto přirozené (a z důvodu zachování zdravého konkurenčního boje i žádoucí :thumb).[/QUOTE]
IMHO moje slova.

Raz je to BIOSTAR, inokedy ASUS, alebo GIGABYTE.
Rodriguez (59)|4.7.2009 14:34
Mezi moje favority patří Asus a v těsném závěsu Gigabyte. Ostatně z těchto značek mám složený skoro celý počítač a problém jsem nezaznamenal. (A doufám, že ani nezaznamenám:))
akaruy31 (29)|27.7.2009 23:44
osobně si myslím že nikdo neudělá chybu s Gigabyte nebo Asus deskou...

to boboco: ano souhlasím s tím, že ASRock jsou poměrně dobré... sám jednu mám už tři roky, a daří se mi s ní i docela slušně taktovat a to bych čekal že deska pujde do kelu ale ještě se drží!!..
dabelik (110)|28.7.2009 12:31
Ahoj..

Až také skúsenosti zase s menením HW nemám a zahlasoval som ASUS pretože ten mám a som spokojný aj keď je pravda, že po 4 mesiacoch od kúpy som ju musel reklamovať :( ale odvtedy spokojnosť 100% ;) 3x klop, klop..
mikeb (74)|28.7.2009 12:56
Tak z 90% montujeme do PC ASUSe a zbytek dle konkrétní potřeby GIGABYTE, INTEL. A celkem spokojenost, samozřejmě že se občas něco reklamuje, ale to je asi se vším :)
MartyMcFly (222)|29.7.2009 20:26
Zdravím,
Osobně preferuji výborbce Gigabyte a Asus v jiné nemám důvěru co se týče "normálních" domácích počítačů i když jsem dříve dost preferoval MSI.

Howk.
George eLzyx (85)|31.7.2009 15:51
to MartyMcFly: taky jsem kdysi preferoval MSI, ale poslední dobou jak zjišťuju, že tento výrobce neupdatuje BIOSy pro nové CPU i když je chipset a socket zvládne. :thumbdown

Takže teď nakupuji jen Gigabyte :thumb. Asus má dle mého divný a omezený BIOS :hmm
lexxxa (714)|27.8.2009 01:18
preferuji GIGABYTE, asi proto ze jsem nikdy jinou znacku MB nemel
Eddie66 (4)|5.4.2010 17:47
Já preferuji desky INTEL, sice minimální možnosti biosu co se týká přetaktování, ale zase dlouhá životnost a stabilita. Jinak taky dobrá zkušenost z dekami GIGABYTE. Naopak nejhorší zkušenosti mám z deskami MSI, nafouklé kondíky a problémy s pamětmi.
Honza23 (490)|5.4.2010 18:10
Dříve jsem používal desky Abit,ale momentálně jsou u mě jasným favoritem desky Gigabyte.
Richmond (8084)|6.4.2010 18:20
[quote=lexxxa;286401]preferuji GIGABYTE, asi proto ze jsem nikdy jinou znacku MB nemel[/quote]
Boha jeho :mistake
lexxxa (714)|6.4.2010 18:34
[quote=Richmond;365910]Boha jeho :mistake[/quote]

a datum? to byla moje prvni a jedina deska kterou jsem kdy v zivote mel, byla mi doporucena v dobe kdy jsem ani nevedel ze nejaky desky vubec jsou,o vyrobcich jsem nemel ani poneti,internet jsem nemel tak se nebylo koho zeptat,tak jsem musel verit;),a navic vydrzela dlouho,byla za dobry prachy a jeste jsem ji dobre prodal,na aukru se neohrala ani 2 hodiny,tak co jsem mel asi napsat:D:D
Richmond (8084)|6.4.2010 18:52
Datum s tim nema nic spolecnyho, desky se vyrabely v dobach kdy byl internet v plenkach (a uz v tech dobach stal GB to co stoji dnes, kvalita byla zhruba stejna - tzn. nikdy nebyl GB nejakej top vyrobek, akorat nebylo tolik chvalozpevu na xoz pitchoviny a "gejming"). Preference vyplyvajici z jedne jedine desky jsou imho uplne mimo. To ze se deska ohrala na aukru 2h je sice hezky pro tebe, ale nesvedci to nic o kvalite. Ostatne kdybys napsal, ze u ty prvni vylitaly mosfety tak by to bylo prinosnejsi (ja vim, uz by tech 50% umrtnosti nebylo tak hezky). Ja bych taky mohl napsat, ze ten muj 2.5 roku starej ausus byl smejd protoze nevydrzel 1.6v do NB a 1.7250v do Phenoma :D
lexxxa (714)|6.4.2010 19:01
ja to myslel tak,ze v te dobe deska rok slapala bez problemu,nikdy jsem jinou nepoznal,tak jsem napsal ze preferuji GB,kdyz me zklame i ta druha co mam tak si pak koupim uz nejakou jinou,treba MSI
Richmond (8084)|6.4.2010 19:13
Tak z MSI se pos*res tuplem, driv nebo pozdeji, ale pos*res ;) Konkretne u tyhle http://eu.msi.com/index.php?func=downloaddetail&type=driver&maincat_no=1&prod_no=1814 piskaji civky, nezere 4xPatriot moduly s XMP, ma nalepeny sloty na ram, naprosto debilne umisteny kondiky u atx konektoru (o realtek "vybavicce" nemluve, ale budiz nekomu muze stacit). Ja jenom, ze realita je trosicku jinde nez se doctes v recenzich. MSI je u me povl kterej si hraje na hi-end, GB to samy. Pokud se budem bavit o Intel platforme tak bych se obema vyhnul obloukem. Skoda, preskoda tech Abitek ;)
16cmfan (2153)|6.4.2010 19:20
Já sem mel v živote Asus A7N8X-E Deluxe edition. Byla pro Socket A... Tedka GB, ale preferovat... Preferovat tak mužem to či ono pivo, ale desku fakt nemenim každej den.... je to težké posoudit.
lexxxa (714)|6.4.2010 19:22
[quote=Richmond;365928]Tak z MSI se pos*res tuplem, driv nebo pozdeji, ale pos*res ;) Konkretne u tyhle [odkaz, pro zobrazení se přihlaste],akorat bych nemusel tu integrovanou grafiku,teda popravde jsem jeste nepatral po + a -,buh vi co bude za cas,az budu upgradovat,jestli zustanu u AMD nebo pujdu do intelu,to ma doufam jeste min rok cas
Richmond (8084)|6.4.2010 19:27
Tak tuhle jsem mel taktez doma (takze dostala nahul). Supr bylo jak se kamaradi s nV grafikama (konkretne GB SOC 260) + nerozjede se int. gk + samozrejme debilni regulace fanu. Mozna to bylo tim, ze ovladace byly pred tim mesicem jeste v plenkach, ale to je mi fuk, na 790/785 to fachalo normalne (vcetne pameti "urcenych" pro nVidii). Vubec jsem nepochopil tu karticku do PCIE (ale to je mozna moje vina). Jestli to hodla AMD takhle tahnout i do budoucna tak bude imho Intel jedinym resenim ;)
robky (3195)|6.4.2010 20:29
[quote=Richmond;365934]Tak tuhle jsem mel taktez doma (takze dostala nahul). Supr bylo jak se kamaradi s nV grafikama (konkretne GB SOC 260) + nerozjede se int. gk + samozrejme debilni regulace fanu. Mozna to bylo tim, ze ovladace byly pred tim mesicem jeste v plenkach, ale to je mi fuk, na 790/785 to fachalo normalne (vcetne pameti "urcenych" pro nVidii). Vubec jsem nepochopil tu karticku do PCIE (ale to je mozna moje vina). Jestli to hodla AMD takhle tahnout i do budoucna tak bude imho Intel jedinym resenim ;)[/quote]

K tomu testu súčasného behu grafík som sa nejako nedostal .... snáď sa polepším:D

A regulácia fanov je vďaka utilitke FanExpert podľa mňa zvládnutá dobre ....

jj, tá kartička do PciEx slotu je riadny fail. Jedno šťastie, že rozdiel výkonu 8x vs 16x nie je veľký (ak teda vôbec):notsure
Suprak (408)|6.4.2010 20:36
Já teď už jen Intel desky. Pro mě ta nejlepší volba. OC neprovozuji a prý vydrží dlouho. Už na ní funguji 2 roky a zatím naprosto bez problému. Za zmínku ale také stojí moje MSI KT4V na starém stroji. Ta už funguje téměř 8 let!!! a stále ve vynikající kondici. (žádné nafouklé kondíky, žádní cvrčci v cívkách)
Richmond (8084)|6.4.2010 20:42
[quote=robky;365954]A regulácia fanov je vďaka utilitke FanExpert podľa mňa zvládnutá dobre ....[/quote]
Mno popravde me to fachalo slusne na CPU fanu, u CHA_FANu mi to neroztacelo Magmu ikdyz jsem mel nastaveno 6v... No ale budiz, ve srovnani s jinyma znackama by se dalo hovorit o nevidanym luxusu, skoda jen, ze si zrejme ty PWM konektory + teplomery nechavaji asi jen pro ROG serie :rolleyes:

edit: ten pidi heatsink je taky na facku, za ty prachy bych ocekaval propojeni heatpipou (opet si ty mrchy nechavaji srouby s pruzinkama jen pro ROG serie)
Honza23 (490)|6.4.2010 21:58
Všichni tady chválíte základní desky Intel,ale zajímal by mě váš názor na přetaktování apod. ?
Suprak (408)|7.4.2010 06:55
[quote=Honza23;366017]Všichni tady chválíte základní desky Intel,ale zajímal by mě váš názor na přetaktování apod. ?[/quote]

Ne, Intel není to nejlepší na OC. Ale jsou to velice stabilní a spolehlivé desky, takže se hodí třeba i do serverů.
Honza23 (490)|7.4.2010 08:06
[quote=Suprak;366086]Ne, Intel není to nejlepší na OC. Ale jsou to velice stabilní a spolehlivé desky, takže se hodí třeba i do serverů.[/quote]

Teďka jsem díval na nějaké recenze těchto desek a také jak si vedou při přetaktování a velice je chválí.
Pompo (10)|2.6.2010 14:17
[quote=Martin Šejnoha;31582], [SPOILER=mám pocit...]...že jsem se někde tady na fóru rozepisoval o úpravách svého bývalého Eurocase 350W, je to typický DoDo(dodělej doma)
jinak k deskám, jako první jsem měl San-Li, typ už nevím, ale měla slot1, Via chipset, AGP2x a uměla ultra ATA66 a dokonce i 133MHz, naní jsem točil svého celerona 366 na 566 MHz:D , to je ovšem rok 1999... pak následovala Abit KT7E, s ní jsem byl velmi spokojený, ofiko uměla fsb jen 100MHz a ve skutečnosti dala i 150MHz, měl jsem ji v problémové/u mě však bez problému/ kombinaci s CPU T-Bred, pak přišla Asus A7V8X-X, nic moc, A7V600 o něco lepší než předchozí, nyní A8R32-MVP Deluxe a ta je skvělá. Vybral jsem si ji hlavně proto, že jsem nechtěl Nvidia chipset a už tuplem ne nějakou pochybnou předraženou DFI[/SPOILER][/quote]

Těší mě,že se tu zjevila taková kapacita přes zdroje, ale zpět k deskám já preferuji především a jednoznačně GIGABYTE.pro kvalitu především pl.spojů a kond.(spolehlivost,životnost) ale i cenu dosud žádná mi neodešla ani neblbla.Viděl jsem i dost staré pent.III atd. stále v provozu a funkční. DFI jsou drahé,pravda také většinou méně vybavené,osazené jakoby druhořad.souč.hůře chlazené,přesto fungují,jdou taktovat a mají výkon a(hlavně velmi jednoduchý ale precizní a bezproblémový inst.software,a většinou i spolehlivý bios - pravý opak špičkových ASUS kde je často problémem vyloženě zprzněný soft.na cd. a často i bios.(apropos plošňáky desek asus mi přijdou jako jedny z nejhorších) a přece jsou oblíbené,především owerclockery pro svůj výkon,pro mě už jsou po jistých zkušenostech pasé.MSI asi průměr a zbytek mě ani nějak nezajímá. Samo záleží hodně na samotném čipsetu např nvidia navzdory výkonu z problémů s teplotou a stabil. už snad nikdy nevybředne,to je fakt.

[quote=Pavel Boček;137218]Měl jsem hlavně ASUS a MSI, ale už na to nemám nervy :) Příště jdu do Gigabyte...[/quote]

SOUHLAS

[quote=KEOSAN;137055][SPOILER=Ako si vybrat vyrobcu slusnej dosky, par tipov:]

- pozriet si, ako casto vydava vyrobca BIOSy a pre starsie dosky, ako dlho ich podporuje.

- pozriet reakcie na webe na danu dosku - recenzie, hodnotenie uzivatelov, chyby a problemy uzivatelou s nimi,

- pozriet si napr. prevedenie dosky, ci su tam nejake lepsie kondiky, znacka kondikov, ci typ /napr. solid/ a kolko fazove napajanie ma + zvolit vhodnu cipovu sadu.

- pozriet ci ma doska adekvatne urobene a slusne chladenie cipsetu, ci sa neprehrieva,

- hladat dosky, ktore davaju minimalne 3 rocnu zaruku /pripadne viac/

- informovat sa u dodavatela - ktore maticne dosky im najlahsie reklamuju a ake pocty reklamacii momentalne mavaju /to sice nic nepovie o situacii za par rokov.../.

- uvedomit si, ze do drahsich maticnych dosiek sa mozu davat lepsie suciastky /ale nemusia/, avsak do lacnejsich idu vo vacsine iba lacnejsie suciastky /co zase vsak neznamena, ze musia byt zle.../. Takze platia VACSINOU, co si clovek zaplati, to ma. I ked su vynimky...

A nakoniec zapracuje mozno stastie, mozno karma a niekomu sa vyber podari, niekomu nie ;)

Taktiez okrem tohoto je vhodne dodrziavat ine postupy, vhodne pre pocitacove zostavy, aby dlhsie vydrzali. T.j. - ake tomu clovek urobi podmienky /napajanie, chladenie, prach, vlhkost vzduchu, elektromag.pole, spravanie sa k HW atd/, tak sa to bude negativne, alebo pozitivne prejavovat aj na zivotnosti HW. Potom sa moze stat, ze vela ludi nadava na znacku XY a ini s nou nemaju najmensi problem, pokial odstranili pravdepodobnu pricinu problemov uz v zarodku[/SPOILER].[/quote]

Pravda,dobře radíš.
Doctor01 (400)|3.6.2010 00:11
Ahoj

Dříve (už je to pár let) jsem používal hlavně desky od MSI, ale teď u mě vedou jednoznačně Gigabyte.
Jinak ještě občas použiji něco od Intelu.
wolf007 (653)|7.6.2010 14:20
mno asi nejhorsi skusnost byla s deskou tomato jeste na socketu 7 postupne odesli vsechny vystupy z desky a bylo po ni,dalsi nepekna skusenost byla mb va503+ super socket 7 nefungovala mi v tom korektne ati rage 128 agp ani tnt2 taktez do agp,u sb live se sekal zvuk a hodne to sumelo,jnde fungoval naprosto v pohode, pak jsem mel k7s5a[sis 735] rok v pohode pak kdyz jsem pridal duron 1.3ghz tak deska odesla asi ne do mesice,pak 1.5roku ga-7va kt400 vyborna deska,pak prestup na desku s i915d+d346 a nasledoval acer pro am2 socket s x200 chipsetem,aktualne mam asus m3a78-vm