reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Asi špatná deska

koren3 (255)|5.3.2010 18:07
Ahoj mám doma staré PC na opravu se socketem 939 .Počítač se jak kdyby zapne, ale hned se zase vypne. Otestoval jsem zdroj a procesor. Tak že si myslím, že by to měla být deska je tomu tak, nebo to může být i něco jiného?
Děkuji za odpověď.
DrZelenka (2491)|5.3.2010 18:41
[quote=koren3;355939]Ahoj mám doma staré PC na opravu se socketem 939 .Počítač se jak kdyby zapne, ale hned se zase vypne. Otestoval jsem zdroj a procesor. Tak že si myslím, že by to měla být deska je tomu tak, nebo to může být i něco jiného?
Děkuji za odpověď.[/quote]

Definuj "zapne, ale hned vypne" - 1s, 5s, najeti do BIOSu, ....

Sestava to je jaka a jakym zpusobem jsi testoval zdroj a procesor? Je mezi procesorem a cladicem teplovodiva pasta?
koren3 (255)|5.3.2010 18:46
Řekl bych tak 1-2 sekudny více ne :) Do Biosu vůbec, ani se nestačí zapnout monitor.
Zdroj jsem testoval tak že jsem ho zkusil na jinem PC a žádný problém, a procesor jsem dal do jiného PC i s jeho větrákem a žádný problém. Grafickou a ramky jsem taky zkusil, ale to ani nepíši protože zde asi problém být nemůže.
DrZelenka (2491)|5.3.2010 18:49
[quote=koren3;355948]Řekl bych tak 1-2 sekudny více ne :) Do Biosu vůbec, ani se nestačí zapnout monitor.
Zdroj jsem testoval tak že jsem ho zkusil na jinem PC a žádný problém, a procesor jsem dal do jiného PC i s jeho větrákem a žádný problém. Grafickou a ramky jsem taky zkusil, ale to ani nepíši protože zde asi problém být nemůže.[/quote]

A BIOS je resetovany? Vzhledem k vymene snad vsech komponent to asi opravdu bude deska. (pokud bylo vse zapojeno vzdy spravne)

EDIT- kdy to zacalo delat a jaka ze je to sestava?
koren3 (255)|5.3.2010 19:12
Je to kupovaný jako komplet acer aspire e360. Kdy to začalo dělat to nevím, je to kamarádův PC. Já jsem jen otestoval všechny konpomenty. A jen raději než koupím novou desku se ptám jestli by byla i jiná možnost která mě nemusela napadnout.
john (877)|5.3.2010 20:06
neco podobneho mne delal "zadreny" HDD / 20GB WESTERN /, deska/zdroj neustala rozbehovy proud HDD a vypinala se...
zkus odpojit vsechny periferie mimo GK a monitoru a zapnout, zda nabehne alespon BIOS...
koren3 (255)|5.3.2010 20:14
Zkoušel jsem to i bez HDD, bez CD-ROM, mel jsem tam akorat procesor grafiku a ramky :) A zkoušel jsem i o 100W silnější zdroj.
john (877)|11.3.2010 12:24
predpokladam, ze jsi mel odpojenou i klavesnici a mys ?