reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Integrovaná zvukovka Realtek - nefunguje

romcza_cz (35)|22.3.2010 12:19
Hojky, přeinstaloval jsem windows a najednou mi nejde zvuk.
Mám integrovanou zvukovku realtek ac97... a tady začíná celá sranda

Stáhl jsem kodeky - nefunguje (zařízení hlásí chybu kód 10 a nefunguje)... stáhl jsem program, který mi má najít ovladače, ty našel (trochu jiné, ne origoš), ovladač chybu nehlásí, ale zvuk stejně nejde. Prostě už nevím co s tím - kdybyste potřebovali něco upřesnit, budu teď online...
johny__g (6387)|22.3.2010 12:39
Tak začni tím že napíšeš přesný model základní desky.
kevin00 (10238)|22.3.2010 12:42
Napiš výrobce a typové označení základní desky + operační systém, který používáš. S největší pravděpodobností nemáš nainstalovaný ovladač pro zvukovou kartu. Instaloval jsi po přeinstalování Windows vůbec nějaké ovladače ?
romcza_cz (35)|22.3.2010 12:45
Ovladače jsem instaloval na grafiku, pak jsem pomocí programu driverscanner nainstaloval pár dalších, zvukovka mi teda nejde, jestli se musí instalovat ovladače na základovku a nejde to kvůli tomu, tak jsem pako :) Na základovku jsem je teda asi neinstaloval.... nevím, myslím, že jsem hledal a nenašel..

Systém: Win XP sp3

Název základní desky MSI K8MM-V (MS-7142)
kevin00 (10238)|22.3.2010 12:50
ZDE si stáhni ovladače pro svou základní desku.
Pokud se chceš vyvarovat jakýmkoliv komplikacím, doporučuji se programům typu Driver Scanner vyvarovat a ovladače stahovat vždy na stránkách výrobce daného hardwaru ;)
romcza_cz (35)|22.3.2010 13:02
Ovladače mám nainstalované, ale zvukovka stejně nejde.
Když nainstaluji orig driver od realteku, tak mi to pak hlásí, že zařízení nejde spustit - kod 10
Když tam origoš nemám, automaticky se tam nainstaluje jakýsi c-media ac97 audio device ovladač, ale zvuk stejně nejde... tohle mi už hlava nebere.....
kevin00 (10238)|22.3.2010 13:07
Odinstaluj řádně veškeré drivery stažené pomocí DriverScanneru (i program samotný), odinstaluj i ovladač zvuk. karty stažený ze stránek MSI a v nouzovém režimu odeber zbytky driverů pomocí Driver Sweeperu. Poté by po zapnutí počítače měl OS detekovat nový hardware (zvuk. karta), ve správci zařízení bude neznámé zařízení se žlutým otazníkem. Poté instaluj driver ze stránek MSI.
romcza_cz (35)|22.3.2010 13:31
Děkuji za rady, už funguje. Problém byl v tom najít ty správné ovladače - chce to moc nepřemýšlet a jet nahrubo od výrobce.
Ještě jednou všem dík