Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 4 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 54

Téma: Fortron, Tagan, Seasonic, či Enermax?

Čestný člen Avatar uživatele boboco
    Registrace
    May 2006

S chlazením case Ti již radí ostatní, EC není to nejhorší co můžeš koupit - ujišťuji Tě, že jsou i horší a dražší zdroje -přesto, patří k těm horším značkám a výměna je vhodná. Kolem 2 000,- doporučuju tohodle mazlíka: Enermax Liberty 400W - za danou cenu, troufám si říct, nejlepší volba. Vnitřnosti jsou od Seasonicu. Pokud hodláš v budoucnu ještě rozšiřovat, možná bych zvážil i 500W verzi: Enermax Liberty 500W

//Přesunuto z původního theadu zde
    Naposledy upraveno uživatelem boboco: 07-03-2007 v 18:16
    Odpovídat lze po přihlášení

Občasný diskutér
    Registrace
    Feb 2007

myslíš že stači fortron 430W na tuto sestavu nebo si mám koupit Enermaxa já s touhle značkou nemám vůbec zkušenosti a tatkův kámoš má tu stejnou bednu a uchladí mu to v pohodě má právě fortrona .Myslíš si že lepší FORTRON nebo ENERMAX ,SEASONIC nebo TAGAN.porad mi který zdroj si mám ale seasonicem nemám zkušenosti ani z taganem.tak nevím který si mám vybrat do téhle sestavy abych zase nekoupil špatně já bych řekl že tyto značky zdrojů jsou s kvalitou na tom podobně a co myslíš ty??díky

Občasný diskutér
    Registrace
    Feb 2007

Ty máš zkušenosti s tímto zdrojem enermax liberty 400W nebo 500W ? Prosímtě já bych se chtěl zeptat jaké jsou rozdíly mezi zdroji TAGAN, SEASONIC, FORTRON, ENERMAX ,já totiž nemám vůbec žadnou zkušenost s žádným zdrojem co jsem napsal.Ale řekl bych že tyto zdroje co jsem vyjmenoval jsou asi na tom stejně s kvalitou nebo ne , je to jedno který koupím nebo to jedno není ,prosím porad mi jestli máš zkušenost s nějakým zdrojem co jsem napsal.díky

Registrace
    May 2006

1) S Taganem nemám žádné praktické zkušenosti, ale ve světě mají tyto zdroje velmi slušné jméno.
    2) Fortron vyrábí spolehlivé, kvalitní zdroje, s žádným Fortronem neprohloupíš, ale doporučuji spíše levnější modely (tím myslím vynechat, dle mého soudu zbytečně předražené, modely s označením BlueStorm). Jinak ale mohu jen doporučit, pokud člověk chce kvalitu a nemá peněz na rozdávání...
    3) Seasonic - dá se říct král mezi zdroji. Používá zpravidla ty nejlepší součástky, mívá zdroje slušně naddimenzované a jsou tichonké. Nevýhoda je pouze ve vyšší ceně.
    4) Enermax, který jsem Ti doporučil, používá ve svých zdrojích "vnitřnosti" od Seasonicu (občas sice použije krapet levnější kondenzátory, ale na kvalitě to není znát). Oproti Seasonicu ale nabízí příjemnější cenu a většinou také něco navíc (cable managment, líbivý design, bohaté retail balení atd.). Enermaxe má již pár mých známých, včetně strýce, který vlastní 500W verzi s C2D E6400@3,42GHz a GF 8800GTX grafikou. Co se týče hlučnosti, jsou na tom stejně jako Seasonic - neslyšitelné

-ať už se ale rozhodneš pro kterýkoliv, myslím, že sloužit Ti bude velmi dobře a dlouho -Osobně jsem Enermax začal doporučovat i proto, že s ohledem na cenu nabízí asi nejvíc a stejně jako Seasonic má vždy velmi slušně dimenzované 12V větve.

Občasný diskutér
    Registrace
    Feb 2007

jj díky za radu tak ted už vím mezi čím se mám rozhodovat moc jsi mi pomoh moc ti děkuji ještě jednou váhal jsem ale ted už vím.

Starousedlík SHW Avatar uživatele tequilla
    Registrace
    Aug 2006

Citace Původně odesláno od boboco
    1) S Taganem nemám žádné praktické zkušenosti, ale ve světě mají tyto zdroje velmi slušné jméno...
    Dovolil bych si to tedy doplnit > Ja Tagana poridil pred vanoci, konkretne TAGAN Easycon TG530-U15 a nemuzu si zatim v nicem stezovat. Je na nem od prvopocatku videt, ze se jedna o jinou tridu a ze clovek nevyhodil zbytecne penize z okna (jak je tomu napr. u zdroju Chill, apod.). Sice nemuzu dostatecne posoudit vnitrnosti, ale TAGAN ma skoro 3Kg (takovy prvotni ukazatel lepsiho zdroje), dobre baleni, bohate prislusenstvi (od sroubku pres krytky konektoru az po jednoduse genialni suche zipy na vyvazani kabelu), cable management (s pozlacenymi konektory, kvalitne stinenymi kabely pro VGA), tichy chod...Rozhodne je tedka i PC stabilnejsi (zadny restart pri extremnim zatizeni - krmi 8800GTS) a v OC jsem se dostal dale nez s predchozim zdrojem.
    A s tim, ze ve svete maji zdroje TAGAN dobre jmeno souhlasim. Nezavisle na sobe mi to potvrdili znami z UK a US.
    Naposledy upraveno uživatelem tequilla: 07-03-2007 v 12:26

Registrace
    May 2006

Přínosný příspěvek od Tequilly, jen co se týče té hmotnosti, u vyšší třídy zdrojů už bohužel hmotnost není směrodatná. Záleží totiž dost na použitém PFC, pokud je použito pasivní, zdroj je o dost těžší a když je použito aktivní (třeba jako v případě Enermaxu, nevím ale co v sobě má ten tvůj Tagan), tak zdroj může být podstatně lehčí a přesto stejně kvalitní. U levnějších zdrojů je ale hmotnost rychlým i dosti spolehlivým ukazatelem kvality Každopádně přínosná informace, žádný Tagan jsem v reálu nikdy neviděl/nepoužil. Jak je na tom s hlučností a s teplotou (když k němu při zátěži přiložíš dlaň)?

-jelikož jsme již značně odbočily od původního tématu, založím nový thread s odpovídajícím názvem aby naše diskuze v budoucnu mohla posloužit i ostatním
    Naposledy upraveno uživatelem boboco: 07-03-2007 v 18:20

Občasný diskutér
    Registrace
    Feb 2007

díky za příspěvek od tequily jsem rád že někdo má takovou značku třeba jsi ji koupím i já ,ale některé značky zdrojů nemají odpojovací kabeláž a některé ano.Zdroj vybavený odpojitelnou kabeláží,což umožňuje jen přítomnost kabelů,které potřebujeme.Ty které nepotřebujeme jednodušše odpojíme a nikde v počítači nezavazí.Zdroje z odpojitelnou kabeláží jsou TAGAN,ENERMAX.Ale jsou odpojitelné jen svazky s Peripheral Power,PCIe a serial-ATA konektory.
    Naposledy upraveno uživatelem okounek: 07-03-2007 v 20:16

Občasný diskutér
    Registrace
    Feb 2007

Ale dozvěděl jsem se od různých lidí že odpojovací kabeláž není doporučená pro zdroj,protože má zase jiné mouchy.Spíš jsou doporučovány zdroje s kabeláží,které se nedají odpojit.

Registrace
    May 2006

Za svou celožitovní praxi jsem zatím na problém s odpojovatelnou kabeláží nenarazil. Nikdy se mi nestalo, že by byla vůle u připojovacích konektrorů apod. -A to ani u EuroCase s odpojovatelnými kabely a to už je co říct

Občasný diskutér
    Registrace
    Feb 2007

jj tak to jsi mě uklidnil ted můžu pořád vybírat mezi čtyřmi zdroji FORTRONEM TAGANEM ENERMAXEM A SEASONICEM.Díval jsem se na testy jednotlivých zdrojů a nejlepši vyšel asi SEASONIC A TAGAN A ENERMAX taky není k zahození.Předem děkuji za tvůj příspěvek

Registrace
    May 2006

Já už jsem se vyjádřil, osobně bych vzal Enermaxe, buďto 400 nebo 500W, podle finančních možností. Konečné rozhodnutí už je jen na Tobě, když budeš vybírat z těchto třech značek, tak myslím, že ani nejde šlápnout vedle.

Starousedlík SHW Avatar uživatele tequilla
    Registrace
    Aug 2006

...jen co se týče té hmotnosti, u vyšší třídy zdrojů už bohužel hmotnost není směrodatná...
    Take jsem mel v zavorce, ze je to takovy prvotni ukazatel lepsiho zdroje -> mineno oproti znackam EC, Chill, atd. samozrejme u zdroju v teto cene uz podle hmotnosti nepoznas nic . Jinak ten Tagan by mel mit aktivni PFC.

...Jak je na tom s hlučností a s teplotou (když k němu při zátěži přiložíš dlaň)?...
    Dneska to s tou dlani doufam zkusim, ale jinak v beznym provozu je hlucnost velmi nizka (skoro bych rekl, ze se tedy neda mluvit o hlucnosti). Je stejna, ne-li lepsi, nez u predchoziho zdroje od Chill Inovation (ktery jinak stoji za *pip*, ale v tichosti vynikal).

Citace Původně odesláno od okounek
    ...ale jsou odpojitelné jen svazky s Peripheral Power,PCIe a serial-ATA konektory...
    Myslim, ze z toho hlavniho svazku upotrebis v PC snad vsechno, proto by bylo zbytecne, kdyby i tento svazek byl odpojitelny.

Citace Původně odesláno od okounek
    ...odpojovací kabeláž není doporučená pro zdroj,protože má zase jiné mouchy...
    Take jsem se zatim s problemem s odpojovaci kabelazi nesetkal a ani o zadnem neslysel .

Občasný diskutér
    Registrace
    Feb 2007

Tak jsem se už rozhodl objednal jsem si zdroj SEASONIC 430W ,doporučil mi ho i tatka, když se podíval od jakého výrobce používají součástky.V úterý ho budu mít tak vám potom napíšu jestli jsem s ním spokojenej.tak díky za všechno

Starousedlík SHW Avatar uživatele Withman
    Registrace
    Jul 2006

Já jsem si objednal OEM Seasonic 400W, bohužel je ale momentálně nedostupný. Už se na něj těším, páč jsem minulý týden "detunil" PC a je krásně tichounké, no až na zdroj. Bohužel ani 350W Fortron s 8cm větrákem ani 300W Fortron s 12cm větrákem není tichý. Jen když zapnu PC tak první minutu nic neslyším. Potém přejde to středního modu, celkem se dá ještě snést, ale během půl hodiny je v "turbo" modu a je to pro mě naprosto hlučný

Strana 1 z 4 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Seasonic X-660 vs Enermax PRO87+ 500W
    Od bruma99 v sekci Zdroje
    Reakcí: 12
    Poslední příspěvek: 23-01-2011, 22:06
  2. Reakcí: 18
    Poslední příspěvek: 17-11-2010, 23:17
  3. Seasonic ET vs. Fortron GLN
    Od johny__g v sekci Zdroje
    Reakcí: 5