Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 15

Téma: 24" LCD pro programátora

Nováček
    Registrace
    Mar 2010

Zdravím,

moje prastaré CRT Sony na mě čím dál častěji pomrkává - naznačuje, že už chce do důchodu.
    Strávil spoustu hodin hledáním na netu, ale moc moudrý z toho nejsem.

Moje představy:
    - 24", 1920:1200
    - většina času programování, ale taky amatérská úprava fotek, takže nějaké nároky na barvy taky mám. V podstatě žádné filmy či hry.
    - šetrné k očím - hledím do toho celý den
    - kvalita, záruka - byl bych rád, kdyby nějaký čas sloužil

Zatím mi z toho vychází Dell U2410, jen mám strach z toho velkého minimálního jasu. Máte s tím někdo osobní zkušenost? A pak když si čtu o těch vyměňovacích anabázích ...

Nebo doporučíte kvalitní alternativu v podobné ceně?

Díky moc.
    Marek
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele meeee
    Registrace
    Jun 2007

Jo, buď ten Dell nebo Eizo EV2333W, které posílají dost dobře zkalibrované už od výrobce, má nizoučký minimální jas /ale pokud budeš mít slušně osvětlený pracovní prostor, není třeba se bát ani toho Dellu/ atd. U toho Eiza budeš mít i větší jistotu pohodového kousku, ale zase 120 chybějících řádků...

Nováček
    Registrace
    Mar 2010

Na ten jsem (protože je 23") nenarazil. Vypadá velice dobře za ty peníze. Jen ty řádky.
    Něco takového s 1920:1200 by fakt nebylo?

Starousedlík SHW Avatar uživatele xmarek
    Registrace
    May 2008

Já bych se toho Dellu nebál. Ze stejných pohnutek jsem si pořizoval HP LP2475w. I když na něj někteří jedinci nadával tak já jsme spokojený.

Nováček
    Registrace
    Mar 2010

Asi vyberu z těchto dvou. Buď 1200 řádků Della nebo jistotu a kvalitu Eiza.
    No kdyby měl někdo ještě jiný návrh nebo měl nějaký argument pro/proti těmto dvěma ...

Registrace
    May 2008

Citace Původně odesláno od Marek-S Zobrazit příspěvek
    Asi vyberu z těchto dvou. Buď 1200 řádků Della nebo jistotu a kvalitu Eiza.
    No kdyby měl někdo ještě jiný návrh nebo měl nějaký argument pro/proti těmto dvěma ...
    Nechci nikomu brát iluze, ale zažil jsem i názory nespokojených uživatelů EIZO. Tím samozřejmě nechci nikomu vymlouvat nákup monitoru této značky.
    Pokud budete používat monitor k programování, tak já preferuji názor čím víc tím líp. A to samozřejmě platí i pro počet řádků. Jestliže budute mít občas otevřené dva dokumenty vedle sebe (třeba když vykrádáte sám sebe. ), tak tu absenci řádků u monitoru 1920*1080 poznáte okamžitě. Samozřejmě na filmy bude asi vhodnější 1920*1080...

StD StD je offline
    Starousedlík SHW Avatar uživatele StD
    Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od xmarek Zobrazit příspěvek
    Nechci nikomu brát iluze, ale zažil jsem i názory nespokojených uživatelů EIZO. Tím samozřejmě nechci nikomu vymlouvat nákup monitoru této značky.
    Pokud budete používat monitor k programování, tak já preferuji názor čím víc tím líp. A to samozřejmě platí i pro počet řádků. Jestliže budute mít občas otevřené dva dokumenty vedle sebe (třeba když vykrádáte sám sebe. ), tak tu absenci řádků u monitoru 1920*1080 poznáte okamžitě. Samozřejmě na filmy bude asi vhodnější 1920*1080...
    Já to dříve zmíněné Eizo 23" mám v práci a na to "vykrádání" a otvírání dalších oken aplikací mám pro jistotu ještě jeden monitor vedle vpravo, to je ideální řešení (stačí i 17" - 19" 4:3). Více už stejně oči nestíhají sledovat a neustále musím hledat ztracený cursor...

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2006

Na normalni praci je ten Dell vyborny, vyssi minimalni jas mi nevadi - nepracuju v jeskyni, vecer mam rozsvicenou lampicku a pak neni problem. Jinak, na praci neni spatny pivot - 1920 pixelu na vysku je pro brouzdani ve zdrojacich neco uzasneho :-)
    A nereklamoval jsem ho (nebyl duvod) a kolega, ktery si ho koupil zaroven se mnou (vloni na vanoce) taktez.

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

Vysokej jas vůbec nevadí - kontrastem se taky zároveň sráží jas a to dokonce tak, že na nule je úplně černá obrazovka.
    Spíš je na práci otravný, že v dosti případech bzučej trubice či zdroj, takže to chce mít trpělivost na reklamace.

Nováček
    Registrace
    Mar 2010

Díky za názory a zkušenosti.
    Má to jedinou chybu - pořád jsem se ještě nerozhodl. I cenu mají oba stejnou.
    Vnitřně se asi kloním k Eizu (reklamace nejsou mým koníčkem), jen ty chybějící pixely ...

Registrace
    May 2008

Vnitřně se asi kloním k Eizu (reklamace nejsou mým koníčkem), jen ty chybějící pixely ...
    http://forum.digineff.cz/read.php?91...000377,quote=1
    Pozn. reklamace se netýkala Vámi vysněného kusu, ale určitě bych nedal při koupi jen na to, že je tam napsán nápis EIZO.

Nováček
    Registrace
    Mar 2010

Ptal jsem se u Eizů, jestli nechystají 16:10 variantu - nechystají. (těžko říct, jestli by mi to řekli a jestli to obchodníci vůbec vědí)

Pak jsem zkoušel hledat u NECů - tam by odpovídal model NEC 2490 wuxi2, ale za ten už chtějí větší peníze. Taky jsem nikde nenašel recenzi. Víte o něm něco?

Starousedlík SHW Avatar uživatele meeee
    Registrace
    Jun 2007

Taky jsem nikde nenašel recenzi. Víte o něm něco?
    Víme. //jo, počkat, 2? To je nějaká novinka?

Pravidelný diskutér
    Registrace
    May 2006

22" S2243W má 1920x1200
    Denne ho mám "na očiach" a tie 2" do 24" mi fakt nechýbajú
    http://www.eizo.com/global/products/...43w/index.html
    Cenovo je tiež zaujímavý.

Nováček
    Registrace
    Mar 2010

Nakonec jsem moje váhání vyřešil tak, že jsem koupil oba a jeden ve lhůtě vrátil. (ještě jednou děkuji ochotnému prodejci)
    Vyhrál to Dell U2410 - obraz takřka bez problémů a ten rozdíl ve velikosti (1200 kontra 1080) je dost značný. V programu, ve kterém trávím nejvíc času, to dělá 7 řádků navíc.
    Oproti tomu Eizu má pohodlnější polohování.
    Jas jde docela stáhnout a navíc jsem si (kde to šlo) nastavil šedý podklad.

Díky všem za odpovědi.

Podobná témata

1. Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 20-09-2013, 16:18
  2. Hledáme programátora C++ Counter Strike 1.6 2000Kč
    Od gamekill v sekci Programování
    Reakcí: 0
    Poslední příspěvek: 18-05-2012, 06:11
  3. Hledám programátora pro napsání programu
    Od dogs v sekci Programování
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 16-12-2010, 10:58
  4. Windows XP: Zmena v registrech systemu XP pro funkce "Slozky" a "Prejmenovani"
    Od Subtech v sekci OS Windows
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 16-09-2010, 23:08
  5. Výzva pre programátora
    Od Patrik3000 v sekci Programování
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 13-05-2007, 22:36