reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Vibrující pevný disk

fanynek (2048)|17.3.2007 21:29
Dík. Pěkný článek. Ještě před pár dny bych vůbec neřekl, že harddisky jsou skoro "spotřebák", téměř bez "záruky" kvality a životnosti. Po přečtení té spousty diskuzí, recenzí a příspěvků na netu začínám mít obavy, jestli nejsem tak trochu paranoidní.
ICEBOSS (3435)|18.3.2007 08:11
tak ja te uklidnim. mne za celou dobu co pouzivam pocitac neodesel ani jeden disk... a ze uz to nejakej ten patek bude :) Nejhorsi co mam, jsou nemnozici se realokovany sektory.
fanynek (2048)|18.3.2007 08:52
Oki. Tak teď si jdu objednat ještě jednoho Seagata, (toho, co už mám, protože jsem s ním spokojený) a jsem fakt zvědavý, co mi přijde. Ještě nedávno jsem měl strach z virů a podobný všelijaký havěti, ale teď se začínám bát o data spíš kvůli jejich úložišti. Čas ukáže.
P.S. Kdybych dělal hovadinu s tím Seagatem, tak mě rychle zabrzděte. Druhá volba je to, co má Boboco (Western Digital Caviar SE WD3200AAKS - 320GB SATA II). Jestli je to teda on. Díky.
Alf (305)|18.3.2007 17:09
[QUOTE=boboco]To Iceboss: Ne, není to tam (Everest 3.80.932)[/QUOTE]
Ten údaj o počtu ploten se v Everestu u Westernů neuvádí. U Seagate ano.
Petr S. (1220)|22.3.2007 10:08
[quote=boboco]jo, to kdybych věděl:D -opravdu netuším, ale sázel bych na dvě oboustranné 160GB plotny.[/quote]
Taky si to myslím. Jestli je ten disk tichý tak ani nemůže mít tolik ploten - čím víc ploten tím větší hluk.

mech13: Díky za upřesnění, je to tak jak píšeš...
fanynek (2048)|9.5.2007 23:40
Tak jsem si vzpomněl po čase (a útrpné rekonstrukci bytu) na toto téma a chtěl bych vám jenom sdělit zkušenosti s novým HDD. Koupil jsem ten samý, co už jsem měl (viz. podpis). Je ještě o něco rychlejší, ale pro změnu vyrobený v Thaivanu. A díky mému "uložení" o nich ani nevím.
Původně:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Nyní:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Petr S. (1220)|10.5.2007 16:28
Jen mi teda z Tvého uspořádání kabelů přechází mráz po zádech :) Být Tebou, tak bych ve skříni trošičku uklidil ;)
fanynek (2048)|10.5.2007 23:16
Klídek. Neděs se. To bylo takový laboratorní stadium. Dobře vím, že by mi bordel ve skříni mohl narušit moje vychytaný proudění vzduchu :thumb a taky to vypadá otřesně. P.S.Kam ale s přebytečnýma kabelama od zdroje?:notsure
boboco (1987)|11.5.2007 00:07
[quote=fanynek]P.S.Kam ale s přebytečnýma kabelama od zdroje?:notsure[/quote]
Stačí vzít štípačky a odstřihnout:thumb
fanynek (2048)|11.5.2007 00:13
No jo, to je nasnadě, ale není to trochu škoda?:cry Jak mám vědět, který už nebudu potřebovat a který jo?
boboco (1987)|11.5.2007 00:17
tak potom jedině vzít svazenky a nepotřebné kablíky stáhnout a zanechat co nejblíže u zdroje.
fanynek (2048)|11.5.2007 00:27
Jojo. To jsem udělal. Zatím nemám pocit, že by tam něčemu vadili. Si tam tak hoví svázaný a zabalený..... Bylo by to hezčí bez nich. Jednou ale asi stejně přijde zlej strejda se štípačkama a hezky to sestříhá.
boboco (1987)|11.5.2007 10:02
to v každém případě doporučuji až po uplynutí záruky na zdroj:D - potom už je na programu veselé bastlení

ehm, to jsme opět trochu odbočili, tak abych to napravil ,tak vám pošlu fotku mého současného uspořádání case - respektive jak zajišťuji neslyšitelný chod pevných disků, ať se zasmějete:D

Na prvních dvou fototgrafiích můžete vidět důmyslné umístění mých disků:D





na třetí fotografii je můj patentovaný, nesmyslný, amatérský, otřesně vypadající, ovšem naprosto neslyšitelný a účinný způsob chlazení mého PC - nezabývám se ničím složitějším, protože jsem spokojen a také protože PC přestavuju tak často, že to ani nemá význam:turtle.



imho, jeden známý se mě ptal, jestli se ty disky opravdu v zavřený skříni uchladěj - samozřejmě že jo, své teplo odvádí do pasivků a z pasivků přímo do molitanu:D
Petr S. (1220)|11.5.2007 17:25
Moc pěkný systém :) Máš ode mě pochvalu :thumb

Jinak teda, pokud se můžu zeptat, z čeho máš ty pasivy pod HDD? Z nějakýho starýho chladiče CPU? :notsure :D
boboco (1987)|11.5.2007 17:28
pasivy jsou z nějakých starých box chladičů pro s754. A antivybrační podložky pod nimi, to je z vycpávek nějakých grafik:o - z jedný strany jsou rovný a z druhý maj hrbolky:turtle
Petr S. (1220)|11.5.2007 17:44
To ale musíš dávat strašný pozor, aby se PC pri provozu nejak vic nehybalo, ne? Jasně, že se stolním kompem se nehýbe, ale občas do něj může někdo třeba omylem strčit nebo ho jinak rozpohybovat...To upevnění disků se mi totiž nezdá moc stabilní, nebo se pletu?

Jak moc má ta podložka tepelnou vodivost? Neshromažďuje se to teplo jenom spíše u těch pasivů?
boboco (1987)|11.5.2007 17:55
Stabilní to trochu je, ale není to na přenášení case. A kdyby mi do PC někdo kopnul, dělal bych si starosti spíše o jeho čelist než o to, co je s diskama:D. -Ne, do mého PC nekopu já ani nikdo jiný, taky mi tahle konfigurace za celou svou dobu fungování neukázala modré okno a žádné vytuhnutí (krom pokusů při taktování samozřejmě) - jj, do PC se nekope a HW si pak svého majitele patřičně váží:turtle. Každopádně je to stabilnější než by se na první pohled stálo, ty disky se navzájem podpírají pomocí stáhnutých SATA kablíků. Jakou má ta podložka tepelnou vodivost? LOL:D -já si dělal srandu, tohle teplo fakt nevodí, je to izolace, ale odhlučňuje a ty disky se uchladí, což je důležité. Ano, nějaká teplovodivá guma by byla lepší, ale tu jsem mezi mým haraburdím nenašel:o. Takže asi tak:turtle
Petr S. (1220)|11.5.2007 18:04
S tou podložkou mi to právě bylo taky divný (a pripisovat uchlazeni jenom pasivum se mi - nevim proc - nechtelo), tak díky za vysvětlení :D

Právě, že ta podložka by měla spíš teplo držet...
fanynek (2048)|11.5.2007 21:45
Teda vážně zajímavý. Mohl bys sem Boboco třeba hodit i teploty CPU, jádra, a grafiky (burn/idle)? Dík.