Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12
Zobrazené výsledky: 16 až 30 z 30

Téma: Tvrdý postup vůči pirátům

Obyvatel SHW
    Registrace
    Apr 2008

Citace Původně odesláno od xmarek Zobrazit příspěvek
    Nechci nijak hájit firmu Microsoft, ale nemyslím si, že některé jedince donutí k legálnímu užívání cena řekněme cca. 500 kč. Navíc jelikož pracuji jako vývojář, tak se na to dívám i z jiného úhlu. Vás by bavilo chodit do práce téměř zadarmo? Vývoj takového software (byť z Vašeho pohledu nedokonalého) stojí nemalé prostředky a to musí někdo zaplatit.
    BFU si může na počítač nainstalovat Linux (který je zdarma), ale již z principu si raději nainstaluje nelegální Windows a to nehovořím o MS Office (taky existuje OpenOffice).
    K tomuto ti poviem iba tolko - je vyvojar a "vyvojar". Velmi dobry priklad 2 programov, ktore som zakupil :
    • Total Commander - 40CHF + 19% DPH - 12% zlava pre domace pouzitie, dozivotna! licencia.
    • Nero 8 - 50€, za pol roka vydaju novu verziu s par zmenenymi funkciami, za plnu cenu 50€, pripadne "vyhodnu upgrade cenu" 40€.

Licencie programov typu Total Commander si kupim s radostou, o Nero uz v zivote radsej ani nezakopnem s takymto protizakaznickym pristupom. Preco si ma clovek zakupit licenciu, ked s nim vyvojar vybabre ked sice povie ze v ramci verzie mate upgrade zadarmo, v reale sa ale ziadny upgrade nekona.
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele Richmond
    Registrace
    May 2008

Tak jasne Total Commander, antiviry, luxusnejsi tipac obrazovky apod. si koupim rad - timto demonstruji jake programy maji pro me cenu a davam tim najevo za co jsem ochoten zaplatit. U OS je kupodivu situace v drtive vetsine uplne opacna a dost lidi jen krouti hlavou kdyz jim reknu, ze mam Visty 32b original za pomalu 13tis (no dobra, mam je za polovinu - tezko ovsem rict jestli to melo rozhodujici vahu pri rozhodovani, ja byl presvedcenej ze tentokrat za os zaplatim pac se mi opravdu libil, jenom bych si asi neporidil Ultimate u kterych jsem stejne nedostal cesky slovnik slibovany uz od XP a vicemene jsem nedostal zhola nic pod Ultimate Extras)

Starousedlík SHW Avatar uživatele Zoidik
    Registrace
    Sep 2006

Citace Původně odesláno od czhunter Zobrazit příspěvek
    Jsi jeden z těch, kdo by si NIKDY nekoupili legální systém, ale výmluv proč to nemůžeš udělat umíš z rukávu vysypat hned tucet. OK, další psát nemusíš, vím že je znáš. Ale nelži nám tady a neříkej, že za podmínek XYZ by sis ho koupil, když to není pravda. Beztak bys Winy "ukradl" i kdybys je měl zdarma v rámci MSDN. Ale neboj, nejsi jediný, znám takových případů víc.
    Jelikož mě neznáš, tak si tvrď co chceš, je mi to jedno, ale mýlíš se. Když se v blesku a takovýchto časovpisech prodávají DVD filmy, tak si je s chutí za 50Kč koupím, protože to je bezkonkurenční cena. Kupovat filmy za 900Kč je pro mě moc a proto využiju externích služeb a to samé je i s pořízením legálního systému. Být levnější, tak doma používám legálí verzi. A ta podmínka je pouze jedna. Je to podmínka X a tou je cena, tak mě laskavě nesuď když me neznáš...

Občasný diskutér
    Registrace
    Aug 2008

Zoidik: Jak se tu už napsalo. Tak si to máš koupit z britského amazonu Já si tam koupil W7 Ultimate za 5 tisíc aji s poštovným zatím co u nás bych si za to koupil tak maximálně Home Premium. A to jsem ještě propásl nějakou akci, kdy by mě to vyšlo ještě levněji.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Zoidik
    Registrace
    Sep 2006

Citace Původně odesláno od Scream CZE Zobrazit příspěvek
    Zoidik: Jak se tu už napsalo. Tak si to máš koupit z britského amazonu Já si tam koupil W7 Ultimate za 5 tisíc aji s poštovným zatím co u nás bych si za to koupil tak maximálně Home Premium. A to jsem ještě propásl nějakou akci, kdy by mě to vyšlo ještě levněji.
    To sice by šlo, ale některé zahraniční servery maj podmínku nějakou elektronickou kartu nebo co a kvuli jednomu nákupu si ji zřizovat se mi fakt nechce.... Jinak se výhýbám taky nákupm ze zahraničí...

Občasný diskutér
    Registrace
    Aug 2008

Tak potřebuješ kartu pro nákup přes internet(nebo paypal, ale karta je lepší a taky jistější, že ji berou) a věřmi, že se ti bude hodit. Plno věcí prostě výjde levněji si to koupit přes amazon (ať už americký nebo britský) nebo ebay než za kolik to koupíš tady.

Starousedlík SHW Avatar uživatele pas!k
    Registrace
    Jul 2006

Tohle tema nidky nevyresite .. obe strany maji trochu pravdy ja osobne hodnotim postup ms hlavne v poslednich letech kladne .. jednak betatesty druhak ceny .. Hodne lidi (a v CR to plati dvojnasob) se stale na vec diva tim starym pohledem .. sak oni jsou miliardari tak proc by nam to nemohli dat zadarmo! Mimochodem u nas takhle premysli i vetsina levicovych politiku.. Ja osobne si kupuji oemka s novym strojem ktery jednou za +- 3 roky clovek stejne posklada. Dobra vec je rozhodne to ze poslednich par let je stale vice freeware ktery se leckdy vyrovna placenemu produktu .. to je take vec ktera tlaci ceny sw dolu ale jsou proste veci za ktere se opravdu vyplati zaplatit ..

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Feb 2007

Koleso, ty magore - když někomu pošleš SZ, tak si laskavě povol, abys je taky mohl dostávat!!!

Citace Původně odesláno od michal.kolesa
    Reakce na Váš příspěvek Re: Tvrdý postup vůči pirátům
    Citace Původně odesláno od Pitomec Zobrazit příspěvek
    Citace Původně odesláno od michal.kolesa Zobrazit příspěvek
    Proč MS nepostupuje proti pirátům tvrdeji?

....
    A to si představ, že hodně PC vůbec není připojených k netu - pak by při nalezení nelegálního softu ty Widle samy nainstalovaly tiskárnu, vytiskly dopis a odeslaly přes Českou poštu na Policii
    To dneska existuje PC bez internetu?
    Uveď prosím několik příkladů, kde lze najít PC bez internetu, dík.
    Například PC, na kterých se dělá jenom účetnictví. Nebo editace videa. Tady net vůbec nepotřebuješ.

Registrace
    Jul 2006

Kolesa ma od dnesniho dne ban .. to je mozna duvod proc mu nic neposles

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Feb 2007

Aha - tak to pak sorry...

Starousedlík SHW Avatar uživatele xmarek
    Registrace
    May 2008

Citace Původně odesláno od pas!k Zobrazit příspěvek

Obyvatel SHW Avatar uživatele Aytech
    Registrace
    Dec 2007

Dostal ban kvule tento temate? Vzdyt' se tu warez neprobira...

Registrace
    Jul 2006

Citace Původně odesláno od Aytech Zobrazit příspěvek
    Dostal ban kvule tento temate? Vzdyt' se tu warez neprobira...
    Ne .. dokonce bych rekl ze toto bylo jedine relativne normalni tema ktere kolesa zalozil .. ale dost uz kolesy tady to neni o nem .

Obyvatel SHW Avatar uživatele Aytech
    Registrace
    Dec 2007

Ne .. dokonce bych rekl ze toto bylo jedine relativne normalni tema ktere kolesa zalozil .. ale dost uz kolesy tady to neni o nem .
    Jo, chapu, dik

Jinak k tomu tematu: ano, libi se mi ze Ms zene ceny dolu, ted' uz plati ze kdo ma prace a ma na PC, tak utratit tich 2-4 tis. teoreticky muze taky. To snizeni ale neni kvuli tomu ze Ms nam chce nejak vyhovet, jde o boj za trh, za ziskani zakazniku. W7 koupi vic lidi, protoze je levnejsi, Ms se ti penize stejne vrateji, me to nevadi, vadi ale ze Ms tim ziska vetsi podil na trhu, a priste bude moct pritlacit na zakaznici, protoze konkurenti slabnou. Co kdyby Ms najednou mel 100% trhu? Napise cenu treba 50 tis. za OS a nikdo ani nepipne, pac nema alternativu.

Takze ja osobne fandim alternativnim OS, kterych neni az zas tak moc, beta Chrome OS a Linux? (nevim jestli Android pujde na desktop). Osobne Linux pouzivam doma, ale Win taky obcas potrebuju, na hry nebo Office, kdyz beru praci domu. Doufam ze se Linux bude rozvijet a trochu potesni Ms na trhu desktopu, aby byla trochu zdravejsi konkurence.

Asi jsem zajel trochu OT, sory, vim ze se to muze probirat vecne

Starousedlík SHW Avatar uživatele xmarek
    Registrace
    May 2008

Citace Původně odesláno od Aytech Zobrazit příspěvek
    JCo kdyby Ms najednou mel 100% trhu? Napise cenu treba 50 tis. za OS a nikdo ani nepipne, pac nema alternativu.
    To se nestane. V Evropě sice Mrkvosoft vládne tvrdou rukou , ale v Americe je situace úplně jiná. MS Window, Sun Solaris, Mac OS, Linux, takže se nabízí daleko více alternativ. To, že je zde MS tak populární je hlavně díky her. Např. co se serverů týče, tak tam je situace zcela jiná.

Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12

Podobná témata

1. Podpora Postup reklamácii
    Od Sir_Toudy v sekci Cooler Master - co Vás zajímá
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 02-04-2014, 22:54
  2. Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 05-01-2013, 22:03
  3. Umístění zdroje vůči procesoru
    Od Commanderwar v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 13