reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Gainward 7600GS, 256MB DDR3, PCI-Express, GS

tone20 (0)|11.3.2007 11:53
Čus. Potřebuju u téhle karty nastavit na tvrdo hodnotu jádra a pamětí. To se asi dělá přes bios tý karty? ale potřebuju poradit nějaký vhodný program na to. Třeba přímo u výrobce ale nevim kde ho mam hledat. Dík
boboco (1987)|11.3.2007 11:55
Je potřeba vše provádět s rozvahou a z DOSovského prostředí.
tone20 (0)|11.3.2007 12:01
...no ale jak to mam udělat když mám disk naformátovaný na NTFS ?
boboco (1987)|11.3.2007 12:31
spouštět z flashky nebo z diskety.

musíš spustit aplikaci pro flashnutí a uložit současný BIOS, poté si třeba z Guru3d.com stáhnout nVidia Bios Modifer a upravený BIOS poté flashnout. Nastav si pro jistotu nižší frekvence, s některými zákl. deskami se mi stalo, že výsledné frekvence byly o něco vyšší, než jaké si tam člověk nastavil.
tone20 (0)|11.3.2007 16:29
...ještě se chci zeptat v tom nvidia bios modifieru jak to mám nastavit to jádro.Je to rozdělený až na 3 levely, 31%, 65% a 100%?
boboco (1987)|11.3.2007 17:13
Frekvenci změň jen u toho posledního levelu - tam, kde je maximální takt. Nastav třeba jen o 10-20mhz vyšší takt, to samé i u pamětí a zkus ho přehrát. Potom si preventivně třeba v Everestu zkontroluj jaké jsou reálné takty a pokud to bude OK, tak nastav takty, které uznáš za vhodné. Buď opatrný, kdyby se Ti náhodou něco nepovedlo, karta Ti nemusí vůbec naběhnout. V takovém případě bys pak potřeboval PCI VGA kartu, díky které bys flashnul BIOS zpět. Nezapomeň si někde nechat zálohovaný orig. BIOS (např. pro případ budoucí reklamace) a také nezapomeň, že veškeré tyto úpravy provádíš na vlastní nebezpečí!!!
JuraS. (215)|3.4.2007 20:23
Připojím se s dotazem na tuto kartu kterou vlastním cca 3 hodiny.
Na zadní straně karty je umístěna patice zřejmě na přídavný ventilátor. Kde lze příslušný ventilátor koupit ? Jaký typ ? Odkud pak bere napájení ?
ps je to brutalita tak široká karta, proč výrobci desek osazují pcie 1x sloty hned vedla pcie 16x když každýmu musí být jasné, že ho zaplácne grafika..mám verzi "golden sample goes like hell"