reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

PC zamrza...

In Flames (8)|9.4.2010 12:41
Uplne novy PC zamrza, je to nanovo poskladany s novych HW komponentov...po nainstalovani WIN7 bezi chvilu a potom zamrzne, nedokazem ani normalne bez zamrznutia nainstalovat ovladace na zakladnu dosku a ani od grafiky.

Zostava:
zakl. doska - GIGABYTE P55A-UD3 - P55
zdroj - Enermax PRO82+ 625W ATX2.3
grafika - Sapphire HD 5870, 1GB DDR5
procesor - intel core i5-750 Quad-Core - 2,66GHz
RAM - Corsair 4GB/kit2x2/ DDR3 1333MHz
HDD - WD caviar Black 1Tb, SATA II

poprosim o radu co skusit spravit, kable su spravne pozapajane, 3 ludmi kontrolovane :D....RAM sme uz skusali v inom pc a funkcne...neviem-e ako dalej:(
robky (3195)|9.4.2010 12:47
Skontroluj správne osadenie a zapojenie chladiča cpu ...

Otestuj pamäte pomocou GoldMemory alebo Memtest ....

Inštalácia win prebiehala bezproblémovo?
DrZelenka (2491)|9.4.2010 13:28
To, ze pameti bezi na jinem PC neznamena, ze jsou bez chyb. Jak psal robky - GoldMemory (muze byt i memtest) a nez to bezet pres celou noc (ja jsem mel vadnou RAM, ze ani windows nenabeh, ale memtest ohlasil chybu az po 4hodinach cca).

Posledni dobou koukam, ze vadne pameti jsou docela caste. Kdyz jsem doobjednaval RAM pro sebe, tak prisla 1 vadna. Pri stavbe pocitace pro znamy (mezitim asi 5 setu spravnych) prisla zase vadna a pri reklamaci me dali dalsi, taky vadnou :D (docela na me prodavac cumel kdyz jsem si ji odpoledne vyzved z reklamace a vecer zase vracel)
In Flames (8)|9.4.2010 16:14
ďakujem, vyskusam ked dojdem z roboty...snad budem mudrejsi...
Worldik (17)|9.4.2010 18:55
Mám podobný problém, ale PC zamrzá už při bootování i pokud použiju hdd s instalovaným OS začne se spouštět systém a při načítání zamrzne. Pokud jsem jen v BIOSU, tak to nezamrzne nikdy.

Sestava
Deska: MSI P7N SLI-Platinum - nForce 750i
Procák: Intel Core 2 Quad Q9550
Paměti: 2x Kingsto?n DIMM 4096MB DDR II 800MHz KVR800D2N5K?2?/4G
Zdroj: Chieftec CFT-850-14C
Grafika: Nvidia 9600GT-ZILENT
Disk: WD Caviar Black WD5001AALS ?- 500GB
Vše bez OC!

Memtest bez problémů celou noc, systémy jsem zkoušel instalovat Vistu x64 a Win7 x64, zkoušel jsem grafiku ze starého pc (Nvidia 8600GTS) i paměti (2x 1GB) a to samé novou grafiku a paměti do starého a tam to běhá tak si myslím, že tam problém nebude. Zkoušel jsem i instalaci s osazením jen 1ks ram. Nejsem si jistý, ale tipoval bych to na zdroj nebo desku. Díky za rady.
DrZelenka (2491)|9.4.2010 22:41
[quote]"i pokud použiju hdd s instalovaným OS" [/quote] Tim jsi myslel s OS instalovanym na jinym PC? To ti nenabehne ve vetsine pripadu ani na jinak normalne bezicim PC.

Co teplota chipsetu? Nemas napr. na CPU nejaky chladic, ktery na nej vubec nefouka? Udrzis ruku na chladici chipsetu?

Zkus v BIOSu vypnout i ruzne automaticke veci zvysujici frekvenci CPU (turbo boost, ...).
Worldik (17)|9.4.2010 23:07
Teploty v BIOSU: CPU - 34°C, System - 29°C
Jinak chladič CPU mam tuten originální:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
D.O.T. Control - vypnuto
Intel EIST - vypnuto
Tyhle věci sem měl vypnutý už předtim.
DrZelenka (2491)|9.4.2010 23:46
[quote=Worldik;366800]Teploty v BIOSU: CPU - 34°C, System - 29°C
[/quote]

Me hlasi speedfan teplotu chipsetu taky okolo 40C a pritom je vrsek chladice silene zhavej (rozhodne vic jak 40C a to je vrsek). Proto jsem chtel, abys to nemeril programem ,ale sahnul na nej (ale tim to asi nebude, jen projistotu).

Pokud mas moznost vyzkouset jiny zdroj, tak to zkus (bohate postaci znackovej 500W). Pokud by byla vadna deska, tak bys podle me mel problemy driv nez pri nacitaci windows.

Btw ty win jsou original? Zkus nejakou live distribuci linuxu, aby se vyloucila SW chyba.
Worldik (17)|10.4.2010 00:08
Tak sem to změřil rukou, je to vlažný a ve starym pc mam Fortron Blue Storm II 500W tak bych ho tam zkusil zejtra ráno dát. OS jsou originální a kdyžtak bych zkusil radši ješte XP. Je v tom nějakej rozdíl jestli Linux nebo Win při bootovani a jako jaká SW chyba?
lunak (17)|10.4.2010 07:42
Obvykle bývá problém v ovladačích základní desky. I když třeba v "sedmičkách" se ukazuje, že PC žádné po instalaci nechybí, vždy se vyplatí stáhnout ze stránek originální balík nejnovějších driverů, včetně Biosu a přeinstalovat stávající od Microsoftu. Zvláště patrné to je u staršího hardwaru - 3 roky a výše. Pokud nejsou orig pro "7", stačí pro Visty. Například u desky Asus P5NT WS se zdálo od začátku po instalaci Windows 7 vše v pořádku, ale přední USB prostě nechtěly chodit. Teprve v technické specifikaci jsem zjistil, že na desce je ještě jeden čip, který ve výčtu ovladačů prostě nebyl. Teprve po instalaci driverů od výrobce (Vista x64), se projevil a vše bylo najednou funkční.
DrZelenka (2491)|10.4.2010 07:57
[quote=Worldik;366807]Tak sem to změřil rukou, je to vlažný a ve starym pc mam Fortron Blue Storm II 500W tak bych ho tam zkusil zejtra ráno dát. OS jsou originální a kdyžtak bych zkusil radši ješte XP. Je v tom nějakej rozdíl jestli Linux nebo Win při bootovani a jako jaká SW chyba?[/quote]

Rozdil je v tom, ze XP nemaji zadne ofic. live CD, pouze na hirens boot CD neco malo je. Jde o to jestli nekde nejsou nejak spatne nainstalovany windows. Stahni si napriklad Ubuntu, vypal to na CD a nabootuj z nej.

[quote=lunak;366812]Obvykle bývá problém v ovladačích základní desky.[/quote]

Problem je hlavne v tom, ze mu windows ani nenabehnou.
In Flames (8)|10.4.2010 10:07
mno tak po teste ramok, niesom o nic mudrejsi...takze vyriesim to uplne inak, cely komp odnesiem na reklamaciu a nech sa mi vyjadria oni, co je vadne...skoda:(
durib (1141)|10.4.2010 10:45
[quote=In Flames;366823]mno tak po teste ramok, niesom o nic mudrejsi...takze vyriesim to uplne inak, cely komp odnesiem na reklamaciu a nech sa mi vyjadria oni, co je vadne...skoda:([/quote]

A jak ten test dopadl? Vse OK, cervene pole, nebo to ani nenabehlo?
In Flames (8)|10.4.2010 18:24
[quote=durib;366826]A jak ten test dopadl? Vse OK, cervene pole, nebo to ani nenabehlo?[/quote]



Vsetko dobre, robil som cez memtest ako poradili,nechal som ho celu noc(sranda, ze ked isiel test, pocitac ani raz nezamrzol:Dasi tym ze som nerobil na nom nic ine)...skorej mi to pripada ze bude nieco s doskou...alebo uz neviem....
Worldik (17)|10.4.2010 22:07
Tak za chvíli jdu na ten Linux, zkusil jsem ještě vyměnit ten zdroj. Už jsem chtěl jásat, ale v 96% loadování WIN7 to zamrzlo. Pokusim se dnes ješte napsat.
Worldik (17)|10.4.2010 22:51
Tak mam takovej problém, nabootuju z DVD, vyberu jazyk, dam instalaci, nezačne se loadovat instalace, ale hodí to výpis přes celou obrazovku, pak mi problikne obrazovka a monitor hodí hlášku něco na způsob nepodporovaný režim a dál to nejede. Nějaká rada?

Tu je link na ten výpis, vyfotil jsem to - [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
DrZelenka (2491)|13.4.2010 17:43
[quote=Worldik;366976]Tak mam takovej problém, nabootuju z DVD, vyberu jazyk, dam instalaci, nezačne se loadovat instalace, ale hodí to výpis přes celou obrazovku, pak mi problikne obrazovka a monitor hodí hlášku něco na způsob nepodporovaný režim a dál to nejede. Nějaká rada?

Tu je link na ten výpis, vyfotil jsem to - [odkaz, pro zobrazení se přihlaste][/quote]

Puvodne jsem myslel, ze das pouze spustit system z CD bez jakekoliv instalace.
Worldik (17)|13.4.2010 18:13
Tak to běží cca 4 hodiny a zatim v pohodě, ale netestoval jsem tady ještě žádný náročný aplikace, protože mam jen WIN verze. Mohl bys mi kdyžtak popsat ten SW problém (nebo jak si to psal) a nějaké řešení jak rozběhat W7 a nebo Vistu? Dík moc
Dash (60)|15.4.2010 23:41
Když jsem stavěl PC před 3 roky a instaloval Visty, měl jsem úplně stejný problém. Teda dva problémy. Jeden problém byl v tom, že celá instalace probíhala strašně zpomaleně, jakoby bylo CPU vytíženo pořád na 100%. Nakonec to byl špatně nastavený formát čtení disků v biosu (navíc v raid0).

Když se vyřešilo tohle, a Win šly nainstalovat, jako tobě, mi win každých cca 25 mint padaly. Jednalo se o celkem raritní záležitost :D zjistil jsem, že deska nepodporuje v primárních slotech zapojení mojich pamětí do dual kanálu a v sekundárním není podpora vůbec. Vyřešil update biosu.

Jednou mi to také dělalo v případě, že mi i přes vlastnění 4 ks stejných RAM, v primárním dvojslotu jely duálně na CL 4-4-4-12 při 800MHz a po přidání těch samých do dalších dvou slotů už deska prostě nechtěla povolit plynulý chod při tomhle ručním nastavení a Win stále zamrzaly. Přepnul jsem časování na default a problém ustal. Po čase opět vyřešil, update biosu.


Jen tak co mě napadlo ..

Jestli plácám zbytečné blbosti, tak se omlouvám :)
Worldik (17)|16.4.2010 22:52
[quote=Dash;368459]Když se vyřešilo tohle, a Win šly nainstalovat, jako tobě, mi win každých cca 25 mint padaly. Jednalo se o celkem raritní záležitost :D zjistil jsem, že deska nepodporuje v primárních slotech zapojení mojich pamětí do dual kanálu a v sekundárním není podpora vůbec. Vyřešil update biosu.

Jednou mi to také dělalo v případě, že mi i přes vlastnění 4 ks stejných RAM, v primárním dvojslotu jely duálně na CL 4-4-4-12 při 800MHz a po přidání těch samých do dalších dvou slotů už deska prostě nechtěla povolit plynulý chod při tomhle ručním nastavení a Win stále zamrzaly. Přepnul jsem časování na default a problém ustal. Po čase opět vyřešil, update biosu.
[/quote]

Mno největší sranda je, že to zamrzá i pokud je osazen jen 1 RAM slot. Zkusil jsem reset bios, bios mam nejnovějši a nakonec to bylo taky super, Ubuntu mi jede v pohodě, ale jen sem tam vložil DVD s WIN7, tak v načítání 0% to asi po 2 minutách zamrzlo......... nemam na to nervy
Richmond (8084)|16.4.2010 23:09
Kontaktuj Gigabyte :D
Worldik (17)|17.4.2010 16:45
[quote=Richmond;368684]Kontaktuj Gigabyte :D[/quote]

Mno kdybych kontaktoval Gigabyte, tak by mě měli za blázna. (Jestli máte na mysli tu desku)

Moje sestava je v páté zprávě od začátku ;) :D