reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Téma: Zdeněk Bínek, ředitel Zebra systems

16.4.2010 01:36
husky14Máme tu další rozhovor ze série Ptáme se za vás , v němž můžete pokládat otázky přímo vy - čtenáři Světa hardware. Tentokrát je ve znamení společnosti Zebra systems s.r.o , distributora produktů Acronis .

Tímto dáváme úvodem prostor, aby se pan Zdeněk Bínek , ředitel společnosti Zebra systems, několika vlastními slovy představil.

----------------------------------------------------------------------------------------------------

[SIZE="3"]Zdeněk Bínek se představuje[/SIZE]

"Vystudoval jsem fyzikální elektroniku a optiku a několik let působil na vysokých školách zejména v oboru holografie a digitálního zpracování obrazu. Od roku 1993 pracuji jako ředitel ve společnosti Zebra systems, s.r.o., kde jsme postupně přešli od digitálního zpracování obrazu přes multimediální a e-learningové aplikace až k distribuci software pro zálohování a správu dat.

Ve volném čase se věnuji podle časových možností sportu – squash, badminton, lyžování, MTB… v poslední době více golfu."


Zdeněk Bínek - ředitel společnosti Zebra systems


O společnosti Zebra systems

Společnost Zebra systems, s.r.o. byla založena v roce 1993, v počátcích se zaměřením na digitální zpracování obrazu a multimediální výukové aplikace. V roce 1996 jsme navázali spolupráci se společností Powerquest, Inc. – přinesli jsme na trh v té době zcela ojedinělé produkty, jako je Partition Magic. Jako výhradní zastoupení jsme působili do roku 2003, kdy byl Powerquest pohlcen společností Symantec . Vybudovali jsme v podstatě trh Powerquestu v ČR a na Slovensku.

V tomtéž roce jsme navázali spolupráci se společností Acronis , Inc. a díky svým zkušenostem v oboru a díky úzké spolupráci jsme z produktů Acronis udělali uznávaného dodavatele řešení pro zálohování a disaster recovery jak pro domácí uživatele, tak pro podniky. Naším dalším partnerem je společnost Parallels, Inc. – uznávaný dodavatel virtualizačních nástrojů pro Windows, MacOs a Linux.

----------------------------------------------------------------------------------------------------

[SIZE="3"]Jak pokládat otázky?[/SIZE]

Po dalších 7 dní můžete psát své otázky (zobrazí se v tomto tématu). Musí být dodržováno pravidlo 1 příspěvek = 1 otázka . Pokud máte otázek více, vytvořte každou zvlášť.Abyste byli s odpovědí spokojení, bude záležet na:

  • co nejpřesnější formulaci otázky a jejím vztahu k zaměření rozhovoru
  • zda jde o informaci, kterou lze zveřejnit (v dané době)
  • zda jde o informaci, která je k dispozici (otázky týkající se budoucnosti)

Příspěvky odbíhající od zaměření rozhovoru nebo porušující pravidla fóra jsou mazány.

Po týdnu bude téma uzamčeno, redakce vybere 10 nejzajímavějších otázek (případně přidá vlastní) a zašle je k zodpovězení. Po obdržení odpovědí je zpracujeme a typicky další pátek rozhovor zveřejníme v magazínu jako nový článek.
19.4.2010 12:17
Sommer Znění otázky:
Jaké byly důvody pro změnu oblasti podnikání Vaší firmy?
Ekonomické či "touha" vyzkoušet něco nového a v devadesátých letech neprobádaného?

Doplňující komentář:
Na Vašem webu uvádíte, že v počátku jste se věnovali zpracování obrazových dat -zvláště pro medicínu. Dnes jste distributorem několika softwarových firem, věnujete se vývoji e-learningových aplikací, spolupracujete s firmou Ahold (komplexní zajištění sítě Vinných terminálů)...
19.4.2010 12:27
Sommer Znění otázky:
Plánujete uvedení dalšího softwaru pro e-learning i jiných jazyků (než AJ)?

Doplňující komentář:
Letos jste po spolupráci se společností E-Schola v.o.s. uvedli zajímavé programy pro výuku Anglického jazyka (Interactive Business Correspondence a Business English). Určitě by pro mnohé bylo zajímavé obdobné i v NJ a dalších jazycích.
19.4.2010 02:41
randomofamber Znění otázky:
Plánujete někdy vytvořit funkci pro rozdílovou kopii partition a/nebo disku?

Doplňující komentář:
Kopií partition případně disku mám na mysli vytvoření druhého, identického disku případně partition, nikoli vytvoření image souboru.

Rozdílovou kopií partition případně disku pak mám na mysli porovnání informací o uložených souborech (porovnání FAT dvou partition případně porovnání systémových souborů NTFS dvou partition) a na základě zjištěných rozdílů vytvořit identické disky. Rozdílová kopie pak neokopíruje celou partition případně disk, ale jen rozdíly, což je výhodné u velkých disků 500GB a více (dnes 1TB-2TB nejsou problém).

Kopie (i rozdílová) disku případně partition má nevýhodu v tom, že je aktuální pouze k času vytvoření, ale má i výhodu a sice v možnosti cílový disk okamžitě použít bez předchozího restore a např. já ji hojně využívám zvláště pro zálohu systémové partition, kdy jsem v případě poškození (ať už hw nebo především sw) okamžitě schopen po restartu nabootovat na kopii a pracovat s ní jako s originálem...
21.4.2010 10:57
husky14 Znění otázky:
Proč podle Vás v době různých freeware a open source aplikací platit minimálně 1500 Kč (za nejnižší verzi) Acronis True Image?

Doplňující komentář:
Freeware aplikace rozhodně nejsou špatné jen proto, že jsou freeware. Čím mě tedy může True Image přesvědčit, abych investoval právě do něj? Co mi může nabídnout navíc?
21.4.2010 11:25
husky14 Znění otázky:
Máte vy (distributor produktů Acronis) nějaké povinnosti a odpovědnost za warez v ČR, nebo si toto řeší Acronis?

Doplňující komentář:
Pokud ano, jaké kroky podnikáte (pokud to není tajné :)) a jak jste úspěšní?
21.4.2010 04:25
pas!k Znění otázky:
Ceny za serverove reseni acronisu nejosu nikterak nizke. Sam pouzivam na firme 2x AC echo server + Exchange backup. Neplanuje acronis nejake multilecence nebo nejake celofirmeni baliky ktere by za rozumny peniz pokrylo kompletni zalohovani stanic i serveru ?
21.4.2010 04:28
pas!k Znění otázky:
Acronis Recovery for Microsoft Exchange trpel/trpi pomerne velkymi porodnimi bolestmi.. Zaloha ze ktere lze nasledne obnovovat jednotlive emaily klikem je casove narocna .. (cca 25 gb databaze pres 20 hodin). Probiha v teto chvili nejaka optimalizace tohoto produktu?
21.4.2010 04:50
athens Znění otázky:
Jsou nějaké finanční rozdíly jestli si zákazník koupí krabicovou verzi nebo pouze licenční klíč (ESD)? Vyjma poštovné/balné.

Doplňující komentář:
Jestli ne tak proč? Uvažovali jste nad tím?
22.4.2010 06:47
Návštěvník Jméno tazatele: Martin

Znění otázky:
Je mozne vase e-learningove produkty pouzit k dalsi vyuce, cili k verejne produkci?

Doplňující komentář:
Vztahuji se na ne nejake autorske poplatky stejne, jako je to treba u filmu ci muziky?
22.4.2010 06:53
Návštěvník Jméno tazatele: Martin

Znění otázky:
Mate informaci, zda se pro Parallels Desktop 4 for Windows & Linux pripravuje ceska lokalizace?

Doplňující komentář:
Pokud ano, kdy muzeme lokalizovany produkt ocekavat?
23.4.2010 10:01
Martin Kuchař Znění otázky:
Jakým způsobem spolupracujete se společností Parallels, Inc a co konkrétně by tato spolupráce mohla českému živateli přinést?

Doplňující komentář:
Osobně používám Mac a Parallels využívám prakticky každý den. Můžeme se tedy těšit například na nějaké moduly usnadňující práci českým uživatelům apod. ?
23.4.2010 10:06
Martin Kuchař Znění otázky:
Neuvažujete (respektive společnost Acronis) o uvedení lite verze Backup Recovery Server - pro většinu menších firem je jeho nabídka možná až přehnaně rozsáhlá a odlehčení by se mohlo hodit ať už z pohledu vynaložených nákladů, tak i z pohledu celkové obsluhy.

Doplňující komentář:
Mnoho firem vlastnící například více než pět serverů nemůže vynaložit opravdu vysoké náklady spojené se zakoupením plných licencí pro jednotlivé servery.