reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Spouštění her bez instalace

wojmirek (173)|2.5.2010 13:24
Dobrý den , mám zajímavý ale podle mně taky nerealný dotaz , tak zkusím štěstí .

Lze nějak udělat to že hru spustím přímo z CD/DVD a není zapotřebí žádná instalace ? Něco takového by se hodilo pro majitele PC s malou velikostí HDD .

Může mi sem když tak někdo hodit odkaz na návod - V případě zda-li to teda existuje . Díky za Vaše příspěvky .
Sommer (384)|2.5.2010 13:39
Tuším že to nejde. Snad jen u několika málo her (a to ještě cracknutých), ale to zde řešit nebudeme. Navíc HDD jsou tak dostupné, že problém s malou kapacitou jde vyřešit velmi jednoduše...
Liqid (410)|2.5.2010 17:51
Řekl bych, že co se HDD tyce tak v tom asi problem neni, spis by se mi libilo to, ze by se tim "nezaprasil" system a nemusel bych delat instal+uninstal ;-)
dzandra (1368)|3.5.2010 10:25
Jo tak to podle mě nelze a nikdy nepůjde
matyyy (2527)|3.5.2010 10:54
[joke]
proč by to nešlo chce to mít jen dostatek času a peněz :D

1)seženeš program (dále jen PR) co umí hlídat změny v registrech windows
2)nainstaluješ hru na disk
3)v PR si necháš vygenerovat dávku co hra zapsala do registrů
4)zkopíruješ instalaci hry z disku 1:1 na DVD nebo spíš Blue-ray (dost her má víc jak 9GB)
5)smažeš hru z disku a PR necháš smazat zápis z registrů

a jdem hrát:
1) v PR necháš zapsat do registrů klíče k dané hře (u některých bude třeba změnit cesty)
2) hru pustíš na dvd/blue-ray
3) čekáš protože přenosová rychlost DVD je o dost menší než HDD

2,4x 3,240 MBs
4x 5,4 MBs
8x 10,8 MBs
16x 21,6 MBs
běžný disk 100MBs
blueray
1x 4,5 MBs
2x 9 MBs

možná bude problém s hrama který si během spuštění něco zapisujou na disk
[/joke]
Dojigiri (1629)|3.5.2010 11:04
Jak která hra. Ale co tak mám zkušenost, většina her, který nemají nějakou ochranu (typu Starforce apod.) a který jdou spustit pod omezeným uživatelem (= jsou dobře napsaný a neukládají save a nastavení přímo do svojí složky, ale např. pod Dokumenty), jde ... ale je potřeba většinou ještě najít odpovídající klíč v registru a ten si exportnout a pak na počítači, kde nebylo předtím nainstalováno, importovat. Sám už jsem takhle překopíroval mezi PC několik her, který se mi nechtělo znova komplet instalovat (namátkou CaC Generals + Zero hour, Kings Bounty) - takže i z CD by to imho mohlo běžet.