Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 23

Téma: Špatné kondenzátory

Občasný diskutér
    Registrace
    Nov 2007

Zdravím, mám tady jeden PC, který mi běžel už 6 let bez problému a to má zdroj Eurocase ! Asi před rokem mi už ale začaly problémy s tím že se pc nespustil, když jsem vyčistil od prachu grafickou kartu, vždy zase chvíli bežel. Až teď začal asi přestat jít úplně, po spuštění se objeví hlaška s špatným ethernetem. Prohlídnul jsem tedy základku a našel jsem dva vytečené kondenzátory. Budu tedy muset sehnat jinou základku (vyměňovat je myslím nemá cenu). Může to mít i nějakou spojitost se zdrojem ? Abych kdyžtak rovnou koupil i ten. Díky.
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele 16cmfan
    Registrace
    Jul 2009

Áno, zdroj by mohol byť samozrejme na vine. Ale nevieme o akú zostavu išlo. Predpokladám, že je už asi dosť stará. Ak chceš vymeniť svoju MB, resp. asi budeš musieť obmeniť, ak ide o starší kúsok celú PC zostavu. Napíš zameranie, aký máš monitor a cenový limit. A btw k zdroju, v novej zostave samozrejme bez neho.

Starousedlík SHW Avatar uživatele athens
    Registrace
    Dec 2007

Citace Původně odesláno od Sc@rY Zobrazit příspěvek
    Budu tedy muset sehnat jinou základku (vyměňovat je myslím nemá cenu).
    Proč myslíš že to nemá cenu. Jestli celá sestava běžela do poslední chvíle a neměl jsi žádné problémy tak nevím proč by to nemělo cenu Kondenzátory můžeš tady na fóru objednat Bazar - Objednávky Jestli si ale myslíš že by jsi chtěl novější sestavu tak proč ne.

Občasný diskutér
    Registrace
    Nov 2007

Protože sestava začala blbnout už před rokem a s výměnou nemám zkušenosti. Deska je MSI K8T NEO tzn. že má socket 754. Desky s ním se ještě dají sehnat takže bude stačit pouze deska ?

Registrace
    Dec 2007

Třeba na AUKRU. Nebo zkus dát POPTÁVKU s nad se někdo najde Nebo poslední možnost si TADY založit thread a postavit si nový comp.

Občasný diskutér
    Registrace
    Nov 2007

Tak zase jsem v tom trochu vrtal a komp zase jede, co myslíte mám to nechat tak ? Ikdyž jsou ty kondíky vytečené ?

Starousedlík SHW
    Registrace
    Jul 2006

Protože sestava začala blbnout už před rokem a s výměnou nemám zkušenosti. Deska je MSI K8T NEO tzn. že má socket 754. Desky s ním se ještě dají sehnat takže bude stačit pouze deska ?
    osobně bych vyhodil zdroj protože je ten tvůj je jeden z nejhorších zdrojů jaklý se v čr daj koupit

a zkusil sehnat někoho kdo má pájku ať ti ty 2 kondenzátory vymění

Čestný člen Avatar uživatele johny__g
    Registrace
    Sep 2007

Vyměnil bych nejen ty dva ale všechny (předpokládám že vytekly ty kolem patice CPU?). Když už se v tom bude někdo vrtat, je lepší těch pár desetikorun investovat a vzít to pořádně. I když se ty ostatní zdají OK, nebudou na tom dobře. A zdroj vyměň. Když napíšeš celou sestavu, poradíme jaký koupit.

Občasný diskutér
    Registrace
    Nov 2007

Citace Původně odesláno od matyyy Zobrazit příspěvek
    osobně bych vyhodil zdroj protože je ten tvůj je jeden z nejhorších zdrojů jaklý se v čr daj koupit
    Jasně, toho jsem si plně vědom, jen zatím fungoval takže nebyl důvod měnit.

Citace Původně odesláno od johny__g Zobrazit příspěvek
    (předpokládám že vytekly ty kolem patice CPU?).
    Ano přesně tak.
    MSI K8T NEO
    AMD Athlon 64 2,0 GHz
    GeForce FX5900XT
    1 GB ram ddr1
    zdroj 350W

Registrace
    Dec 2007

Tak tedy co budeš preferovat. Upgrade sestavy nebo výměna kondenzátorů Jestli máš přebytečný peníz tak bych šel do upgrade. Tvá sestava sestava už by si to zasloužila.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Jandaskunk
    Registrace
    Mar 2009

Jasně, toho jsem si plně vědom, jen zatím fungoval takže nebyl důvod měnit.
    Ono, až zdroj odejde a veme s sebou další komponenty, tak už je docela pozdě na výměnu. A to je u tohoto zdroje doopravdy věcí náhody...

Občasný diskutér
    Registrace
    Nov 2007

Spíš vyměním kondenzátory a zdroj, zatím mi sestava na to co potřebuji dostačovala takže není důvod upgradovat, jestli se tomu dá vůbec tak říkat protože teda nevím co je z té sestavy ještě použitelné takže by musela být komplet nová.
    EDIT: Ještě jsem se zapomněl zeptat jestli by na tuhle sestavu stačil i slabší zdroj než je 350W ?
    Naposledy upraveno uživatelem Sc@rY: 24-05-2010 v 17:53

Registrace
    Jul 2009

Spíš vyměním kondenzátory a zdroj, zatím mi sestava na to co potřebuji dostačovala takže není důvod upgradovat, jestli se tomu dá vůbec tak říkat protože teda nevím co je z té sestavy ještě použitelné takže by musela být komplet nová.
    EDIT: Ještě jsem se zapomněl zeptat jestli by na tuhle sestavu stačil i slabší zdroj než je 350W ?
    Áno, stačil i 300w ale nižšie ako Fortron by som nebral, ak samozrejme nemáš pod tým "menej ako 350W" na mysli nejaký EC, LC, MODECOM a ďalšie "zdroje". Bral by som, ak už fakt ide o peniaze, tak niečo, čo vydrží aj prípadný upgrade. Núzovka 350W Seasonic ale skor 400W Bronze verziu a dokonca o cca 150,- drahšia 500W verzia. Ako môžeš sám vidieť, nie je to až taká pálka - ak berieš v úvahu, že je to najdôležitejšia vec pre beh, stabilitu PC.

Občasný diskutér
    Registrace
    Nov 2007

Jenže na co myslet na upgrade když stejně nic z nej použit nejde nebo snad ano ?

Registrace
    Jul 2009

Jenže na co myslet na upgrade když stejně nic z nej použit nejde nebo snad ano ?
    Slovom upgrade myslíme v tvojom prípade celkom novú zostavu, v prípade, že sa rozhodnete pre kúpu novej - chceme od Vás len stručné info a my Vám ju poskladáme.

- zameranie pc
    - či s monitorom alebo bez (predpokladám, že bez - tak uveďte veľkosť terajšieho)
    - cenový limit
    - OS áno/nie

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. FAQ: Kondenzátory a co s nimi
    Od trodas v sekci Modding/tuning
    Reakcí: 193
    Poslední příspěvek: 25-11-2017, 22:43
  2. Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 30-05-2009, 00:46
  3. kondenzatory