reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Víkendová diskuze: Jaký automobil používáte?

Woyta (284)|31.5.2010 18:03
[quote=ICEBOSS;378405]
Auto ma jezdit na to, na co je udelany. Jsem zastance benzinu, sazomet chrilici tuny rakovinotvornych pevnych castic mi nesmi domu. Ale hlavne ze to vsem gangstas hrozne hrube kali vole za 5 a 300 z mista vole.
[/quote]

Spalovaci motor vzniknul pro spalovani plynu.
Plyn ma vyssi oktanove cislo nez benzin. Coz je prima vec.
Ja jsem taky nabenzin ale kvalitnimu plynu bych se nebranil.

BTW uz jsem nazivo videl i 200SX S13 na plyn.
athens (724)|31.5.2010 18:09
[quote=Zoidik;378784]... Já mam teda sazomet a jsem spokojen :) :inlove[/quote]

Přesně tak :thumb Ono taky vyšší spotřeba benzinu na úkor nižší spotřeba nafty = skoro jsou nastejno "ty" škodliviny :notsure
Vždyť jsou filtry pevných částic :idea
Anastázie (0)|31.5.2010 20:05
Ještě stále jezdím Fiatem 600 D. Zatím bez poruch mě vždy dovezl :-). Další automobil plánuji koupit elektromobil. Snad s Fiátkem těch 5-8 let ještě vydržím. To bude mít 50 let a těším se na oslavu.
Woyta (284)|1.6.2010 18:21
[quote=athens;378881]Přesně tak :thumb Ono taky vyšší spotřeba benzinu na úkor nižší spotřeba nafty = skoro jsou nastejno "ty" škodliviny :notsure
Vždyť jsou filtry pevných částic :idea[/quote]

Ale u nafty je problem i treba s C03 ktery nam alergikum nedela zrovna dobre.
Benzin my vyssi emise toho a nafta zase onoho. Kdyby se merilo treba to CO3 tak jsou naftaky v ....
Zoidik (1405)|2.6.2010 06:58
Alergik jsem a nikdy mi naftovej motor a ani splodiny nevadily :notsure Včera 156km s průměrem 4,7l/100km, to bych se stejným autem a dvoulitrovým benzínem neudělal, takže jsem toho zas tak moc nevypustil ve finále.

Nic méně, dokud lidi budou chtít jezdit a rusko s amerikou budou těžit ropu, tak tyhle věci budou každému u řitky. Krom zelených a EU, kteří teda dělají problémy se vším. Dokud je ropa, budou benzinové a naftové motory, takže se s tímto lidi smiřte :)
Marenek (239)|2.6.2010 08:55
sice hrubě po víkendu, ale taky se "pochlubím" ;)
Jaký automobil používáte?

Renault Scénic 1,9 DTI, r.v. 1999 - pohodlné auto, ketré má opravdu pět skutečných sedadel, ne jen brdek, na kterým se sedět nedá. i v tomto věku má stále příznivou spotřebu. prostor pro lidi je v porovnání s čímkoliv neskutečně obrovský. pokud potřebuju vyjímečně něco odvést tak sklopím nebo vyhodím sedačky. spousta interiérových vychytávek, co se s velkou slávou objevuje u současných nových aut (třeba yetti), má tento rendlík přes deset let.

a je jen málo aut, která by měla sklep ;)
a 1000 km na jednu nádrž taky každej nedá.

V jakém autě trávíte nejvíc času?

v šalině ;)

Jste s ním spokojeni?

víceméně stále ano.

Jaké auto byste si dnes koupili?

scénic, picasso nebo podobné. prostě stejnou třídu - malé MPV.

Nové, ojeté, benzín, diesel, kombi či sedan?

spíš ojeté, diesel, MPV

Po jakém modelu toužíte, jaký je váš sen?

toužím po Renault Espace, sen je velkej véééélikej pickup :)

A baví vás řízení, nebo jezdíte spíše z donucení?

baví. ale to je dáno i autem.
Woyta (284)|2.6.2010 17:29
[quote=Zoidik;379187]Alergik jsem a nikdy mi naftovej motor a ani splodiny nevadily :notsure Včera 156km s průměrem 4,7l/100km, to bych se stejným autem a dvoulitrovým benzínem neudělal, takže jsem toho zas tak moc nevypustil ve finále.

Nic méně, dokud lidi budou chtít jezdit a rusko s amerikou budou těžit ropu, tak tyhle věci budou každému u řitky. Krom zelených a EU, kteří teda dělají problémy se vším. Dokud je ropa, budou benzinové a naftové motory, takže se s tímto lidi smiřte :)[/quote]

Zato cyklistum z auto*matu vadej strasne.
To je neskutecny co si vymejslej a dovolujou.
Neregistrovaný (0)|2.6.2010 17:58
[quote=Woyta;379295]Zato cyklistum z auto*matu vadej strasne.
To je neskutecny co si vymejslej a dovolujou.[/quote]

Upřesni co tím myslíš. Co to je auto*matu a co si vymíšlí a dovolujou. Chtěl bych se poučit.
Woyta (284)|2.6.2010 21:31
Zoidik (1405)|3.6.2010 07:35
[quote=Woyta;379295]Zato cyklistum z auto*matu vadej strasne.
To je neskutecny co si vymejslej a dovolujou.[/quote]

To bude zase nějaká strašně ekologická organizace, která by asi byla nejraději kdybychom žili v době kamenné a jezdili autem jako Flinstouni
hawkeye9898 (818)|3.6.2010 20:21
prispejem do povikendovej diskusii ak sa este moze:)


Jaký automobil používáte?
Momentalne vlastnim skoda octavia 1.9tdi 66kw, r2000...najazdenych ma 167.794km. nato ze ma tolko najazdenych zatial slape jak hodinky.
Najvaznejsia vec co sa pokazila za 10r je kompresor klimatizacie...novy ma stal cca 200e - ale nebol to original skoda lebo to by bolo za 350-400e. Inak bezne servisne veci. Co poznam 2ja ludia maju rovnaky rocnik aj motorizaciu a na jednej je nabehane cca 520.000km a na druhej okolo cca480.000km...Tieto motory su ze vraj stavane na zataz 1.000.000km.
Svojej oktavke rad doprajem to naj co je na trhu takze dostava Mobil 1 5w50, do nadrze premiove nafty, obutie od michelinu a na zimu od goodyear. Tak dufam ze sa mi oplati podobne dobre ;)

V jakém autě trávíte nejvíc času?
v mojej oktavke :)

Jste s ním spokojeni?
Ano, jazdim s nou denne 120km a na tuto jazdu uplne postacuje...vykon na dialnici je uplne postacujuci a ked chce, clovek sa vie v nej aj vysantit...jasne 200-300k auto je ina liga ale na bezne jazdenie je oktavka uplne postacujuca.

Jaké auto byste si dnes koupili?

nova generacia octavii alebo fabia RS

Nové, ojeté, benzín, diesel, kombi či sedan?

nove...pri oktavke diesel, pri fabii RS by mi ostal len benzin.

Po jakém modelu toužíte, jaký je váš sen?

dosiahnutelna kupa-> Octavia RS, Mitsubishi lancer EVO X
uplny sen-> ferrari f350, modena

A baví vás řízení, nebo jezdíte spíše z donucení?

2 dni nejdem autom a uz mam abstinencne priznaky :D