Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 10 z 10

Téma: Jak přeinstalovat W XP bez licenčního štítku

Občasný diskutér
    Registrace
    Aug 2008

Mám z odprodeje starý počítač s originálními Windows XP ale bez vylepeného štítku a teď když potřebuju systém přeinstalovat tak nevím kde pak vzít aktivační kód? Systém je nejspíš nahrán jako multilicence (odloupeno od policie) a štítek není.. Je nějaký legální postup? Jak na to?
    Díky
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele fanynek
    Registrace
    Oct 2006

Mám obavy, že už samotná instalace OS v PC bez vylepeného COA štítku na case, popř. dokladu o koupi systému je prakticky nelegální, ať je to multilicence od kohokoli.
    Měl bys mít alespoň nějaký doklad, že je to multilicence od toho a toho (a ten by měl mít patřičné doklady), ale to ti bude myslím stejně na prdlačku.
    Jinak pokud tam máš sériové číslo OS, dá se z toho vygenerovat instalační číslo (jak mne správně upozornil v jednom vláknu Richmond), ale nikdy jsem to nedělal.
    Naposledy upraveno uživatelem fanynek: 10-06-2010 v 18:47

Občasný diskutér
    Registrace
    Aug 2008

Citace Původně odesláno od fanynek Zobrazit příspěvek
    Mám obavy, že už samotná instalace OS v PC bez vylepeného COA štítku na case, popř. dokladu o koupi systému je prakticky nelegální, ať je to multilicence od kohokoli.
    Měl bys mít alespoň nějaký doklad, že je to multilicence od toho a toho (a ten by měl mít patřičné doklady), ale to ti bude myslím stejně na prdlačku.
    Jinak pokud tam máš sériové číslo OS, dá se z toho vygenerovat instalační číslo (jak mne správně upozornil v jednom vláknu Richmond), ale nikdy jsem to nedělal.
    no nepotřebuju příliš řešit jestli je to z pohledu microsoftu legální, legální systém tam je a basta, spíš jak na to, vím že se dá nějak změnit aktivační kód, ale jak a na základě čeho...? Mám jen kód co mi vypíše systém...

Starousedlík SHW Avatar uživatele kevin00
    Registrace
    Feb 2008

Citace Původně odesláno od honzarejlek Zobrazit příspěvek
    no nepotřebuju příliš řešit jestli je to z pohledu microsoftu legální, legální systém tam je a basta, spíš jak na to, vím že se dá nějak změnit aktivační kód, ale jak a na základě čeho...? Mám jen kód co mi vypíše systém...

Občasný diskutér
    Registrace
    Aug 2008

Citace Původně odesláno od kevin00 Zobrazit příspěvek
    díky, to vypadá zajímavě :-)

odb odb je offline
    Obyvatel SHW
    Registrace
    May 2006

mas na mysli produkt key (5x5 znakov, ktore su na stitku Windows)alebo aktivacny kod? Su to dve rozdielne veci.

produkt key je zapisany v registroch. Da sa zistit aj rucne ale nepametam si presne kde v registroch je zapisany (google urcite pomoze) alebo ja na to uspesne pouzivam diagnosticky program Aida32 (predchodna Everestu ale Everest uz tieto informacie neposkytuje).
    http://www.sofotex.com/downloads/d9326.html

Občasný diskutér
    Registrace
    Aug 2008

Citace Původně odesláno od odb Zobrazit příspěvek
    mas na mysli produkt key (5x5 znakov, ktore su na stitku Windows)alebo aktivacny kod? Su to dve rozdielne veci.

produkt key je zapisany v registroch. Da sa zistit aj rucne ale nepametam si presne kde v registroch je zapisany (google urcite pomoze) alebo ja na to uspesne pouzivam diagnosticky program Aida32 (predchodna Everestu ale Everest uz tieto informacie neposkytuje).
    http://www.sofotex.com/downloads/d9326.html
    jde mi o product key, abych mohl po přeinstalování systému jet dál, zkrátka ten kód co chce systém při instalaci, nemám štítek na kterém je ten kód napsanej..

Občasný diskutér
    Registrace
    Aug 2008

Citace Původně odesláno od honzarejlek Zobrazit příspěvek
    jde mi o product key, abych mohl po přeinstalování systému jet dál, zkrátka ten kód co chce systém při instalaci, nemám štítek na kterém je ten kód napsanej..
    tak už jsem na to přišel, kdyby to někdo potřeboval tak aplikace Magical Jelly Bean Keyfinder to v pohodě přečte :-)

Starousedlík SHW Avatar uživatele zsdx
    Registrace
    Nov 2009

Systém je nejspíš nahrán jako multilicence
    Citace Původně odesláno od honzarejlek
    Je ti doufam jasny, ze 'kod hromadne instalace' nefunguje s OEM CD a vice versa?

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

Jinak fanynek má pravdu v tom, že multilicence nejde přeprodat. Takže jestli je to opravdu instalace pocházející z multilicence, tak legální nebude. Nicméně pokud to není odkoupeno DO nějaký firmy, tak to je úplně jedno a i ve firmě to asi nikdo zkoumat nebude....

Podobná témata

1. Windows XP: Nejde mi přeinstalovat WinXP
    Od Atti022 v sekci OS Windows
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 15-06-2010, 18:22
  2. Jak preinstalovat konektory?
    Od Lukys v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 27-03-2010, 20:14
  3. Jak preinstalovat Visty XPckama?
    Od Georginek v sekci OS Windows