reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Gigabyte 5850 OC-nefunkcni regulace otacek

opinena (62)|15.6.2010 18:44
Zdravim,
chtel bych se zeptat na regulaci ventilatoru na vga GIGABYTE HD 5850 OC (GV-R585OC-1GD),jestli jde v poho majitelum tohoto kousku,nejdrive jsem mel problem s takty ve 2D,na ovladacich 10.5 se drzely stale 765 */ 4000,po nainst. driveru 10.4 uz takty v poradku na 157 */ 300 ale v zadnem softu *(pouzivam momentalne afterburner*) nelze snizit otacky aby se hlucnost ve 2D zlepsila,afterburner i gpu*-z ukazuje ze fany jedou na puvodnich 55% a 2500ot,po manualni regulaci oba ukazuiji treba 20*-30% ale s otackami se nic nedeje.

diky za tipy
opinena (62)|15.6.2010 19:04
Tak bohuzel stale nic,vyzkousel jsem vsemozny software utility ale otacky drzi jako pribity,dva ruzny biosy,ruzny ovladace proste nic,vzhledem k tomu ze je PC na stole tak je to docela neprijemny to poslouchat,napadlo me jestli by to neslo resit hardwarove pomoci kabliku s odporem jestli se da neco teda pouzit*-jinak uz fakt teda nevim.
Richmond (8084)|15.6.2010 19:09
Ji bez vyreklamovat ne? :notsure
opinena (62)|15.6.2010 19:19
[quote=Richmond;382162]Ji bez vyreklamovat ne? :notsure[/quote]

No to je taky reseni-chtel jsem to nechat ale jako posledni.
Richmond (8084)|15.6.2010 19:24
...otazkou je, jakou regulaci maji ty dva biosy, ktery jsi do toho flashnul :notsure
opinena (62)|15.6.2010 20:00
[quote=Richmond;382166]...otazkou je, jakou regulaci maji ty dva biosy, ktery jsi do toho flashnul :notsure[/quote]

No to netusim,sosnul jsem to primo ze sajtu gigabajtu,maji tam ted jen jeden jestli se nepletu,chtelo by to od nekoho asi fakt ziskat nejakej 100% funkcni.
opinena (62)|15.6.2010 21:48
[quote=Richmond;382166]...otazkou je, jakou regulaci maji ty dva biosy, ktery jsi do toho flashnul :notsure[/quote]

Taaakze po 3 hodinach sjizdeni zahr. for o tomto "problemu" mnoha majitelu nam z toho vyplyva ze Gigabyte o tomto problemu vi a chce jej resit novym biosem ale nevi kdy se tak stane a jelikoz uz od techto odpovedi k nakrknutym vlastnikum uplynul asi mesic a stale nic tak asi moc zajem nemaji,nekteri to resi vracenim zbozi,ostani se skripejicimy zuby vyckavaji co vyrobce predvede,kazdopadne by si clovek myslel,ze dostane za 7000,- od myslim si slusneho vyrobce odpovidajici kvalitu se vsim vsudy.
kevin00 (10238)|15.6.2010 22:00
[quote=opinena;382201]... kazdopadne by si clovek myslel,ze dostane za 7000,- od myslim si slusneho vyrobce odpovidajici kvalitu se vsim vsudy.[/quote]

Takové problémy nejsou pouze u GB, např.: MSI mělo zase problém se zvyšováním napětí jádra. Občas se "zadaří".
opinena (62)|17.6.2010 17:17
[quote=opinena;382201]Taaakze po 3 hodinach sjizdeni zahr. for o tomto "problemu" mnoha majitelu nam z toho vyplyva ze Gigabyte o tomto problemu vi a chce jej resit novym biosem ale nevi kdy se tak stane a jelikoz uz od techto odpovedi k nakrknutym vlastnikum uplynul asi mesic a stale nic tak asi moc zajem nemaji,nekteri to resi vracenim zbozi,ostani se skripejicimy zuby vyckavaji co vyrobce predvede,kazdopadne by si clovek myslel,ze dostane za 7000,- od myslim si slusneho vyrobce odpovidajici kvalitu se vsim vsudy.[/quote]

Je to trochu zajimavy ale stalo-dnes gigabyte uvolnil ke ztazeni dva biosy pro vga 5850 OC,na karte byly doposud jeste nedoreseny dva problemy-Modify Smart FAN noise & fix black screen symptom,podarilo se jim dle uzivatelu,kteri uz maji oba biosy odzkouseny,odstranit jen druhy zminovany symptom,otacky si vesele radi dal na neregulovatelnych 55%,nedalo mi to a taky jsem flashoval-hadate spravne ani tuk natoz nejaka zmena blizici se k tichu obou fanu.

jen tak dal Gigabyte-GOOD WORK :-(
opinena (62)|20.6.2010 20:13
No dnes uz jsem tu hlucnost grafiky nevydrzel,a napichl ji na zalman fanmate 2,stahl otacky na minimum,ted o ni vubec nevim,teplotu si stale udrzuje mezi 35-38 stupnu v idle,kdyz bude potreba pustit neco narocnejsiho tak dostane nejakou tu otacku navic,neni to idelani reseni,kdyz by to mela sama delat automaticky ale po predchozim tydnu,kdy gigabyte vydal dalsi dva biosy,ktery tehle neduh mely vyresit my dosla trpelivost-timto koncim 14ti denni trapeni s timto vyrobkem a pokud budu v budoucnu vybirat novou vga s rady treba HD6XXX tak myslim,ze gigabyte do vyberu nezaradim.
Skurutt (119)|19.8.2010 08:07
Nevím jestli je to ještě aktuální, ale co třeba zkusit konkurenční bios? Já mám na referenční 5850 od GB bios od Asusu (kvůli prolomení stropů taktů) a funguje parádně. V afterburneru mám nadefinovaný vlastní chlazení, takže v idle mi jede větrák na 20% a teploty okolo 30°C. Karta si "foukne" jen při startu oken, ale jak se načte Afterburner, tak se ukázní.