reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problémy s PC (HW/SW): Notebook hrčí při zapnutí.

Neregistrovaný (0)|23.6.2010 16:51
Tazatel: Neregistrovaný

Znění dotazu: Zdravím,
poslední dobou mi notebook nějak divně hrčí při zapnutí. Bude to pravděpodobně buď disk, nebo nějaký větrák, nebo něco co se prostě točí (podle zvuku).

Potřeboval bych ale nějak zjistit co je špatné?

Pokud je nějaký vadný disk tak by to nebyla taková hrůza, jelikož ten se dá koupit nový a vyměnit, ale pokud by to byl nějaký větráček tak by to byl asi průser.

Jak to zjistit?
xmarek (1676)|23.6.2010 19:45
Nedávno jsem podobný problém řešil u notebooku přítelkyně. Nakonec jsem byl nucen koupit nový větrák v UK, který mi kamarát dovezl. Servis Aceru mi zdělil, že 3 roky starý notebook už neopravuje a jiný servis v ČR větrák nebyl schopen dodat.
U Vás je taky jistá pravděpodobnost, že se jedná o větrák, protože se u většiny notebooků při startu zapne větrák na plno a pak se rychlost sníží. Jako první bych zkusil (v případě, že se jedná o větrák) větrák vyčistit, protože je možné, že je pouze zanesený prachem a ten zvuk je způsobený touto vrstvou prachu.
Neregistrovaný (0)|23.6.2010 20:59
no já si právě netroufám nb rozdělávat. Já pravě doufal, že to bude jen špatný disk, ke kterému se dá jednoduše dostat a lehce jej vyměnit...
kevin00 (10238)|23.6.2010 23:13
[quote=Neregistrovaný;383873]no já si právě netroufám nb rozdělávat. Já pravě doufal, že to bude jen špatný disk, ke kterému se dá jednoduše dostat a lehce jej vyměnit...[/quote]

Kdyby jsi nám zdělil výrobce a typ notebooku, tak bychom Ti možná i našli servisní manuál, podle kterého lze notebook velmi dobře rozebrat.

Jinak souhlasím s xmarkem, že se bude s největší pravděpodobností jednat o zanešený/rozbitý ventilátor.
Neregistrovaný (0)|24.6.2010 14:26
No nevím jestli bych si i tak na to troufl...

Mě osobně to hrčení nijak extrémně nevadí, jelikož to dělá jen chvilku po zapnutí. Ale mám obavy aby se to časem nezhoršilo nebo nepodělalo úplně...
johny__g (6387)|24.6.2010 15:07
[quote=Neregistrovaný;384033]No nevím jestli bych si i tak na to troufl...

Mě osobně to hrčení nijak extrémně nevadí, jelikož to dělá jen chvilku po zapnutí. Ale mám obavy aby se to časem nezhoršilo nebo nepodělalo úplně...[/quote]

Tak to odnes do servisu, nebo si teda počkej až větrák odejde úplně a pak to řešit budeš muset.
xmarek (1676)|24.6.2010 16:55
[quote=johny__g;384043]...nebo si teda počkej až větrák odejde úplně a pak to řešit budeš muset.[/quote]Tak na tuto dobu bych raději nečekal, protože dnešní procesory mají sice nějakou tu ochranu proti přehřátí, ale... Firma Lenovo má takovou featuru (T řady určitě). V okamžiku kdy dojde k nějaké závadě na ventilátoru, tak notebook vypne a uživateli to dá při dalším startu najevo, "krásnou" hláškou: FUN ERROR (nebo něco podobného, už mi paměť neslouží. :D). A asi vědí proč to tam implementovali.
Neregistrovaný (0)|25.6.2010 08:02
No do servisu se mi to dávat taky nechce, jelikož čekat 30 dní než mi to opraví a pošlou zpět je dost. Tak dlouho nevydržím bez notebooku a internetu :D

Kdyby byl někdo tak hodný a mohl by mi poskytnout servisní manuál, budu rád.
Ale sám jsem googlil a nic nenašel :(

NB: Toshiba satellite A200 1S9

To už je tak 2 roky starý nb...
kevin00 (10238)|25.6.2010 08:08
Postup jak demontovat notebook najdeš např. na těchto stránkách.