reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

firewire vs hdtv

marcelko_v (3)|27.6.2010 22:47
Mam taky mensi vetsi problem. Chcel som dnes prepojit notebook toshiba s lcd led samsung. Cize HDTV kabel a notebook. Natom by nic asi divneho nebolo ale, na notebooku nemam hdtv vystup. Mam grafiku dedikovanu HD2600 1gb atd a ta ma vystup len s video....notebook ma este vystup firewire. Neviem ci existuje nejaka redukcia alebo nieco take aby som to mohol nejako prepojit stym lcd. Este tam mam klasicky vystup na monitor. To led lcd ma to tiez ako vstup. Len neviem co sa tyka straty kvality obrazu atd. ak by som to prepojil monitor kablom. Je to to iste ako HDTV? Potrebujem poradit akoby to bolo najlepsie prepojit
DAKUJEM
Richmond (8084)|27.6.2010 22:50
Propoj to klasickym VGA kabelem :rolleyes:
DrZelenka (2491)|27.6.2010 22:54
Tim HDTV myslis HDMI? Pokud mas S-video a VGA jenom ,tak to hod asi pres VGA.

Kdyz napises co mas konkretne za notebook, tak se podivame na specifikace na netu a uvidime jaky mas vystupy na monitor.
Maxtor (321)|27.6.2010 22:58
HD2600 ze nema DVI jo.. tak to bych opravdu chtel videt.. :rolleyes:

Na grafice mas normalni DVI digitalni vystup.. pokud jej nema televize, neni problem sehnat redukci z DVI na HDMI.. a dokonce nani ani takovy problem sehnat rovnou kabel, kde je na jedny strane DVI a na druhy HDMI, tzn. bez redukce..
Richmond (8084)|27.6.2010 23:02
No ale on ma notes...
Maxtor (321)|27.6.2010 23:06
Jo to je notas.. tak to sry.. beru zpet.. v tom pripade opravdu jen analog no.. bohuzel.. a doporucuju co nejkratsi..
marcelko_v (3)|28.6.2010 10:59
[quote=DrZelenka;384706]Tim HDTV myslis HDMI? Pokud mas S-video a VGA jenom ,tak to hod asi pres VGA.

Kdyz napises co mas konkretne za notebook, tak se podivame na specifikace na netu a uvidime jaky mas vystupy na monitor.[/quote]

Toshiba satelite A200-1SI je ten notebook
marcelko_v (3)|28.6.2010 11:21
nasiel som nieco taketo cez vga do hdmi. Nieje tam ziadna potom strata kvality atd. oproti
klasickemu hdmi kablu?
hdmi_vga_adapter_gaming.jpg
DrZelenka (2491)|28.6.2010 11:57
[quote=marcelko_v;384785]nasiel som nieco taketo cez vga do hdmi. Nieje tam ziadna potom strata kvality atd. oproti
klasickemu hdmi kablu?[/quote]

Pokud mas v televizi VGA konektor, tak takovyhle paskvily jsou uplne zbytecny, protoze ve vysledku to bude stale stejny signal z ntb (VGA) jen nekolikrat prevedeny pres vsechno mozny a tim padem akorat tak zhorseny.
zsdx (2098)|28.6.2010 11:57
[quote=marcelko_v;384785]nasiel som nieco taketo cez vga do hdmi. Nieje tam ziadna potom strata kvality atd. oproti
klasickemu hdmi kablu?[/quote]

IMHO vzhledem k popisu (HDMI input, VGA output) si myslim, ze tento kabel je ti k nicemu. Ale bez linku na produkt jen hadam.

Jinak viz Richmond - VGA kabel + jack na zvuk.
Aytech (475)|28.6.2010 14:05
Pokud bys byl ochotny na tohle utratit nejaky peniz navic, tak si kup multimedia centr aby te mohl vytahnout video z not'asu treba pres wi'fi (predpokladam ze router mas?), napriklad tenhle pristroj. Nemusis potom furt odpojovat/pripojovat PC, nastavovat ext.display, apod.