reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Reproduktory 5.1 a Win 7

BEnY23 (3)|29.6.2010 22:01
Ahoj všichni,
nemůžu pod Windows 7 rozběhnout moje reproduktory 5.1 v jakémkoli programu jakýkoli soubor hraje jen stereo (levý a pravý reproduktor) přitom při testu během konfigurace se ozve správně každý. Víte někdo kde je problém.
dzandra (1368)|29.6.2010 22:44
No chtěl bych vědět ,jestli ten zvuk myslíš jako třeba přehrávání mp3, mkv .... a jakou máš zvukovku?

No měl jsem se sedmama podobný problém, pokud zvuk nebyl v dts nebo v něčem podobným, hrálo to jen stereo a to jsem používal ovladače od creativu. Musím krapet popřemýšlet, ale rozjel jsem to, napiš hlavně tu zvukovku
DrZelenka (2491)|29.6.2010 23:31
To bude mozna tim, ze prehravas hudbu, prip. videa se stereo zvukem. To je pak normalni, ze ti to hraje pouze stereo (a je to i lepsi)

V pripade stejnych problemu ve hrach kde jsi si opravdu jisty, ze to mas mit 3D, je potreba pro visty a 7 pouzit urcite ovladace (u creative to je napr. Alchemy) pro 3D zvuk (ma to spojitost s jinym nakladanim se zvukem ve vistach a 7, detaily nevim)
Gouranga (699)|30.6.2010 00:12
hudba (treba z winampu), ktera je stereo, jde opravdu jen do dvou repraku, ve vlastnostech zvuku to jde ve win7 roztahnout do vsech (vlastnosti reproduktoru/ enchancements), ale zvuk je dost zkreslen (pokus o odstraneni vokalu). nejvic se mi nakonec na hudbu osvedcilo nastavit v ovladacich zvukovky vsechny pripojeny jacky jako front L a R, nikoliv side/ rear/ center/ sub.
DrZelenka (2491)|30.6.2010 00:21
[quote=Gouranga;385286]hudba (treba z winampu), ktera je stereo, jde opravdu jen do dvou repraku, ve vlastnostech zvuku to jde ve win7 roztahnout do vsech (vlastnosti reproduktoru/ enchancements), ale zvuk je dost zkreslen (pokus o odstraneni vokalu). nejvic se mi nakonec na hudbu osvedcilo nastavit v ovladacich zvukovky vsechny pripojeny jacky jako front L a R, nikoliv side/ rear/ center/ sub.[/quote]

Ja bych to nechal hrat pouze stereo. Pokud to nebude potrebovat poustet opravdu brutalne nahlas, tak to stereo snad staci (ja mam pouze 40W RMS logitechy a na mistnost 4x5m jsem je jeste nepoustel na vic nez na tretinu a to si muziku rad pustim hlasiteji). V pripade, ze nastavi vse na L/R/sub ,tak co se tyce kvality nic neziska a akorat ve filmech atp prijde o prostorovy zvuk.
BEnY23 (3)|1.7.2010 00:51
Asi sem se na začátku nepřesně vyjádřil s tím stereem. Muzika mi hraje jen ze dvou reproduktorů (přední levý a pravý) a je jedno jestli je to dvd film v KM playeru, video na youtube nebo MP3 ve windows media playeru. Zvukovku mám integrovanoou na desce Asus M2R32-MVP a reproduktory Genius 5.1
DrZelenka (2491)|1.7.2010 09:43
[quote=BEnY23;385705]Asi sem se na začátku nepřesně vyjádřil s tím stereem. Muzika mi hraje jen ze dvou reproduktorů (přední levý a pravý) a je jedno jestli je to dvd film v KM playeru, video na youtube nebo MP3 ve windows media playeru. Zvukovku mám integrovanoou na desce Asus M2R32-MVP a reproduktory Genius 5.1[/quote]

Muzika ti bude hrat vzdy stereo, stejne jako cokoliv z youtube.

Jsi si jisty, ze ten film ma 5.1 zvuk? Mas stazene nejnovejsi ovladace z webu, nebo jsi pouzil ty z prilozeneho CD? Aktualizuj je.
Richmond (8084)|2.7.2010 02:51
Zkusil bych ovladace 6585 (pripadne 6570 s certifikaci WHQL) - ty jsou primo pro Windows 7 vcetne Sonic Focus control panelu v6.0...



http://public.bay.livefilestore.com/y1pl2akp7_o0jOCKrRsQrhCgUs6EQTyvDU8BnPjsFeELz9UhvK7zEc8-F2rvNl-nhRqtsoHRMIBXNS0cf9J_KND-A/SoundMAXAD1988B_Audio_V610X6585_Win7.zip?download&psid=1
BEnY23 (3)|8.7.2010 00:01
4 DrZelenka: je jedno jestli je to z youtube nebo odjinud i kdyz je to stereo tak to musi hrat ze všech reproduktorů a ne ze dvou z celé sestavy

4Richmond: tohle jsou jestli jsem správně koukal jsou ovladače pro Intel já mám AMD

Můžete mi někdo tedy poradit jaké ovladače stahnout. A nebo mě ještě napadlo jestli to nemůže být kodekama. Jaké používáte ve Win7 64bit

tohle je stejný problém:
http://vip.asus.com/forum/view.aspx?id=20091130070335968&board_id=1&model=M2R32-MVP&page=1&SLanguage=en-us

ale nepovedlo se mi najít zmíněné ovladače SoundMAX v6.10.2.6520
DrZelenka (2491)|8.7.2010 00:29
[quote=BEnY23;387170]4 DrZelenka: je jedno jestli je to z youtube nebo odjinud i kdyz je to stereo tak to musi hrat ze všech reproduktorů a ne ze dvou z celé sestavy
[/quote]

Stereo zvuk znamena, ze tam je signal jen a pouze pro 2 (slovy dva) reproduktory. Tudiz ostatni nemaji co prehravat a budou zticha (maximalne bude hrat jeste navic subwoofer).

Ale jak psal gouranga - jde nastavit, aby se i zadni reproduktory tvarily jako predni a budou hrat to same co predni (takze ti budou hrat vsechny - presne jak chces).

Je to jen na tobe jestli opravdu tak moc potrebujes prijit o prostorovy zvuk u DVD filmu a taky prijit o trosku kvality (prip. zachovat prostorovy zvuk, ale porad to prenastavovat) jen aby hraly vsechny reproduktory, i kdyz si pustis pouze neco se stereo zvukem.

Btw pokud ti jde o vykon, tak ty 2 repraky + subwoofer staci. Pokud ne, tak to sou nejaky prtavy chrchlatka a to uz pak je jedno jak to pustis - tam odpada ta nevyhoda ztraty kvality zvuku, protoze zadnou nemaj.
Richmond (8084)|9.7.2010 03:56
[quote=BEnY23;387170]
4Richmond: tohle jsou jestli jsem správně koukal jsou ovladače pro Intel já mám AMD[/quote]
Ne, jsou "univerzalni", neni to otazka cpu, ale zvuk. chipu...

Ty 6520 muzu taky nahodit kdybys je mermomoci chtel, akorat nevim k cemu ti budou, kdyz jsou dobry akorat tak pro XP...

[FONT=Courier New]ASUS DTS & non DTS v: 510x6520 (WinXP), v: 610x6520 (Vista) (10/10/2008)

These drivers include XP/vista x86-x64 Non-DTS & Vista DTS drivers. The DTS drivers have disabled the Sonic Focus sound controls and replaced with only enable/disable enhancements New Vista interface. [Best for XP].[/FONT] [FONT=Courier New]

http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/misc/audio/SoundMAX_Audio_V51016520_V61016520.zip[/FONT]


Komplet balik 6585 pro vsechny OS:
part1
part2

...kazdopadne doporucuju ty co jsem na ne daval odkaz vyse... BTW zkousels je vubec???