Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

pirátský windows

tonda pařmen (87)|26.3.2007 21:17
Co dělá Microsoft lidem, u nichž najde piratský Windowsy? Např. Vistu
mech13 (5526)|26.3.2007 21:21
microsoft neudela nic, microsoft domovni prohlidky nedela. domovni prohlidky delaji policajti kteri ti zabavy pocitac a pak z toho budes mit pekny tahanice, pokuty...
Ritchie83 (369)|26.3.2007 21:46
[QUOTE=tonda pařmen]Co dělá Microsoft lidem, u nichž najde piratský Windowsy? Např. Vistu[/QUOTE]
Trhá jim ručičky a nožičky. Pozornost věnujte zákonu 121/2000 Sb. ve znění pozdějších předpisů (Autorský zákon) a zákonu 140/1961 Sb. ve znění pozdějších předpisů (Trestní zákon) § 152.
Konnor (278)|26.3.2007 23:37
[QUOTE=Ritchie83]Trhá jim ručičky a nožičky. Pozornost věnujte zákonu 121/2000 Sb. ve znění pozdějších předpisů (Autorský zákon) a zákonu 140/1961 Sb. ve znění pozdějších předpisů (Trestní zákon) § 152.[/QUOTE]


prosím trochu víc lidsky nějak tomu nerozumím, čeho jsou to souřadnice nebo co to ty písmenka znamenaj?! ;)
Ritchie83 (369)|27.3.2007 00:20
[QUOTE=Konnor]prosím trochu víc lidsky nějak tomu nerozumím, čeho jsou to souřadnice nebo co to ty písmenka znamenaj?! ;)[/QUOTE]
Číslo zákona ve Sbírce zákonů České republiky. Sb. znamená Sbírky, číslo za lomítkem rok, kdy zákon vstoupil v platnost, číslo před lomítkem pořadové číslo v daném roce.
tgfh (2985)|27.3.2007 08:34
Myslím, že Tondu pařmena moc strašíte...
To, že by přijeli s domovní prohlídkou je možné leda tak na udání.
No a kdyby přijeli, vykukneš z okna, uvidíš agenty, řekneš: Moje holka běhá po domě nahá, až se obleče tak otevřu, za tu dobu vezmeš sekyrku a rozmlátíš HDD a všechny nelegal DVD/CD...
No a co ti kdo dokáže :)
Jako dobývat se do domu vykopnutím dveří atd. nemůžou...prostě budou za dveřmi čekat až rozmlátíš HDD, DVD, CD, ... :)
A další věc je: už bych chtěl viděl jak se vyšetřuje proti nějakému obyčenému pařmenovi :D :D :D
Takové prohlídky se dělají leda tak u nějakých větších firem s podezřením na tyto činy. Pro ně je nějaký pařmen nezajímavý, znamenalo by to pro ně víc škod než užitku...
Ritchie83 (369)|27.3.2007 13:18
[QUOTE=tgfh]To, že by přijeli s domovní prohlídkou je možné leda tak na udání.[/QUOTE]
Domovní prohlídku, prohlídku jiných prostor atp. řeší zákon 141/1961 Sb ve znění pozdějších předpisů (Trestní řád). Že by přijeli s domovní prohlídkou (§ 83), je nepravděpodobné, i když bude udán. Pouhé udání soudci jako důvod stačit nebude. Přeci jen obydlí je podle Listiny základních lidských práv a svobod čl. 12 nedotknutelné. Prohlídka nebytových prostor (§ 83a) je o něco pravděpodobnější, státní zástupce se s udáním může spokojit.

[QUOTE=tgfh]Jako dobývat se do domu vykopnutím dveří atd. nemůžou...prostě budou za dveřmi čekat až rozmlátíš HDD, DVD, CD, ... :)[/QUOTE]
LOL, na tento nesmysl jste přišel kde? Za domácí úkol sem napište znění § 85a odst. 2 Trestního řádu.

[QUOTE=tgfh]Myslím, že Tondu pařmena moc strašíte...[/QUOTE]
To jsem netušil, že pouhý odkaz na zákon působí děsivě. Osobně nevidím jediný důvod, proč užívat software nelegálně.
a8nr (176)|27.3.2007 14:19
[QUOTE=Ritchie83]Domovní prohlídku, prohlídku jiných prostor atp. řeší zákon 141/1961 Sb ve znění pozdějších předpisů (Trestní řád). Že by přijeli s domovní prohlídkou (§ 83), je nepravděpodobné, i když bude udán. Pouhé udání soudci jako důvod stačit nebude. Přeci jen obydlí je podle Listiny základních lidských práv a svobod čl. 12 nedotknutelné. Prohlídka nebytových prostor (§ 84) je o něco pravděpodobnější, státní zástupce se s udáním může spokojit.[/QUOTE]
Prohlídka nebytových prostor bude spíše § 83a, § 84 je předchozí výslech.

Obdivuji vaši znalost trestního práva. Můžu se zeptat, jaké máte povolání?
tonda pařmen (87)|27.3.2007 14:52
třeba konkrétně s tou Vistou sem někde čet něco o tom, že jí přes net bloknou a je po ní
Zeli (397)|27.3.2007 17:57
Tak az ti ji bloknou, tak uvidis :). Jinak sem slysel ze uz existujou plne funkcni "gratis verze" (to je fofr, ze by Microsoft vydaval placenou i "free" verzi sam :notsure).
Petr S. (1220)|27.3.2007 18:10
Nedávno proběhla televizí zpráva o tom, že BSA udělalo zátah i na stahovače z výměnných sítí... Něco jsem slyšel, že to udělali tenkrát tak, že na výměnnou síť někoho nastrčili a používali jako "volavku". Co si o tom myslíte?
Smeli (2302)|27.3.2007 19:37
[QUOTE=Petr S.]Nedávno proběhla televizí zpráva o tom, že BSA udělalo zátah i na stahovače z výměnných sítí... Něco jsem slyšel, že to udělali tenkrát tak, že na výměnnou síť někoho nastrčili a používali jako "volavku". Co si o tom myslíte?[/QUOTE]

Nic, pořád je to o tom, že bez soudního příkazu se ti do bytu nedostanou (problém nastává v okamžiku, kdy máš místo s PC a ilegálním softwarem jako místo podnikání) - laicky řečeno :)
tgfh (2985)|27.3.2007 21:35
[quote=Ritchie83]Za domácí úkol sem napište znění § 85a odst. 2 Trestního řádu.[/quote] Myslíte toto:
[quote]§ 85a
(1) Osoba, u níž má být provedena domovní prohlídka, prohlídka jiných prostor a pozemku, osobní prohlídka nebo vstup do obydlí, je povinna tyto úkony strpět.
(2) Neumožní-li osoba, vůči níž směřuje úkon uvedený v odstavci 1, provedení takového úkonu, jsou orgány provádějící úkon oprávněny po předchozí marné výzvě překonat odpor takové osoby nebo jí vytvořenou překážku. O tom učiní záznam do protokolu (§ 85 odst. 3).[/quote] Zajímavé :)
Hlavně klid ;)
Nevím jak vy, ale než by se dostali přes dveře motorovou pilou, stihnul bych svůj HDD zneškodnit :D :D
Jo uznávám, pokud by byli motorové pily 2 nebo dokonce 3, bylo by to obtížnější :D :D
Ještě že naše vchodové dveře jsou vystužené vysokonapěťovými kabely :stupid:cool: :D
Keymaster (65)|28.3.2007 00:01
ale pánové, pánové....
pokud odhlédnu od faktu že nikdo z nás přece nelegální software nepoužívá (kdyby se někdo chtěl navážet do mě, tak mě dal windows legálně sám microsoft :-D), tak vysokonapěťové dráty, sekery, palice, mikrovlnky, atd., jsou zbraně z doby kamenné oproti kvalitní symetrické šifře. ;)

Pokud nastudujete několik souvisejících stránek na wiki:
http://en.wikipedia.org/wiki/Symmetric_cypher
tak vám dojde, že štípání harddisku je dnes prostě "out" ;). Protože naštěstí nežijeme v Bělorusku, Vietnamu, Mongolsku, Pákistánu, nebo Francii (před rokem 1999), kde je šifrování nelegální, může kdokoliv pomocí GNU/GPL utilit zakódovat data způsobem, kdy je naprosto vyloučeno aby je někdo bez vašeho souhlasu dokázal správně dešifrovat. ;)
Petr S. (1220)|28.3.2007 16:34
[QUOTE=Smeli]Nic, pořád je to o tom, že bez soudního příkazu se ti do bytu nedostanou (problém nastává v okamžiku, kdy máš místo s PC a ilegálním softwarem jako místo podnikání) - laicky řečeno :)[/QUOTE]

Nestačí jim ale třeba jenom to, když dotyčného objeví na výměnné síti jak sdílí nelegální obsah k tomu, aby si schrastili soudní povolení?
Smeli (2302)|28.3.2007 19:11
[QUOTE=Petr S.]Nestačí jim ale třeba jenom to, když dotyčného objeví na výměnné síti jak sdílí nelegální obsah k tomu, aby si schrastili soudní povolení?[/QUOTE]

Nemám tušení, v tomhle jsem laik :) Otázkouje, jaký by předložily důkaz aby to bylo oprávněné k udělení daného povolení... si myslím
Keymaster (65)|29.3.2007 18:29
jeden svědek nestačí btw.
Hps (107)|30.3.2007 21:16
Tady tohle jde spis mimo domaci uzivatele, temer vzdy se policie zameruje na firmy a co jsem slysel, tak jsou takoveto zasahy vyjimkou. Ale z ceho se mi opravdu dela zle, je organizace BSA, to je imho ciste zlo.
Petr S. (1220)|1.4.2007 17:13
[QUOTE=Hps]organizace BSA[/QUOTE]

Myslel jsem, že o tohle se stará vždycky jenom BSA... Jak to mají teda s policií rozděleno? O co se která organizace stará?
Ritchie83 (369)|1.4.2007 20:00
[QUOTE=Petr S.]Myslel jsem, že o tohle se stará vždycky jenom BSA... Jak to mají teda s policií rozděleno? O co se která organizace stará?[/QUOTE]
BSA v ČR nemůže nic, protože BSA v ČR neexistuje. I kdyby v ČR existovala, tak může přesně totéž co třeba Společnost přátel žehu. Jedinou možnost, kterou zákon v této situaci komukoliv dává, je podání trestního oznámení, které musí policie prošetřit. Trestní oznámení může skončit např. obžalobou nebo odložením.