reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Case 1k - 2.5k Kč

Jandaskunk (2330)|7.2.2011 23:34
Minimem otáček si to určitě neuvaříš, maximálně se nebudou točit fany (zvládaj určité napětí). Jinak 1350RPM je na 120mm fan dost, stáhni to tak k 1000 (tolik by měly mít vlastně ty fany, ty samé co jsou v case, ale koupené mají 1000RPM)
Bacon (185)|7.2.2011 23:35
Otázkou je, kolik je 1k otáček, teď asi nemám možnost to nijak měřit, že jo.
Jandaskunk (2330)|7.2.2011 23:35
Např. HWMonitor? (program)

EDIT: :mistake nj, jsem zapomněl že je to píchnutý do toho regulatoru vlastně :D Jinak ty otáčky CPU fan jsou nějaká chyba jen? :D
Bacon (185)|7.2.2011 23:38
Ale ten mi to přece neukáže, nemá to odkud zjistit, nebo se pletu?

Mám to tedy zapojeno tak, že do regulátoru od Fractalu F1 a F2 mám zapojené fany F1 a F2, do desky nejde nic. A pak už je připojeno jen napájení k regulátoru.

Jinak, stáhl jsem to na minimum, větráky se stále točí, takže je tam asi nějaká rozumná rezerva a hluk už to není tak hrozný, jen tiše přede :)



Schválně si všimni, kolik RPM mi to ukazuje :D
Jandaskunk (2330)|7.2.2011 23:46
Tak stáhni ten větrák prostě dokud ti nebude připadat dost tichý (zas to nepřeháněj), ale sleduj pak teploty v zátěži.
Bacon (185)|7.2.2011 23:48
Jak říkám, stáhl jsem to na minimum, předpokládám, že tam je od výrobce dost rezerva, aby nedošlo ke snížení až příliš.

Teď slyším jen lehký šum a práci HDD, teploty sleduju, schválně u toho hraju, abych to dostal trošku do zátěže.
Jandaskunk (2330)|8.2.2011 23:50
Nevím jaká by tam měla být rezerva, správný regulátor by měl mít široký rozsah až v podstatě do vypnutí větráčku (protože na menší volty než zvládá, se větráček ani neroztočí), jenže ten of Fractalu s bednou je spíš jen taková srandička než regulátor.
16cmfan (2153)|9.2.2011 10:36
[quote=Jandaskunk;434274]Nevím jaká by tam měla být rezerva, správný regulátor by měl mít široký rozsah až v podstatě do vypnutí větráčku (protože na menší volty než zvládá, se větráček ani neroztočí), jenže ten of Fractalu s bednou je spíš jen taková srandička než regulátor.[/quote]

No sú aj výnimky, neviem, Noctui zvládaju asi 5V, Enermaxy, Nanoxie, niektoré NB tuším.. inak ten regulátor reguluje od 7V do 11V
majkl 11 (207)|25.2.2011 11:19
[quote=Bacon;434080]Tak dnes jsem pořídil a nainstaloval case a vše potřebné. Překvapilo mě, že je dost hlučná, ale co by člověk mohl čekat od přidávaných fanů.

Jako další krok upgradu bude asi nějaký zdroj s cable managementem a lepší fany s regulátorem.[/quote]

Já už o téhle casse psal tady https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=57158&page=2 je zde i foto
Pro mně naprosto perfektí case za super cenu i když s tím, samo spousta lidí nebude souhlasit, ale bavíme se o case do 2500,- a tam si myslím nemá konkurenta.
Mě se navíc zdá tichá dost, je možné že je to u tebe špatnýma fanama ale mám také jen dodávané a v poho , když to porovnám s kolegy nedá se to srovnat a to maj třeba jen jeden fan vzadu :D. Já slyším jen GK- někdy v zátěži jinak možná malinko fan na CPU.