reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

AP Ovis 5460 a mod WISP,IP adresy?

maarkii (292)|9.7.2010 16:40
Nevím zda dobře chápu funkci tzv. WISP modu nastavení u Ovis 5460.Jakou IP adres je třeba v tomto modu nastavit,tj.zda stačí defaultní IP od výrobce 192.168.100.252 nebo MUSÍ být IP nastavená dle IP adres od poskytovatele připojení???Díky za odpovědi.
maarkii (292)|9.7.2010 19:16
Net spojení mě totiž spadlo.Jedná se totiž o to,že poskytovatel net připojení,napřed mě zaslal IP do LAN Ovis 5460,takovou kterou já JSEM nikdy nikde neměl ani neviděl v menu Ovis 5460(nebylo totiž poskytovatelem zaheslované)
Ted mě pro změnu poskytovatel tvrdí,že výše uvedenou IP adres LAN sice mám,ale nepotřebuji ji a ani ji v menu LAN nemusím mět nastavenou nebot prý Ovis 5460 jede v menu WISP....
A aby tomu nebylo dost,tak ani IP internetová(v PC pro Win) je taky úplně jiná než podle poskytovatele.Je totiž automaticky navolená v PC z servru DHCP.
A pokud si zadám zjištění mé IP na netu, tak se mě vyhledá také úplně jiná moje IP než je podle poskytovatele ale i podle CMD- ipconfig/all
Richmond (8084)|9.7.2010 21:22
Treba ma poskytovatel internet hlidany pres MAC adresy... Podle vseho ti ip prideluje automaticky. Otazkou je, jestli se ti treba apcko neseklo (plna cache apod.) - v tom pripade muzes zkusit vytahnout na minutku napajeni, pripadne ap cely resetnout (tady bych se ujistil jestli mas nejakej papir podle kteryho bys nastavil pripojeni manualne - vlastne tim bych zacal, nakej papir ti dat museli :slug)
maarkii (292)|9.7.2010 21:31
Papír prej můžu klidně spálit,neb podle něj prej stejně nemusím nastavovat.Jinak net mě už funguje,ale je mě značně divné,že v tom WISP modu mě ani jedna IP a brána nejede podle IP a bran ve smlouvě.Viz. již psáno výše.Navíc mě už AP Ovis 5460 poskytovatel zahesloval,tak abych se do něj nedostal.
Tvrdí mě že ty IP adresy jsou v systému mého propojení ze sítí,jen je prej nevidím v nastavení PC ani CMD ipconfig/all apod.
Nějak nechápu a snad ani nevěřím...