reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Přidání 1GB d staršího PC

ToNiX (13)|9.7.2010 20:37
Tímto topickem bych chtěl navázat na tento topic [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Našel jsem na internetu ramky jenomže jsem narazil na problém zda moje motherboard podporuje SD-RAM nebo DDR 1 (každopádně si pletu mírně pojmy) ???

Chtěl bych se zeptat:
1. podporují Win XP 2GB
2. byla by tato ramka vhodna do mého pc http://interlink.tsbohemia.cz/?cls=stoitem&stiid=53142 a nedělala paseku ?

Všem předem děkuji za pomoc.
kevin00 (10238)|9.7.2010 20:47
Ad 1) Ano, WinXP podporují max. 4 GB RAM
Ad 2) Ano, modul RAM můžeš použít

Co znamená, že modul RAM pracuje špatně ? Vlož sem screeny z CPU-Z, otestuj modul RAM pomocí GoldMemory (min. 4 hodiny).
ToNiX (13)|9.7.2010 21:04
Zde CPU-Z
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
GoldMemory udělám zítra.
ToNiX (13)|10.7.2010 22:09
[quote=kevin00;387629]
Co znamená, že modul RAM pracuje špatně ? [/quote]

Zpozoroval jsem horzné zpomalení PC (než se rozjede google chrome tak zapomenu co jsem to chtěl googlit :-D ) . Možná chyba je že KINGMAX dokáže spolupracovat pouze s Dual chanel zapojením s další RAMkou anebo to mám zapojené ve špatném DIMMu.

GoldMemory test: (doufám že 7hodin testování stačilo)
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
kevin00 (10238)|10.7.2010 22:15
Máš moduly RAM špatně nastaveny. Nastav si je manuálně v BIOSu podle JEDEC#3. Jinak tes modulů RAM je v pořádku a bez chyb.
V jakém stavu je OS ? Používáš nějaké čističe (např.: Glary Utilities), co vše se Ti pouští po startu počítače (msconfig) ? Zpomalení totiž nutně nemusí znamenat vinu modulu RAM.