reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Software: upgrade na win7

Neregistrovaný (0)|19.7.2010 15:22
Tazatel: neregistrovaný

Znění dotazu: Zdravím, na notebooku mám visty 32 bit - home premiumky a uvažuji o upgradu na win7 (nebude to ale asi jen tak hned, nejdříve bude třeba našetřit :D).

Bude mi stačit koupit tato verze aby bylo vše OK?
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Nebo je třeba kopit nějakou oem nebo retail. Já se v těch licencích a verzím moc neorientuji (MS v tom má bordel), takže se omlouvám.

2) Je tuto verzi možné nainstalovat jakoby nově čistou na prázdný zformátovaný disk, nebo se jedná jen jakoby o takovou aktualizaci? Protože já bych ji chtěl nainstalovat uplně na novo a začít s čistým OS, jelikož takovým aktualizacím moc nevěřím a visty už mám taky dva roky, takže nebudou nejčistější...

3) Nyní mám legál visty. Musím ale před instalací win7 je mít na disku nainstalovány? Protože se nyní ještě před upgradem chystám testnout linux, který bych chtěl nahodit na celý disk a zjistit jestli by mi nevyhovoval třeba lépe (pak bych mohl ušetřit).
Ale hlavně bych pak ty win7 chtěl nahodit už na nový větší disk, protože v nb mám jen 160GB a chtěl bych pak rovnou něco většího...


Jak je to?
Díky moc.
zsdx (2098)|19.7.2010 17:17
1) Ano, tato staci.

2) Z Visty mozno oboje - nacisto i 'povyseni verze'

3) Puvodni verze netreba - muzes si rovnou koupit ten vetsi na na nej to nainstalovat.
Neregistrovaný (0)|19.7.2010 17:59
Takže tomu pak nerozumím :D To je pak to stejné jako klasická retail verze. To by si každý pak mohl koupit upgrade místo retail když to nijak na disku neověřuje jestli mám předchozí verzi. To je nějaké divné :D
Ale pokud je to vážně tak, tak to je velice dobrá zpráva.
zsdx (2098)|20.7.2010 20:28
[quote=Neregistrovaný;389870]Takže tomu pak nerozumím :D To je pak to stejné jako klasická retail verze. To by si každý pak mohl koupit upgrade místo retail když to nijak na disku neověřuje jestli mám předchozí verzi. To je nějaké divné :D
Ale pokud je to vážně tak, tak to je velice dobrá zpráva.[/quote]

Media to ma mozna stejny /nezkoumal jsem/, ale je to jinak licencne osetrene - kdyz nemate nalepeny i puvodni stitek, toto Vam nestaci k LEGALNIMU systemu. Proste musite mit neco legalni puvodni a za cenu OEM /zhruba/ si k nemu dokoupite upgrade.
Neregistrovaný (0)|21.7.2010 10:54
A licenční číslo se zadává to co jsem používal na vistách nebo na tom upgradu někde nějaké je?

Protože já koupil nb s předinstalovanýma vistama, kde už to číslo jsem nemusel nijak zadávat ani aktivovat, takže ho ani nevím...

Jinak jasně. Zajímalo mě to jen teoreticky. Já s tím problém nemám jelikož visty mám legál.
zsdx (2098)|21.7.2010 12:33
[quote=Neregistrovaný;390222]A licenční číslo se zadává to co jsem používal na vistách nebo na tom upgradu někde nějaké je?[/quote]

Lic. cislo je samozrejme soucasti baleni i u upgrade verze.