Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 3 z 3

Téma: SB700: Deaktivace SATA hot-plug na AHCI

Občasný diskutér
    Registrace
    Nov 2007

Dobrý den,

reaguji na mé předchozí vlákno s mými dotazy ohledně AHCI.

Poslední problém, který řeším u zapnutého AHCI, je nabízení hot-plug funkce u "systémového" disku v operačním systému Windows 7 Pro x64. Nemohu se této nabídky zbavit i přes to, že jsem pokoušel různé "optimalizace pro výkon".

U notebooku s Intelem se mi toto neděje. Podle jednoho zahraničního fóra je chyba ve špatných ovladačích, které takto "generalizují" pro všechny jednotky.

• Instalací AMD ovladačů dosáhnu toho, že se mi do nabídky hot-plug přidá dokonce i optická mechanika a při vypínání systému se párkrát roztočí a zastaví hlavní harddisk.
    • U ovladače msahci obsahuje nabídka jen odpojení systémového disku.
    • U nativního IDE je vše tak, jak má být.

Jak tedy mohu přinutit operační systém s ovladačem SATA řadiče msahci, aby neukazoval systémový disk jako hot-plug?

Na stránkách fy Gigabyte jsou ke stažení ovladače zvané Preinstall, liší se nějak od těch, které nainstaluji v balíku s Catalysty?

Děkuji za případné rady.

HW: Gigabyte, DS3H, rev 1.0,SB: SB700,NB: 780G, bios F8 (poslední stabilní, následuje po něm F9D, kterou jsem se neodvážil tam dát)
    SW: Win7 Pro X64

Dá se to opravit určitými ovladači SB/NB/.. ?
    Naposledy upraveno uživatelem bright: 20-07-2010 v 16:31
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele Richmond
    Registrace
    May 2008

Rekl bych, ze neda. Zkus najit googlem registr, ktery ma na starosti ikonu v trayi. Ovladace "preinstall" by podle me mely byt rozbalene samotne ovladace. Taktez bych doporucil instalovat ty, co jsou na AMD a ne na GB (tedy ty na SATA v chipsetu), v tomhle pripade bych vlastne vubec ovladace neinstaloval a nechal MSAHCI, pripadne klidne i IDE (viz. vedlejsi vlakno) - instalaci bys stejne nic neziskal, spise naopak

Občasný diskutér
    Registrace
    Nov 2007

Nu dobrá, asi uzavřu tuto kapitolu. Jen je mi smutno z toho, že AMD si nedokáže pořešit tak triviální problém, který se u Intelu ani nevyskytuje.

Podobná témata

1. chybove kody intel AHCI SATA BIOS
    Od kubisz v sekci Ovladače a BIOSy
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 22-08-2011, 15:07
  2. W7: Monitor nepodporuje Plug n Play
    Od carolco v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 15-07-2010, 17:37
  3. Windows Vista: SATA>IDE na SATA>AHCI (SATA>RAID) + Vista
    Od Lo v sekci OS Windows
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 03-05-2009, 11:06
  4. Jak zajistit přístup na SATA disk v režimu AHCI a bootovat VISTY 64?
    Od Gibon v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 32
    Poslední příspěvek: 24-04-2008, 19:00
  5. Rd790fx + Sb700
    Od Matly v sekci AMD - procesory a základní desky
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 24-11-2007, 16:13