reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Stare hry

pas!k (3765)|2.2.2007 12:17
[QUOTE=DiXiE]Kdyz engi byla hromada, tak jsi (pocitacem rizeneho) nepritele dostal bez postaveni jedine jednotky. Tomu taktizovani nerikam ;)[/QUOTE] Hrat proti pc nikdy neznamenalo nejak moc taktizovat :)
wolf007 (653)|19.2.2007 22:21
rozhodne nezapomenu na obdobi pecek pohanenych build enginem,duke3d, shadow warior,redneck rampage a blood u toho jsem si uzil nejvic srandy.. i kdyz blood2 uz nemel poradne to kouzlo .... nesmim zapomenout na starika dezert strike jo to byli casy ....
Petr S. (1220)|20.2.2007 16:06
Blood? No jo :thumb Málem jsem na něj zapomněl :D Taky jsem ho kdysi hrával :D
DiXiE (23)|21.2.2007 15:10
Blood byl super, hlavne mapa Tower nebo jak se menovala ... proste ta vysoka vez ... do ted si pamatuju jak sme nejakym malym smradum namluvily, ze kdyz skoci dolu a budou dost rychle mackat P, tak se jim otevre padak a budou moc dole sebrat supr zbrane :D
adolfik (236)|26.8.2008 10:20
No já hraju "staré hry" pořád a většinou jenom je. Proč? No to bych popisoval na hodně dlouho, ale asi největší skvosty, které bych doporučil každému, jsou tyto:
RPG: System Shock I II (výbornej kyberpunk!), Albion, Wizadry VIII, Gothic I II (oba dva díly nabízely něco jiného), Deus Ex, Jagged Alliance (supr soundtrack!), Baldur´s Gate sága (dohrát to je šílenství), Diablo, Fallout serie (díky němu jsem se dostal do RPG světa), Arcanum, Final Fantasy VII (kámoš mi brzy pošle VIII), Icewind Dale... a ještě desítky dalších RPG a dungů
Strategie: Civilization I II III, Master of Orion, Raiload Tycoon II, Populous (musím si sehnat datadisk), Z (ti robotí hlášky jsou fakt síla :D), Starcraft s broodwarem...
Ostatní: Aliens vs Predator (adrenalinová řezanice), Thief I II (zahládl jsem nedávno kompletní serii v obchodě...nemám Deadly Shadow), MDK (hardcore pařba), Hitman, Return to the castle Wolfenstein (tuhle střílečku jsem hrál pořád dokola ze všech nejvíc :))...
No to je snad vše důležité, ale opravdu je toho víc :D :D :D
jano555 (126)|29.8.2008 09:45
Mňa zaujala (okrem,už iných spomímaních hier) hra Hostile Waters: Antaeus Rising. Hra, ktorá v sebe obsahovala prvky strategickej a akčnej hry zároveň. Super hratelnosť.
(škoda, že už nemala pokračovanie.)
jonmar (39)|30.8.2008 13:16
Ja dodnes často hraju Half-Life 1,nedávno jsem dohrál Command and Conquer Red Alert.Dřív jsem hrával Duke Nukena 3D.Ten Hostiles Waters jsem taky hrával,byla to dost zajímavá hra,škoda že se moc neujala.Znáte někdo Parkan,byl to vesmírnej simulátor kombinovanej s akcí a obchodovánim.Dobrý je že spousta těhlech starejch her je dneska zadarmo.Třeba GTA2 nebo Wolfenstain:Enemy Territory.
DiXiE (23)|30.8.2008 20:56
[QUOTE=jano555;156492]Mňa zaujala (okrem,už iných spomímaních hier) hra Hostile Waters: Antaeus Rising. Hra, ktorá v sebe obsahovala prvky strategickej a akčnej hry zároveň. Super hratelnosť.
(škoda, že už nemala pokračovanie.)[/QUOTE]

Po te co sem zjistil ze antaeus rising je neoficialni pokracovani Carrier Commandu, tak sem si ho musel koupit. Bohuzel se mi ho nikdy nepovedlo rozjet na XP, takze kvuly nemu mam ve skriny stale masinu s Win98se :D

Jestli ti jede na xp ... teda ted uz na vistach, tak se pls podel o zkusenosti jak ho rozjet :) Bohuzel je to uz narocnejsi hra, ktera pod virtual pc nejede (nebo aspon me nechtela :( )
adolfik (236)|30.8.2008 21:55
než se vztekat s emulací apod a ruznýma úpravama systému apod...stále lepší je mít 2. PC na starý OS. Nejlépe s namodovanými 98SE :D, protože na nich rozjedu cokoliv max do directx 9.0c.
koubis (101)|31.8.2008 02:15
Dneska už hraní her tolik neholduji, občas si něco zahraju, ale to spíš z nudy, než cokoli jiného. Nejraději mám sérii her Keen (nejoblíbenější Keen4), Prince of Persia (ten je programovaný v Pascalu, myslím), SimCity, Historic, Lotus (skvělý závody), GP a GP Moto - všechny tyhle hry pro mě takříkajíc "voní raným dětsvím", proto k nim mám nějaký vztah.
No a z novější éry Diablo a pak Mafii :-)
jano555 (126)|31.8.2008 10:07
Po te co sem zjistil ze antaeus rising je neoficialni pokracovani Carrier Commandu, tak sem si ho musel koupit. Bohuzel se mi ho nikdy nepovedlo rozjet na XP, takze kvuly nemu mam ve skriny stale masinu s Win98se :D

Jestli ti jede na xp ... teda ted uz na vistach, tak se pls podel o zkusenosti jak ho rozjet :) Bohuzel je to uz narocnejsi hra, ktera pod virtual pc nejede (nebo aspon me nechtela.

Hral som tú hru (crack) ešte na starom PC ( Karta FX5200) a na Windows XP SP2 (neoficiálna verzia). Vtedy som hu proste nainštaloval a išlo to, na tej zostave to žiadne problémi nerobilo. Teraz, už mám nový comp, ale zase nemám hru, takže hu nemôžem vyskúšať na tejto zostave (mal som hu napálenú,ale ani za ten svet hu nemôžem nájsť).
jonmar (39)|31.8.2008 13:58
Ja to hral HW:AR origos na WinXP SP2 naprosto bez problémů.
Sikil79 (429)|14.9.2008 18:12
Grafické orgie nových her si rozhodně nenechám ujít, ale starým hrám se vůbec nebráním. Kromě emulátorů C64, Sega, M.A.M.E. si občas zahraju něco v DOSBoxu. Hlavně Duke Nukem 3D, Hexen, Stunts, Lotus, Transport Tycoon Deluxe, Prince of Persia, série Goblins:p, Tyrian...
DiXiE (23)|15.9.2008 10:01
tak antaeus vyresen, GOG.com ho ma za sest dolaru a vista compatible :D
juchuuu
mstejska (2912)|15.9.2008 11:18
Vcera jse v brnenskem elektroworldu videl Railroad Tycoon za 29Kc. Myslim ten prvni.
Maximus12 (763)|15.9.2008 14:35
Staré hry moc nehraju občas nějaký ten C&C, Dialblo nebo tak něco podobného, víc po netu spíš. Spíš si zahraju nějakou tu novější pařbičku.
wolf007 (653)|16.9.2008 21:39
no one lives forever a alinens versus predator 2 meli tusim ligtech engine 1.0[prvni generace] ani se to na maximalni detaily nema za co stydet, to same plati no one live forever 2

u novych her mi vadi celkove kratsi hraci doba...
Sikil79 (429)|17.9.2008 08:20
[QUOTE=wolf007;161739]no one lives forever a alinens versus predator 2 meli tusim ligtech engine 1.0[prvni generace] ani se to na maximalni detaily nema za co stydet, to same plati no one live forever 2[/QUOTE]

Jj, AVP2 měl vynikající atmosféru a NOLF 2 byl už na Lithtech 2.0 a to bylo na co koukat.:eek:
wolf007 (653)|17.9.2008 08:43
[QUOTE=Sikil79;161795]Jj, AVP2 měl vynikající atmosféru a NOLF 2 byl už na Lithtech 2.0 a to bylo na co koukat.:eek:[/QUOTE]

ano vim ze to bylo na jejich enginu druhe generace...btw nolf a nolf2 se daji jeste dnes koupit na eshopech ... jinak co me osobne utkvelo v pameti byl alien vs predator na jaguaru to byla uplne jina hra nez verze na pc,wolfstein 3d pro jaguara to same ... golden na automatu a na pc tam je videt podstatny rozdil,taky je to tim jaka tehdy byla technicka uroven pc ....
Sikil79 (429)|17.9.2008 12:50
[QUOTE=wolf007;161798]...jinak co me osobne utkvelo v pameti byl alien vs predator na jaguaru to byla uplne jina hra nez verze na pc...[/QUOTE]

Tohle pamatuji akorát na obrázcích v Excaliburu, od kterých jsme se nemohli odtrhnout.:eek:
mstejska (2912)|17.9.2008 12:53
Ted jsem zacal hrat Operation Flashpoint (Kdysi byla prilozena k Levelu) No a ted konecne mam stroj na kterem to rozbehnu. Ale je to docela hardcore. Bezis mezi kericky, prileti strela z tanku a konec.
Ted v posledni levelu byly prilozeny 2 dobre hry: Comandos 2 a 3. Proste klasika
wolf007 (653)|17.9.2008 15:15
urcite je atari jaguar emulator takze neni problem si to zahrat, avp a wolfsteina 3d pro jaga jsem na netu videl ...
mech13 (5526)|27.9.2008 14:42
info: na steamu se zacaly prodavat vsechny dily serie X-COM... po peti dolearech je mozne koupit vsechny dily: X-COM: Apocalypse, X-COM: Enforcer, X-COM: Interceptor, X-COM: Terror From the Deep, X-COM: UFO Defense
nebo je koupit vsechny najednou za 15$

co me docela dostalo jsou minimalni pozadavky:
------------------------
Supported OS: Microsoft® 2000/XP/Vista®
Processor: 80386 processor or better
Memory: 4Mb RAM
------------------------
Minimum: Windows XP*, 33MHz 386, 4MB RAM, 520KB Free Disk Space, DirectX 6.1 or later.
:D
krupkaj (1)|1.10.2008 12:38
[QUOTE=wolf007;161957]urcite je atari jaguar emulator takze neni problem si to zahrat, avp a wolfsteina 3d pro jaga jsem na netu videl ...[/QUOTE]


No emulatory jaguara jsou 2, ale zatim nic moc. Kazdopadne to muzete zkusit
linky na ne jsou tu:
http://www.atariportal.cz/static_emulace.php
mech13 (5526)|1.10.2008 12:44
Série Broken Sword zanechala nesmazatelný dojem na každém milovníkovi adventur. Nejvíce na fanouškovském týmu, který strávil sedm let na projektu Broken Sword 2,5. Ten vychází nyní s německým dabingem, ale k dispozici jsou i anglické titulky. Anglický dabing prý bude následovat. Plnou hru (681 MB) si můžete stáhnout z mirroru. Vývojáři z Revolution Software, kteří "mají na svědomí" celou sérii, momentálně pracují na remake nejslavnějším dílu série Shadow of the Templars, který bude rozšířený o doplňkový děj a vyjde koncem roku na Nintendu Wii a handheldu NDS

zdroj:
http://bonusweb.idnes.cz/zurnal/pc/stahujte-plnou-hru-broken-sword-2-5-dr9-/clanek.A080929_152939_bw-zurnal-pc_osk.idn

download:
http://computergames.ro/ro/downloads/viewitem/id/12002/name/broken-sword-25-free-full-game.html
adolfik (236)|1.10.2008 14:24
Wolf007, Sikil- NOLF teď pařím a nestačím čumět :eek:
Na tu dobu dali tvůrci na každej detail. Třeba v žádné hře jsem neviděl tak skvělé padání ze schodů či ze střechy a Al je v některých případech fakt brutální. A ty hlášky :D (tchýně, opice...).
Tuhle hru doporučuju všemi dvaceti ;)
Renus (85)|2.10.2008 09:38
mám stále nainstalované a rozehrané Diablo 1..jinak si nemyslím,že by staré hry byly lepší,spíš to má co dočinění s tím,že to bylo něco nového,neokoukaného+nostalgie atd
wolf007 (653)|11.10.2008 23:39
mod diaz pro gzdoom a mood exterminator pro zdoom

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste] exterminator

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste][odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste][odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Sikil79 (429)|15.10.2008 14:53
Včera jsem našel rozcestník na servery se starými hrami: http://aaargh.gameplanet.cz/weby.php
Obsahuje databázi starých her a odkaz, kde se daná hra nachází.
Alpin (27)|21.10.2008 16:44
[QUOTE=Renus;166108]mám stále nainstalované a rozehrané Diablo 1..jinak si nemyslím,že by staré hry byly lepší,spíš to má co dočinění s tím,že to bylo něco nového,neokoukaného+nostalgie atd[/QUOTE]

Já si spíš myslím, že dnes se klade důraz na grafiku, na detaily a aby to všechno bylo dokonalý a krásný. Vše je reálný, ale často se už zapomíná na hratelnost, děj a požitek (neříkám, že je tomu tak všude, ale..)
U těch starých her je to převážně naopak, ty hry jsou hratelný, mají děj a přitáhnou i když nejsou graficky reálný a třeba tráva vypadá jak kus sešlapaného papíru. Je pravda, že dřív nebyly takový technologie, ale prostě se k tomu přistupovalo jinak. Proto se podle mě často k těm starším hrám vrací.