reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Bude fungovat ?

JonnyBlackadder (19)|16.8.2010 11:23
nevím kde začít.před několika týdny mi začala blbnout grafika,několikrát mi PC spadlo jako nikdy před tím,potom klekla skoro úplně,lepe řečeno samotné PC jede,ale grafika hlásí chybu - kod 43.,nejede žadna hra a mam pokažene rozliseni obrazovky,tedy si myslim,ze je to v samotne grafice,ovladace nepomahaji,staré x nové - nic....nejspis odesla urcitá část grafiky,ale přece jenom ještě ne celá....ale to není hlavní důvod,kvuli kterému píšu,pokud by mi mohl s tímto někdo poradit,tak budu rád,ale spíš už jsem se rozhodl pro výměnu grafiky a to je to,kde potřebuju radu...

vyhlédl jsem si novou GeForce GTX460 768MB verzi,super cena/výkon,zvláda všechno,co chci...(konkrétně tuhle : [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] )

MÁ OTÁZKA ZNÍ : půjde správně a bez problémů zapojit do mé základní desky a pojede bez problémů ?? (základní deska - GIGABYTE EP45-DQ6 , nej. info jsem sehnal na [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] a http://zakladni-desky.heureka.cz/gigabyte-ga-ep45-dq6/specifikace/ )
protoze u grafiky jsou napsané různé informace,ale já jsem si grafiku doposud nemněnil,vydržela mi až do teď,nejsem si jisty,jestli tam je spravny port,což myslím ještě je,ale jestli to bude celkově motherboard zvládat,to neveím přesně....nejvíc nechápu jak je to s DDR pamětí...někde jsem se dočetl,že pokud má základní deska podporu DDR2 (jako ta moje pokud vim) tak grafiku s DDR5 nepřipojím (nebo nerozjedu nebo jak to bylo).ale na wikipedii jsem se docetl,ze je to blud,že to naopak jde - http://cs.wikipedia.org/wiki/Grafick%C3%A1_karta a tady to taky potvrzuje - http://cs.wikipedia.org/wiki/GDDR5

jinak celá moje PC sestava je :
základní deska - GIGABYTE EP45-DQ6
procesor - intel Core 2 Quad 2.4
RAM - 3x 1GB
OS - Windows 7 home premium 32bit
dosavadní (právě nefunkční) grafika - GeForce 8800 GTS 512 MB
(snad) budoucí grafika - GeForce GTX 460 768 MB



děkuji tisíckrát každému,kdo poradí ;)
johny__g (6387)|16.8.2010 11:33
Není důvod proč by grafika nefungovala. Typ operační paměti to nijak neovlivňuje. Pro jistotu - jaký je zdroj? A [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] ji mají levněji. A dokonce v [odkaz, pro zobrazení se přihlaste], to se divím.

Edit: A tu starou grafiku bych nejdřív vyzkoušel v jiném PC, než ji definitivně odsoudíš k zániku.
JonnyBlackadder (19)|16.8.2010 11:40
diky strašně moc za rychlou odpověď,jsem ti moc zavázán !
a právě zdroj nevím jaký mám,nikdy jsem se o něj nezajímal,nevíš náhodou,kde to zjistit ??
a to ať vyzkoušším ještě tu starou,to mi radilo vic lidí,asi to udělám....
jestli jednou díky ;)
hell666 (53)|16.8.2010 11:49
otvor skrinu a na stitku boku zdroja mas napisane co je to za model
johny__g (6387)|16.8.2010 11:50
Zdroj - otevři bednu a podívej se na štítek. Je to ta šedá krabice nahoře, zvenku se do ní zapojuje kabel 230 V. Nebo sem dej fotku toho štítku.
JonnyBlackadder (19)|16.8.2010 12:25
tak tady to je
IMG_0125.JPG IMG_0128.JPG IMG_0126.JPG
JonnyBlackadder (19)|16.8.2010 12:43
tak tady pisou ze to ma vykon 500W,tak snad jo...

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
JonnyBlackadder (19)|16.8.2010 12:57
ja už jsem se ptal jednoho příbuzného,který mi snad taky poradí,ještě jednou moc diky za pomoc a taky diky za ten link,tam to je vazne o neco levnejsi...
Logout (4018)|16.8.2010 13:01
Jo, neni to nic moc, ale průšvih taky ne. 460utáhne v poho.
JonnyBlackadder (19)|21.8.2010 21:56
grafiku mam doma a zatim funguje,snad bude slouzit i nadale
dekuju moc za rady ;)