Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

nForce a sit

mech13 (5526)|6.4.2007 02:31
tak potrebuju pomoct:) na AMD jsem nejak nikdy nebyl, vzdycky sem daval prednost bezproblemovosti intel chipsetu a vedel jsem proc...

GA-M51GM-S2G NVIDIA® Geforce 6100 + nForce 430 chipset
sempron 3500+
...

nejaci "znami" si koupili PC (samozdrejme pres dobryho znamiho, levne:stupid met takovy dobry znamy tak hodim maslu)... tak sem tam nahodil system, trochu to posteloval a vratil jim to... po mesici se mi to vratilo ze to neprehrava pisnicky a nejak blbne antivir. no zavada vyresena, inteligenti stahli WMP11 a pri prehravani se poustela instalace:stupid
odstranil jsem 2 antiviry a PC sem v poradku vracel zpatky.
jenze okamzite se vratilo, ze nejede internet. nez jsem ho vracel mi normalne doma jel, ted neni schopny nacist IP z DHCP, kdyz IP zadam rucne tak se ani nehne... neni to nahodou ten zname problem NV HW firewallu? pomuze kdyz dam do PCI obyc sitovku nebo ten FW bude porad delat bordel?
ptam se preventivne, protoze je mi jasny ze se s tim spousta z vas setkala tak at to zbytecne neresim. nechce se mi nahazovat nove system nebo neco pokud bude efektivnejsi za 150,- koupit sitovku. jestli to ono neni, tak to zacnu resit

//jeste OT: PC je to znacky BARBONE, vsude popaplany pruhlednou umelou hmotou... sem si to ted prohlizel a rikam si ze se v EC zdroji netoci vetrak:notsure zeby regulace? houby! ta bilo-pruhledna sracka se nekde uvolnila a namotala do vetraku... taky je v tom pasivni grafika... dokud sem k ni nedal 80mm fan tak hazela artefakty i ve win:stupid to jsou ksefty za vsechny prachy... jestli me to nasere tak to hodim to popelnice a narvu dovnitr za par penez P3 na i81x a bude pokoj
tequilla (1015)|6.4.2007 08:55
Pokud to ma na svedomi skutecne nVidia firewall (coz je dost mozny), tak ho odinstaluj. Ovladaci panely -> Pridat nebo odebrat programy -> polozka Nvidia drivers (potom ti nabidne odebrani jen toho firewallu) a taky odinstaluj polozku nVidia network acess nebo tak nejak, pokud tam bude. Obecne to byva prvni vec, kterou rusim pokud ji nekde u znamych na PC najdu - hned po nVidia IDE driver.
OT: Kompatibilita nVidia chipsetu je opravdu zalostna...sice jsem ji drive rad pouzival, ale po zkusenostech z posledni doby bude moje dalsi PC na chipsetu jine znacky (asi Intel). Dokonce jsem zjistil, ze moje nova X-Fi Fatal1ty Pro nejde kvuli nejakymu bugu nVidia chipsetu (ale tam to bude chyba tak pul napul s Creative)./OT.
mech13 (5526)|6.4.2007 09:25
[QUOTE=tequilla]Ovladaci panely -> Pridat nebo odebrat programy -> polozka Nvidia drivers (potom ti nabidne odebrani jen toho firewallu) a taky odinstaluj polozku nVidia network acess nebo tak nejak, pokud tam bude.[/QUOTE]
tak ten jsem ani neinstaloval:) jeste jsem ho zkousel nouzove nainstalvat jestli nepude nejak nastavit ale haze me to na web na loopback a nic to nezobrazi... tak sem to zas vyhdil a zmizel i driver. mel sem spis na mysli jestli neni nejak implicitne aktivni a nedela bordel uz i mimo OS... zatim to necham tak, za chvilu jedu do brna a vracim se v nedelu po srazu, jestli nekoho neco napadne tak to uvitam, jinak tam asi nahodim nove system... doufam ze nekde vyhrabu zalohu v ghostu

// jeste OT k tomu PC: grafika GF 7300GS 256MB 64bit:stupid radsi kalkulacku nez pc od BARBONE...
Weslo (234)|6.4.2007 11:17
mech13:

tady ale není problém v AMD ale v nvidia chipsetu..to se trochu pleteš...:stupid
ten firewall jse jmenuje Network Acess Manager a má jakýsi webový konfigurační menu...

no v každém případě to oddinstaluj a dej tam normální firewall

jinak síťovka pokud blbne tak odeber po restartu se znovu nainstaluje

a aby si nebyl tak hrr na intel .. v mojí práci se s bordelem v ovladačích na síťovce nebo z jejich částečnou či úplnou nefunkčností setkávám každý den .. a můžu tě ujistit že si tvůj slavný intel s nvidii můžou podat ruce
mech13 (5526)|6.4.2007 20:49
vsechno sem odinstaloval a nejelo to porad, ale moc sem se v tom nevrtal, ve dve v noci sem to jenom tak preletel a nejelo to a ted jsu mimo dosah, takze az se k tomu dostanu se na to poradne podivam. tento dotaz byl jenom preventivni, abych se v tom pripadne zbytecne nehrabal, ale to uz je jedno. v nedelu na to vlitnu a bude.

//ad nForce = vetsinu problemu co resim ja jsou zase problemy s chipsety a zakladnimy deskami pro AMD.. ale nechme flame, omlouvam se ze jsem to vyvolal, nekdo na nForce neda dopustit, nekdo se mu zase vyhyba...
Weslo (234)|7.4.2007 19:22
[QUOTE=mech13]
//ad nForce = vetsinu problemu co resim ja jsou zase problemy s chipsety a zakladnimy deskami pro AMD.. ale nechme flame, omlouvam se ze jsem to vyvolal, nekdo na nForce neda dopustit, nekdo se mu zase vyhyba...[/QUOTE]

nj omluvat se nemusíš....a o žádné flame nejde nforce je momentálně nejlepší co se se pro AMD dělá (pominu-li Ati chipsety)

bohužel někteří lidé si myslí že to chyba AMD...což mi přijde zcestné..a předpokládám že poté co AMD vydá vlastní chipsety se i tomto AMD intelu vyrovná...ale necháme se překvapit:thumb

víš vždycky když mi nějáký prodejce PC řekne že AMD nestaví jelikož jsou problémové tak si hned říkám ..amatér
br4n0 (23)|17.4.2007 22:27
tento problem som mal tiez s nforce3 250gb aj bez nvidia firewallu. ciastocne pomohlo, ked som nachvilu vypol komp, vypol zdroj a odpojil siet. zrejme sa sietovka resetovala a opat chvilu isla.
problem zmizol, az ked som pouzil najnovsie mod. drivery nforce unified remix
kazdopadne nova sietovka by mala problem vyriesit na 100%.

//podivne su tie nforce chipsety. na jednej strane vyborny vykon a na druhej strane vselijake bugy (siet, sata)..
mech13 (5526)|18.4.2007 02:10
tak nakonec to bylo neco zahrabany ve widlich, narval sem tam druhou sitovku do PCI a chovala se uplne stejne jako ta integrovana:notsure
nevim co ten mongol kde stahl z netu, ale nastesti mel na disku zazalohovanou cistou instalaci v ghostu, tak sem to obnovil sit normalne valila dal...

takze v tomto pripade se nForce omlouvam

EDIT: to Weslo: imho je problem AMD hlavne v chipsetech nez v procesorech, procesorum verim ale tem chipsetum moc ne... docela si me ziskala VIA pro socket A (to byla KT400 a 800?) ale to az s odstupem casu, kdybych bral jety AMD tak jedine nejaka ta VIA... s novym bych pockal nez se projevi zhltnuti ATI a konecne budou mit poradne chipsety. pak bych do toho sklidem sel...
Georg2 (9)|18.6.2007 07:21
Mě se taky zacyklovával HW Active Armor Firewall na N-Force4 a stačilo jej vypnout (OFF) v nastavení profilu a jede net jak po másle. Viz obr.
Jezevec (607)|18.6.2007 12:04
mech13: Via řady 8xx jsou IMHO nejhorší chipsety pro AMD... nikdy více... levný ale "šmé"... to už radši tu nVidii, taky žádná sláva, ale pořád lepší než Via. Uvidíme s čím se teď vytasí ATI, už yb bylo na čase pro AMD udělat nějaký opravdu DOBRÝ chipset.
mech13 (5526)|18.6.2007 12:58
[OT]proto tam byl ten otaznik... u AMD mi proste chybi duveryhodny chipset... s napetim ocekavam co ted z toho odkoupeni vyleze, doufam ze konecne neco co bude fungovat na 110% abych mohl pri koupi pristho kompu pokukovat i po necem jinem nez intel + intel[/OT]

taky ten topic mohl zustat pohrbeny.
temer nic jineho nez OT uz v tomto vlakne nehrozi, tak pokud nema nekdo neco vazne k veci a uzitecnyho, radsi ho nechte zapadnout at to nemusim zamikat