reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Memory test failure

Aytech (475)|29.8.2010 09:09
Dobry den,
Mam problem s PC a nevim jak to vyresit :)
Po startu mi PC nekolikrat pipne a nenabootuje se. Podle beep codu (AMI deska - 1 dlouhy, 3 kratkych pipani), na strance AMI je to Memory test failure - A fault has been detected in memory above 64KB.

Takze jsem zkusil vyndat vsechny ramky krome jedne (mam 4x512) - nic, stejnej problem, zkusil ve vsech slotech - taky nic. Ze by odesli vsechni 4 ramky najednou? anebo odesla deska? Bohuzel nevim jak se to stalo, PC pouziva tchan, urcite se v tom nehrabal, ale rekl ze se to stalo po nejake bource.
Divne je, ze pokud behem toho pipani natvrdo PC restartuju, tak pak najede v poradku..
Deska - ASUS P5LD2 SE/C
Ramky - 4x512 Mb, noname (nejaky buffalo)
Zdroj - 400 W Fortron
GK - Nvidia GF 8600 256Mb

Mel s tim uz nekdo zkusenost?
Diky za pripadnou reakci
|Mio| (1333)|29.8.2010 09:42
Zavada bude skutecne na desce, P4 nema radic integrovany v peocesoru.

Pokud nelze desku reklamovat pokusil bych se jeste to cele rozebrat vcetne vyndani procesoru a vseho ostatniho a vycistit vsechny mozne i nemozne kontakty kde by mohl byt elektromechanicky problem, tedy prechodak a tak podobne.

Pak to osadit zpet procesor a pamet, vyresetovat BIOS pro jistotu, a zkusit zda se to zlepsi.

Na te desce jeste zkontroluj kondenzatory, ty starnou clkem rychle a daji se vymenit. Nemeli by byt vypoukly, potrhany ci oloupany plast atp.

Mala ale taky sance je ze by to mohl delat zdroj.
ex_ (170)|29.8.2010 09:44
Dej paměti do jiný zd jestli máš možnost a otestuj.
Mně tohle dělala deska od msi, vyzkoušel jsem několik různých pamětí, memtest pořád hlásil chyby, dal jsem je do jiný desky a bez chyb.
crasten (180)|29.8.2010 11:56
A nepýta stlačiť F2 for load default ? Skus reset Biosu, ale doporučil by som postup ako radil |Mio|.
r34ktor (7477)|29.8.2010 23:01
[quote=Aytech;398636]Po startu mi PC nekolikrat pipne a nenabootuje se. Podle beep codu (AMI deska - 1 dlouhy, 3 kratkych pipani), na strance AMI je to Memory test failure - A fault has been detected in memory above 64KB.
...
Deska - ASUS P5LD2 SE/C
...[/quote]
Každý výrobce si může BEEP kódy nastavit podle svého. Takže se často stává, že nekorespondují s "oficiálními".

U ASUSu znamená 1L+3S video error. Čili nějaký problém s grafickým subsystémem.

Zkus GK domáčknout do slotu, popř. vyčistit kontakty. Pokud má přídavné napájení, zkontroluj jeho řádné zapojení. Pokud nic z toho nepomůže, sežeň někde jinou kartu na otestování.
Aytech (475)|30.8.2010 10:48
Diky za prispevky, problem s gk je mozny, protoze pri tom pipani pak vlastne nejde obraz na monitor. Tak asi zkusim pohrat s ni.
Momentalne jsem mimo domov, asi za tyden se vratim a budu to resit, pak dam vedet jestli se mi to podari vyresit
Aytech (475)|22.9.2010 18:52
Chvilku jsem s tim nedavno pohral, asi to bude fakt grafikou. Zkusil jsem ji vyndat/najinstalovat, ale problem pretrvava. asi koupim novou.