Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

9800 Pro Help

stanoskot (1)|15.7.2006 11:13
Pred troma dnami som si kupil z bazaru Saphire 9800 PRO. S kolegom, co mi kartu predal sme ju vyse hodinu testovali(napriklad 3dmark 05)a a cely den behala uplne v pohode.

Na druhy den rano mi 3dmark03 pri spusteni napisal, ze karka nepdporuje compressed textures (dxt1 and dxt3 alebo nieco take) a nesiel spustit ani jeden test. 3dmark05 pre zmenu pisal, ze karta nepodporuje shader model 2.0 a tiez nesiel spustit ani jeden test. Aquamark vzdy spadol asi po 30 sekundach a z hier nefungovala ani jedna. Skusal som nainstalovat ine ovladace a to konkretne omega ale jediny efekt bol ten ze karta nevedela spravne zobrazit uz ani text a tak som uplne reinstaloval wokna.

Po ich reintalovani je situacia taka, ze 3dmark03 mi sice ide ale vysledny obraz je podobny ako ked su chybne niektore pipeliny (castokrat vykresli zle textuty). Z hier som skusal Diablo 2, trackania nations, UT, Richard Burns Rally,crack attack a rozne starsie hry - tie nerobili ziadne problemy a hry NFS UG2, UT04 tam sa obcas objavili artefakty ale hrat sa to da. Nic ine som zatial nestihol.

Jedina moznost ktora ma napada su poskodene pipeliny. Je podla vas nejaka moznost, ze je to niecim inym? A ak nie daju sa nejak 4 pipeliny vypnut a degradovat kartu na 9800SE 256 bit?

PS: kartu som netaktoval a standartne takty boli 368/ 338 oproti standartnym 380/350. Ze by som kartu spalil nepredpokladam. Navyse si myslim, ze ma nejaku poistku a ked sa prekroci maximalna povolena teplota tak sa restartuje.

Vsetkym dopredu dakujem za radu.
first.indian (683)|3.8.2006 12:51
Neco podobneho se mi stalo kdyz jsem si nahral BIOS z Radeonu 9800XT na muj Radeon 9800Pro. Mam jadro R360 takze je to dalo by se rict plnokrevny Radeon 9800XT s jinym BIOSem. Po nahrati se ale vyskytovaly podobne problemy takze jsem se radeji vratil k staremu BIOSu.

Cim by to mohlo byt v tvem pripade me bohuzel nenapada. Mimochodem sam mam tuto kartu momentalne na reklamaci a nejsem rozhodne prvnim a asi ne poslednim clovekem komu karta po cca 2,5roku pouzivani nadobro odesla do vecnych lovist :)

Pokud by jsi chtel flashovat BIOS tak se napred podivej jake mas jadro. Muzes mit R350 nebo R360 a taky omrkni jake mas pameti. Na tuto kartu je na netu spousta ruznych BIOSu vcetne navodu jak to udelat. Ale moc bych si asi nefandil ze pomuze degradovani na 9800SE. :(
Butcher (29)|6.8.2006 20:34
Hele něco podobnýho jsem taky pozoroval na této samé kartě, která byla mimochodem fungl nová, a ve hře The chronicle of Riddick: Escape from Butcher Bay. Artefakty, rosypanej obraz, apod... Nejsi zdaleka jediný kdo má problémy s touhle kartou, proto se jí dotyčný možná zbavil!!!. Mnohem lepší zkušenosti mam s firmou HIS, ale tam ty karty byly hrozně předražený. Tady jsem slyšel, že jde o napájení, ale nejsem si jistý.
tgfh (2985)|21.8.2006 22:06
Já bych to skusil přeflashovat na nějaký jiny podobný bios. Měl jsem kdysi podobný problém a přeflashování pomohlo.
stanoskot@centrum.cz (1)|26.8.2006 17:17
Doplnim aktualny vyvoj.

Graficku kartu som skusal na inom pocitaci, kde fungovala bez problemov. Tak som sa rozhodol, ze pri nevsteve Slovenska so sebou vezmem maticnu dosku a skusim ju vymenit za maticnu ktoru mam na slovensku. Problem bol v tom ze doska na slovenskom kompe odmietla nabootovat. Tak som som vymenu neuskutocnil.

Avsak ked som sa vratil do Prahy a pocitac zmontoval, doska nielenze bez problemov bootovala ale navyse prestali aj problemy s grafickou kartou, ktora momentalne uz asi 4 dni bezi bez problemov.

Ostal jediny problem a to ze sa mi nedari nainstalovat 3D marky a ani aquamark. Pri spusteni instalacie mi vypise nejaku hlasku v style ze sa program nevyjde do pamete.