reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

mizící kurzor

to4no (3)|14.4.2007 19:30
Mám takový problém, u některých her mi po jejich spuštění zmizí kurzor, takže je neviditelný a já nevím kam klikám. Pak jediná možnost je alt+tab a restart (nebo se nějakou náhodou trefit na exit). Zkoušel jsem kompletně přeinstalovat systém a stále problém přetrvává. Mám Windows XP professional, notebook Lynx improve - Intel pentium M 1,73 Ghz, 1GB RAM, GeForce Go 6600 128 MB vastní paměti. U starěích her se to nestává. Příklady problémových her: Titan quest: Immortal throne (když spustim hru bez datadisku, tak je to v pohodě), C&C:Tiberium Wars, Battle for middle earth 2.
Děkuji moc za případnou pomoc či názor.
boboco (1987)|14.4.2007 23:06
A zkoušej jsi různé verze ovladačů grafiky nebo stále používáš tentýž? -Pokud se nemýlím, na GeForce Go 6600 se dají použít jakékoliv nové ForceWare. Vyzkoušej je. Jsou k dispozici i v sekci Download zde na SHW
tgfh (2985)|15.4.2007 20:11
A jinak notebook jede v pořádku?
Nemůže to být nějaký druh viru?...spíše to budou ale ty ovladače...
to4no (3)|23.4.2007 10:33
Zkoušel jsem různé verze forceware, i ty nejnovější, ale nejdou nainstalovat, píše to, že nebyl nalezen žádný kompatibilní hardware s těmito ovladači. Vir mě také napadl, a tak jsem zkusil přeinstalovat systém, ale nepomohlo to. Notebook by jinak měl být v pořádku, o žádné závadě nevím. Nejspíš to bude starými ovladači, ale zde je problém: Dočetl jsem se, že na ovladače na grafiky do notebooků se stahují z webu výrobce notebooku,, ale tento výrobce (LYNX) na svých stránkách žádné ovladače nemá, takže jediné fungující ovladače, které mám k dispozici, jsou ty z instalačního CD, které bylo u notebooku. Ty už jsou samozřejmě ale trochu staré.
Petr S. (1220)|23.4.2007 15:36
Tak tady je možná spíše myšleno z webu výrobce grafického čipu. I když někteří výrobci ovladače na své stránky umísťují také, to máš pravdu.

Jinak bych zkusil použít nějaké alternativní ovladače. Pravděpodobně to bude jimi...

Mě to občas dělá také, třeba zrovna včera jsem dělal na kompu a najednou (bylo to ve chvíli kdy byl komp ve stavu nejvyššího zatížení) najednou zmizel kurzor. Tak jsem chvíli hýbal s myší a zjistil jsem že je viditelný pouze v malém okně právě otevřené složky. :notsure Ale vzhledem k tomu, že mi to tohle udělá jednou za uherský rok, tak to moc neřeším.
boboco (1987)|23.4.2007 16:02
Omlouvám se za dezinformaci. Klasické ForceWare se nedají použít. Zde je odkaz na ovladače, které by měly Tvůj problém vyřešit. Samozřejmě doporučuji stáhnout poslední verzi, tedy 97.92: http://laptopvideo2go.com/drivers/xp
to4no (3)|30.4.2007 13:44
Ani tyto ovladače pro notebooky nejdou nainstalovat, ale přišel jsem na jinou věc, zkoušel jsem si hrát s nastavením grafiky v jednotlivých hrách a zjistil jsem, že když vypnu vertikální synchronizaci, tak to pomůže a kurzor nemizí. Nevím, zda to platí obecně, ale u Titan questu a CC Tiberium Wars to pomohlo. U některých her se vertikální synchronizace nastavit nedá (tudíž se nedá zapnout ani vypnout, takže člověk neví, jestli je aktivována), tak jsem to vyřešil, tak, že jsem to zakázal všude. Zatim to funguje, tak se uvidí dál. Každopádně děkuju všem za vyjádření.