reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

GTX 275, rivatuner, problémy s regulací chlazení

deepnote (18)|29.9.2010 09:12
Ahoj,
mám cca rok GTX 275. Z počátku mi na kartě nějak nefungovala regulace vůbec a větráček byl pořád na 40%. Takže jsem používal rivatuner a reguloval přes profily. Poslední měsíc se mi ovšem náhodně stává, že regulace přes rivatuner občas přestane fungovat a při výkonu zůstane větráček na nízkých otáčkách->pád. Zkusil jsem ještě v rivatuneru low-level nastavení větráku, ale problém se projevuje také. Zkusil jsem vše vrátit na defaultní ovladačové nastavení, kupodivu teď už defaultní regulování funguje, ale dost "spomaleně", karta má v zátěži 90-100C, což asi není ok. Mám kartu reklamovat?
johny__g (6387)|29.9.2010 09:27
Co přesně je to za kartu? Není k ní nějaký novější BIOS, který tohle řeší?

[SIZE="1"]OT: Richmonde, je to vůbec možné? Tohle přece dělají jen fuj ošklivé karty od AMD ...[/SIZE]
deepnote (18)|29.9.2010 09:47
GV-N275UD-896I
http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=3130&dl=1#ov

Novější bios tam jakýsi je, dokonce dvě verze. Kdysi dávno jsem to googlil, myslím, že s touhle kartou byly u některých monitorů jakési problémy a každá ta verze je na jakýsi jiný "pod-model" téhle karty. O regulaci fanu se tam nic nepíše, takže jsem ho radši nezkoušel.

Ještě asi nepodstatný detail, když pouštím kompl, tak několik sekund (4-10) běží větrák u karty na plno, pak se ztiší a pak teprve začne nabíhat bios. Nevím, zda je to normální, tohle dělá od začátku.
johny__g (6387)|29.9.2010 09:58
To že se větrák po startu rozjede na max. je normální. Ty BIOSy, jestli vidím dobře, se liší jen použitými pamětmi - Hynix nebo Samsung.
deepnote (18)|29.9.2010 13:09
Asi jo. Každopádně já mám na kartě verzi F1.
lavjoy (1628)|29.9.2010 14:55
a nestálo by zato vyměnit chlazení?když je karta 100% např. tenhle,podle mě lepší investovat cca 1000,- než ji odpálit
deepnote (18)|29.9.2010 17:26
Asi jo :) Jinak ta regulace toho accelera se připojuje taky na grafiku nebo to jde i jinam? Aby to neblblo stejně. No prvně zkusím tu reklamaci. Ještě od někoho sehnat náhradní grafárnu. :)
Richmond (8084)|29.9.2010 17:57
Ne, stálo by za to nekupovat GB - tohle dělaly i 260ky a dělají to i 460ky :rolleyes:

edit: ne, bohužel to dělají i ty 260ky s větrákem jako na referenčním návrhu. Jako že to dělala jedna 460ka s dual fanem budiž, ale obávám se, že to nebyl jenom můj kousek. Tenhle problém ovšem není natolik koulervoucí jako ty blackscreeny/problémy s ovladači jako u ATIn, že? Opět bych zdůraznil, že je dobré před ušetřením pětikila se trošíčku zamyslet nad tím, proč je to o to pětikilo levnější...

Jinak k těm pamětím - zrovna GB je to expert - vyjímkou nejsou ani paměti Quimonda

edit2: http://www.google.cz/search?q=gigabyte+460+fan+problem&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:cs:official&client=firefox-a pane "fleimař" ;)
deepnote (18)|14.10.2010 21:15
No, tak kartu jsem úspěšně vyreklamoval a dají mi místo ní gtx 465, tak snad tam nebude stejný problém. :)