Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Lcd 19"-22"

Foggy138 (1)|16.4.2007 15:52
Poradte mi prosim, jake koupit LCD do cca 8000. Bylo by to na normalni praci, webdesign, 2d grafiku a filmy. Raci sirokouhle nebo normalni? Grafiku mam ATI x1300. Jak je to s tou deformaci pomeru stran - toho se musim pri grafice vyvarovat. Poslete primo produkty...
tgfh (2985)|16.4.2007 20:12
Momentálně skládám bratrancovi kompa a vybral jsem (pro mě neznámý monitor) Samsung 205BW.
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
a chválím!!! 100% spokojenost po jenom dni :D
prostě super monitor, asi si ho koupím taky...
DOPORUČUJI
Pokerman (3)|14.5.2007 21:27
Samsung 931BW. Hlavne ma zaujima otazka podsvietenie... sledoval som vela testou ale akosi sa neviem z toho vysomarit co je dobre a co nie. Tie obrazky vyzeraju vzdy inak.. aspon pre mna a skoro vzdy sa pise ze je to ok. Zaujima ma to pretoze som chvilu skumal 931BW a stretol som sa s javom co ma znepokojuje (inak by som ho aj kupit chcel) farby pri hornom okraji boli posobia tmavsie a smerom dole o nejaky ten otien bledsie je to vidiet aj pri posuvani okna na liste a aj pozorovanim klasickej modre farby XP na vrchu otvoreneho okna v porovnani s listou kde je tlacitko start. Predpokladam ze odtien by mal byt identicky(ale nie je). Je to sposobene zlym podsvietenim? Je to jav vyskytujuci sa alebo je to velke minus tohto konkretneho kusu?

inak posobi monitor prijenim dojmom a chcel by som ho ( len mi toto vadilo akosi pri www. strankach kde boli vacsie suvisle tmavsie plochy odhora dole. Tam je vidiet nehomogenitu farby) Kto sa v tom vyznate napiste.

Inak recenzia by ma velmi potesila.
Pokerman (3)|14.5.2007 22:00
OPRAVA!! s tou idencickou farbou dvoch list som sa asi pomylil lebo lista akt. okna je tmavsia. Ale co som pisal je pravda.... ak posuvam napr otvorene okno Tcmd z hora dole je videt zmenu odtienu listi okna zhruba tak od polovice plochy. a s timi www je to tiez znatelne.
pavel_p (993)|14.5.2007 22:47
Tak přesně proto jsem založil anketu, kritéria mám až na cenový strop stejná. Sice váhám spíš mezi HP2065, HP2465 a jestli vůbec něco, dle recenzí jsou snad dobré oba a nevím jestli cenový rozdíl stojí za větší úhlopříčku.
Z deformace díky poměru stran strach neměj, všechno má v nativním rozlišení čtvercové body. Problém by nastal třeba kdyby sis na monitoru s rozlišením 1280x800 pustil hru v rozlišení 800x600 protože třeba grafika víc neutáhne a obraz by se roztáhl na celou šířku.
b337 (141)|15.5.2007 00:59
[QUOTE=pavel_p]Tak přesně proto jsem založil anketu, kritéria mám až na cenový strop stejná. Sice váhám spíš mezi HP2065, HP2465 a jestli vůbec něco, dle recenzí jsou snad dobré oba a nevím jestli cenový rozdíl stojí za větší úhlopříčku.
Z deformace díky poměru stran strach neměj, všechno má v nativním rozlišení čtvercové body. Problém by nastal třeba kdyby sis na monitoru s rozlišením 1280x800 pustil hru v rozlišení 800x600 protože třeba grafika víc neutáhne a obraz by se roztáhl na celou šířku.[/QUOTE]

proto je dobre se podivat jestli monitor podporuje vynucene zachovani pomeru stran a nebo zobrazeni 1:1 jestli ano zadnej problem nebude
elpsycho (1602)|15.5.2007 01:21
Otázka je, jestli je ti milejší větší úhlopříčka+rozlišení ale s horšíma barvama TN technologie, nebo daleko lepší barvy a pozorovací úhly 19'' PVA s pouhým 1280x1024...Za 8000 mě napadají čtyři 19'' PVA panely: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]. [odkaz, pro zobrazení se přihlaste], [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] a [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

940FN a HP byly na SHW recenzovány