Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 2 z 3 PrvníPrvní 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 16 až 30 z 39

Téma: dual fan, alebo single fan?

Pravidelný diskutér Avatar uživatele Noedar
    Registrace
    Jan 2010

Citace Původně odesláno od Richmond Zobrazit příspěvek
    No o 5-6fps teď, ale co za půl roku-rok nebo ve hrách, kde bude 768MB a užší sběrnice brzdou? Proč si myslíš, že má 1GB navrch v AA? A hrát to na "spotřebu", no připadá mi že jste namasírovaný LEDkama Ale co, jsou to tvý peníze a tvoje rozhodnutí

je to tak pisane v recenzii v casaku LEVEL, tam odporucaju 768mb verziu, lebo, ze sa za tych par fps neoplati priplacat a straca to urcitu vyhodu pomeru cena/vykon,
    a graficke karty starnu extremne rychlo, takze tam aj tak nejaku zavratnu dobu nevydrzi
    no navrh ma kvoli tomu vyssiemu poctu rops jednotiek, ktore sa staraju a vyhladzovanie, tak je to tam pisane
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele kevin00
    Registrace
    Feb 2008

Richmondovi problémy ... někdo jiný by mohl mít i pravdu a jak to neni Asus tak je to křáp

Starousedlík SHW Avatar uživatele Richmond
    Registrace
    May 2008

Citace Původně odesláno od Noedar Zobrazit příspěvek
    ...
    Jasně, ale ty nepřiplácíš jen za množství RAM, ale za sběrnici, chlazení, vyšší takty atd... Chlazení se ti bude hodit i po "technologické smrti" karty...

edit: Ad kevin: njn, můžu já za to, že má Asus lépe zvládnutou kartu??? Jako nejsem tak naivní abych si po jistých zkušenostech myslel, že mi GB nabídne kartu lepší a když už jsem jí měnil tak Zotac ani EVGA nebyla skladem. Je fakt, že mi Asus zklamal za ty léta mnohem méně než ostatní značky - prostě je těch karet víc než třeba EVGA/XFX/PNY apod.

BTW pořád slýchávám jak jsou všechny nV stejný nehledě na výrobce.... A proč má teda GB jiný pcb, chlazení a problémy s regulací? To by teda měly mít všichni ne?

Jak je myšleno "ROPs které se starají o vyhlazování"? Dyť v nich to zrovna není - G80 měla 96 a G92 112 (nebo 128- teď si přesně nevzpomínám) a stejně je rychlejší.
    Naposledy upraveno uživatelem Richmond: 07-10-2010 v 18:09

Moderátor Avatar uživatele speedsnail
    Registrace
    May 2006

Já jsem taky pro 768Mb verzi. Chladič vyber podle recenze, imho MSI Cyclone nebo Gigabyte s dual Fanem je správná volba. Richie má jiný názor. Argumenty tu máš, stačí jednu risknout (koneckonců, "štěstí" na špatnej kus můžeš chytit vždycky)

Registrace
    Jan 2010

a co trebars ta evga super clocked?
    inak bral by som tu msi hawk 1GB, ta vyzera naozaj slusne ale ta cena je vazne dost, zda sa mi, ze to s tou cenou medzi 768 a 1024 verziami prehanaju viac ako by sa patrilo

Registrace
    Jan 2010

Citace Původně odesláno od speedsnail Zobrazit příspěvek
    Já jsem taky pro 768Mb verzi. Chladič vyber podle recenze, imho MSI Cyclone nebo Gigabyte s dual Fanem je správná volba.
    a myslis, ze aj ta gigabyte bude podobne ticha ako ta msi?, inak ta msi je o par stoviek este lacnejsia ako gb
    Naposledy upraveno uživatelem speedsnail: 07-10-2010 v 18:26 Důvod: opravena citace

Registrace
    May 2008

Tak tohle mi hlava nebere - k čemu brát níž taktovanou kartu za stejný prachy (Hawk)?

Moderátor Avatar uživatele speedsnail
    Registrace
    May 2006

Ta MSI je tichá, jestli je navíc levnější, tak už vážne nevim co řešíš. Že točí vzduch v bedně je pravda, ale pokud máš pod zdrojem outtake( nebo ho v případě potřeby můžeš přidat) tak to na teploty v case nebude mít vážný vliv.

Čestný člen Avatar uživatele johny__g
    Registrace
    Sep 2007

Jak je myšleno "ROPs které se starají o vyhlazování"? Dyť v nich to zrovna není - G80 měla 96 a G92 112 (nebo 128- teď si přesně nevzpomínám) a stejně je rychlejší.
    Pleteš hrušky a jabka. To o čem mluvíš ty, jsou shadery (dnes se jim říká Cuda cores), těch má 1 GB i 768 MB verze stejně. ROPs, alias renderovacích jednotek, má slabší verze jen 24 oproti 32 u 1 GB. Ale jako hlavní důvod nižšího výkonu bych to neuváděl. Spíš jeden z důvodů.

Registrace
    Jan 2010

Tak tohle mi hlava nebere - k čemu brát níž taktovanou kartu za stejný prachy (Hawk)?

ved ta msi hawk je taktovana asi najviac zo vsetkych, ktore som pozeral, lenze ta je uz moc draha

Registrace
    May 2008

Máš recht:
    G92 = 16 ROPs / G80 = 20
    G92 = 112 Shaders / G80 = 96
    + G92 je výše taktovaná... a stejně na G80 neměla
    Na druhou stranu by nebylo od věci zamyslet se nad tím, jestli nebude pro 460 192bit sběrnice opravdu limit (což se ukáže tak za půl roku-rok)

edit: ono už se docela hýbalo s výkonem např. v NFS Shift při přechodu na 260.xx ovladače (beta, non-WHQL)

HAWK
    Jádro: 780 MHz
    Shadery: 1560 MHz
    Paměť: 3600 MHz

ASUS
    Jadro: 775 MHz
    Shadery: 1550 MHz
    Pamäť: 4000 MHz

Rozdíl
    5Mhz a 10MHz na jádře/shaderech ve prospěch MSI
    400MHz ve prospěch Asusu na pamětech...
    A vsaď se, že ta blbá Asuska těch 5 + 10 MHz dá taky
    Naposledy upraveno uživatelem Richmond: 07-10-2010 v 18:55

Registrace
    Jan 2010

no v testoch napr. crysis 1680x1050 AA ma 768mb verzia 36fps a 1GB verzia ma 39 a v rozliseni 1920x1200 AA 29fps a 32fps. co myslim neni ziadny zavratny rozdiel a dovod priplacat tisicku.

A napr. dirt2 84fps / 91fps v rozliseni 1680x1050 AA a 70fps / 74fps v 1920x1200AA

vyssi naskok sa prejavuje len pri nizsiom rozliseni, ale to je v hodnotach nad 60fps, cize to moze byt uplne jedno, ci ma 70, alebo 80 ta hra pobezi rovnako, a pri vyssiom rozliseni ked ma jedna karta 50fps a druha 53, uz asi nema zmysel vobec uvazovat ono tam obecne plati, ze cim su na kartu vyssie naroky, tym mensi naskok ziskava ta silnejsia verzia.

Registrace
    May 2008

Citace Původně odesláno od Noedar Zobrazit příspěvek
    ono tam obecne plati, ze cim su na kartu vyssie naroky, tym mensi naskok ziskava ta silnejsia verzia.
    Přesně naopak - vyšší rozlišení, více polygonů, textur hraje pro silnější kartu... Ale jak říkám - jde ti o prachy, ber tu nejlevnější. Pokud by ti záleželo na ostatních parametrech moje doporučení jsi dostal. Jinak jak jistě víš tak u pc komponent se u vyšších modelů nepřiplácí přímou úměrou...

Registrace
    Jan 2010

Přesně naopak - vyšší rozlišení, více polygonů, textur hraje pro silnější kartu... Ale jak říkám - jde ti o prachy, ber tu nejlevnější. Pokud by ti záleželo na ostatních parametrech moje doporučení jsi dostal. Jinak jak jistě víš tak u pc komponent se u vyšších modelů nepřiplácí přímou úměrou...

ale podla tych testov v leveli a nie len tam, to skor vyzera tak ako som uviedol, no neviem

Registrace
    May 2008

No a pLevel je HW odborník od kdy?

Vy byste si koupili HW klidně u pekaře kdyby vám jí dostatečně vychváli, hlavně že bude levně. Buď jsi chtěl tichý souhlas s tím co sis vybral nebo radu - radu jsi dostal...

Strana 2 z 3 PrvníPrvní 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Alphacool Repack Single/Dual(???) Bayres 5,25" Clear
    Od Veyron v sekci Alphacool - co Vás zajímá
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 29-11-2011, 13:07
  2. single side a dual side RAM v Dual channel
    Od ciny v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 19-04-2011, 08:18
  3. DDR3 dual kit nejede v DCH v single ano