reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jaký bezdrátový set ? (myš + klávesnice)

Krist (55)|11.10.2010 16:38
Jaký bezdrátový set nebo kombinaci myši + klávesnice byste nyní doporučily ?
Požaduji:
- dlouhá výdrž baterií
- laserová technologie
- Cena do 1000 kč

ideální parametry - kompromisy:
- vyvýšení zadní části klávesnice
- velký enter
- dlouhý levý shift
- kl. delete - home - end - prtscr - pageup - pagedown nad šipkama
- fční kl. oddělené ve skupinkách
- diody pro numlock a capslock
- tl. pro ovládání zvuku
- indikace stavu baterie

Již mám [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] a jsem docela spokojen, hlavně s výdrží (asi 1/rok výměna, možná i líp) a to ji používám hodně a bez vypínání. Není ani nástupce a s tím solarem už vůbec. Další set chci na jiné pracoviště. Práce spočívá hlavně v 3D (Catia, CAD ), dále internet, Photoshop, Sony Vegas, Office, hry minimálně.
V současné době se nemůžu dogůglit kloudného testu. O výdržích píšou uživatelé taky minimálně, což já považuji za velmi důležité.
Díkec za tipy.

Smrt káblíkům !!!
Salamander (6177)|12.10.2010 12:07
Nevyhovoval by tento set od Microsoftu ? [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Krist (55)|12.10.2010 16:36
[quote=Salamander;408471]Nevyhovoval by tento set od Microsoftu ? [odkaz, pro zobrazení se přihlaste][/quote]
Pěkný design. Enter je malý :( , F klávesy jsou v kupě a navíc přístupné jen pře Fkey :( chybí kontrolky Num Lock, Caps Lock :(
Výdrž asi nic moc podle recenze na :
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
půlrok je slabota.

Ale i tak je to dobrý tip, díkec.
Sommer (384)|12.10.2010 16:53
A co třebas [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] nebo tento Logitech, ale tam je kratší levý shift.
Krist (55)|13.10.2010 06:26
[quote=Sommer;408526]A co třebas [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] nebo [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]...tak treba by to slo urezat :)
Co me depta, tak ty vydrze, vsude se objevuje max. do pul roku (mys) :(( , proc ta moje stara vydrzi i rok na alkaliky z Lidlu ? a opravdu hoodne pouzivana.
Krist (55)|13.10.2010 06:48
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste], taky pekné, holt za výdrž se připlácí ale to by asi stálo za to.
Bohužel se v diskuzích k různým klávesnicím často dočítám, že rozložení nebo velikost kláves neodpovídá obrázkům, takže to je spíš sázka do loterie :(
Sommer (384)|13.10.2010 09:52
Myslím, že ty 200 by se vyplatilo připlatit.
Pokud bys objednával z přímo z CZC, tak tam konkrétně vím, že stačí třeba napsat mail a řeknou ti, jaký kousek přesně mají na skladě. V nehorším máš v případě nákupu přes e-shop lhůtu 14 dní na vrácení :)
crasher.km (919)|18.10.2010 14:21
Pro práci ve PS, SV a podobně doporučuji si připlatit za kvalitní drátovou myš.
Jinak doporučuji Logitech S520, která má výborný poměr cena/výkon.
Jinak na CZC vidíte přímo dostupnost zboží. Nově můžete objednat i na pobočky Brno a České budějovice.
Krist (55)|15.1.2011 11:34
Nakonec jsem koupil pouze bezdrát. myš
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Krásně to po ní klouže, super reakce. ALE, kua, já se nechci omezovat na pohyb po podložce !! Zbavil jsem se sice drátu ale teď jsem omezen tou debilní podložkou :angry
Nevím co teď. Myš vrátit nemůžu, koupil jsem ji na prodejně. Říkal jsem si, že nalepím ňákou folii na stůl ale to je řešení ala Pat a Mat, navíc taková podložka ani neexistuje, tenká jak papír a přes celý stůl.
Myš za litr a neporadí si tak dobře, jako ty obyč. levný :thumbdown

crasher.km:
Nesouhlasím s doporučením. Bezdrát je v takových programech stejně přesný jako drát. Léta praxe. Možná je lepší pro hráče ale to taky jen pro ty "strašně dobrý", já hry nehraji a když výjimečně jo, tak nějaký lag mám na háku a nikdy jsem ho nezaregistroval. Souhlasím pouze s tím "kvalitní"
Krist (55)|16.8.2011 14:03
Tak jsem dílo dokonal a koupil ještě set Logitech MK520 (nyní akce s batohem za 350,- zdarma [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] ). Ta už jezdí po tomto stole normálně. Klávesnici a myš M705 si beru domů, díky unifying bezdrátu spáruju a můžu klidně spát. uf.